loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אוקטובר,2022

להינות בSplit וLazy Lizard בקיי קולקר

אם אפשר לתאר בצורה הכי קצרה שיש את האווירה של קיי קולקר ובכלל המסר/מוטו שלהם הוא “GO SLOW” מה שזה אומר לקחת את הדברים בצורה איטית. כשתגיעו לקיי קולקר תוכלו להבחין מיד בשאנטיות, באיטיות, בהרגשה “שיש זמן” ואין מה למהר לשום מקום. למרות שהאי הוא מאוד קטן בגודלו הוא מכיל כל כך הרבה אישיות, וכל […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על בליז!
להינות בSplit וLazy Lizard בקיי קולקר

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

אם אפשר לתאר בצורה הכי קצרה שיש את האווירה של קיי קולקר ובכלל המסר/מוטו שלהם הוא “GO SLOW” מה שזה אומר לקחת את הדברים בצורה איטית. כשתגיעו לקיי קולקר תוכלו להבחין מיד בשאנטיות, באיטיות, בהרגשה “שיש זמן” ואין מה למהר לשום מקום.

למרות שהאי הוא מאוד קטן בגודלו הוא מכיל כל כך הרבה אישיות, וכל נקודה בו היא כל כך יפה. את האי ניתן לעקוף בצורה קלה עם אופניים או עם Clubcar.

אז כמו שציינו כאן האי הוא קטן ואין הרבה חופים בו, אנחנו ממליצים להגיע לאי ל4 ימים, במסגרת הביקור שלכם תוכלו לבקר גם כן בסיורים שונים כמו Hol Chan – שזו היא שמורת טבע מהממת עם פרות ים.

לבקר בחוף Split

קיי קולקר הוא אי שמחולק לשניים, החצאים המופרדים האלו נוצרו בעקבות הוריקן שפגע בשנת 1961, ובכך סוג של פיצל / שבר את האי לשניים. והיום ניתן לשחות מחלק אחד שנקרא Split לחלק השני שנקראת Split. המקומיים קוראים לזה “Split to Split”. המים בין “פיצול לפיצול” הם בצבע טורקיז, ויש המון מקומות ישיבה ליהנות מהם  ואפשר לבלות שם את כל היום.
החוף ממקומם בקצה הצפוני של קיי קולקר.

בנוסף, ניתן לקחת סירה קטנה שמביאה אתכם לחצי השני של האי – ואת האי הזה ניתן לחקור גם כן עם אופניים.
אנחנו לא אהבנו את החלק השני של האי כי הוא היה כולו בבנייה, היה מאוד בוצי מפני שיום לפני ירד גשם, אבל אם אתם מגיעים בתקופה יבשה אולי תוכלו להגיע לחצי השני כדי לראות תנינים. מתוך החוויה שלנו, לא מצאנו שם הרבה מה לעשות וזה היה מיותר.

לבקר ב-Lazy Lizard

אין ספק שאחד המקומות הפופולריים בקיי קולקר הוא הבר Lazy Lizard.  גם שם ניתן למצוא מלא מקומות ישיבה, לשתות קוקטייל ירוק קפוא שמאוד פופולרי, מוזיקה חיה בעיקר רגאיי – זו האווירה באי ומסעדה שבעיקר מתמקדת בפירות ים. בתוך המקום הזה ניתן למצוא גם מספר מקומות לשבת בהם בתוך המים ולשתות קוקטייל טוב.

שני המקומות האלו הם נמצאים על אותו סטריפ ואי אפשר לפספס אותו. מומלץ להגיע אליהם עם אופניים ובכלל לשכור אופניים ולטייל באי הקסום הזה, זה חובה לגמרי – אנחנו אוסרים עליכם לפספס את החוויה הזו!

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על בליז!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

להינות בSplit וLazy Lizard בקיי קולקר

להינות בSplit וLazy Lizard בקיי קולקר

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.