loader image

אקוודור

אקוודור ממוקמת בפינה המערבית בחלק העליון של יבשת דרום אמריקה. המשמעות של השם שלה הוא ״קו המשווה״ זהו קו הדמיוני סביב כדור הארץ המפצל את העולם והמדינה לשניים. רוב המדינה נמצאת בחצי הכדור הדרומי. גודלה של אקדוור זהה בגודל לקולורדו (מדינה בארצות הברית) והיא קרובה לקולומביה ופרו. 

איי גלפגוס המפורסמים והייחודים נמצאים כ-960 קילומטרים מערבית ליבשת אקוודור ונחשבים לחלק בלתי נפרד מאקוודור. האקוודורים עצמם מתגאים באיים האלו ובטבע המיוחד והייחודי שיש להם להציע. איי גלפגוס הפכו לבית עבור זוחלים, ציפורים וצמחים ייחודים שלא תראו בשום מקום אחר. 

המחויבות של אקוודור לשימור סביבתי ותיירות בת קיימא ניכרת בשימור קפדני של איי גלפגוס ויער הגשם של האמזונס, מה שמציב רף עולמי. הקדשה זו מגנה על המערכות האקולוגיות שלה ומשמרת את הטבע הייחודי הזה לדורות הבאים.

מקומות שאסור לפספס באקוודור: 

איי גלפגוס

אם גן עדן קיים, הוא נמצא בגלפגוס. איי גלפגוס מורכבים מ-19 איים גדולים, ישנם איים שהטבע כל כך פראי שהדרך היחידה לגשת אליו היא בעזרת מדריך צמוד. איי גלפגוס מספקים בתי גידול מצוינים לבעלי חיים וצמחים אנדמיים בזכות זרמי אוקיינוס שפוגשים את האיים מכל כיוון. מאות שנים של פעילות געשית עיצבו את איי גלפגוס.

נכון לעכשיו, ישנם חמישה הרי געש פעילים באי איזבלה ובאי פרננדינה. האיים העתיקים ביותר הם האי אספניולה והאי סן קריסטובל – בני יותר מ-3 מיליון שנים. האיים ממוקמים בקו המשווה ונהנים מאקלים טרופי חמים ושטוף שמש.

קיטו

קיטו היא בירת אקוודור, ונחשבת לעיר עתיקה ויפה ששומרה לאורך הדורות, היא עמדה בלא מעט רעידות אדמה וצלחה אותן בגבורה ברמה שמקומות היסטוריים כמעט ולא נפגעו. היא נבחרה לעיר הראשונה בתוכנית מורשמת עולמית של אונסק”ו בזכות ההיסטוריה והארכיקטורה שלה.

קואנקה

עיר מקסימה עם מורשת תרבותית עשירה, ידועה בארכיטקטורה הקולוניאלית, הכנסיות היפות והמוזיאונים שלה, וגם היא כמו קיטו הוגדרה כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. מה שמיוחד שכל העיר מרגישה שחזרתם בזמן, היופי שלה ומחירים נגישים הופכת אותה ליעד אטרקטיבי עבור נוודים דיגיטליים. 

Baños

גן עדן לחובבי אטרקציות, היעד מציע מעיינות חמים, מפלים, טיולים רגליים ופעילויות שונות כמו קפיצת בנג’י ו-zip-lining.

סקירה קצרה על אקוודור 🇪🇨

ספרדית Español

שפה מדוברת

דולר אמריקאי (USD) $

מטבע

קיטו

עיר בירה

ישראלים אינם זקוקים לוויזה

ויזה

עד 90 יום

משך שהות

מומלץ לבקר באמזונס בין אוקטובר למרץ, ואילו איי גלפגוס הם אידיאליים בעונה היבשה, מיוני עד דצמבר.

עונות מומלצות

לא מומלץ כלל לעבוד באמזונס והגלאפגוס. שם לא יהיה לכם קליטה כמעט כלל.

נוודים דיגיטליים

Ecuador Gallery

אקוודור הייתה הבחירה שלנו להגיע אחרי ברזיל, היה לנו ברור שהחלום שלנו להגיע לאיי גלפגוס חייב להתגשם! התחלנו את המסע שלנו לגואיאקיל עיר שלא ממש התרשמנו ממנה ולא היינו ממליצים עליה כיעד לנוודים דיגיטליים. הגענו אליה כי זו הדרך הקלה והקרובה ביותר להגיע לאיי גלפגוס. משם המסע שלנו המשיך לשבוע באיי גלפגוס ולאחר מכן חודש במונטניטה וחודש בקיטו. 

המסע הזה עזר לנו להכיר את האוכלוסיה וקצת את התרבות, להתאהב באוכל מקומי שהתמורה לתשלום היא משוגעת, ולהכיר את היעד לעומק באזורים השונים שלו. חשוב לציין כאשר הגענו ליעד ראינו שמשלמים בדולר וציפינו שהמחירים יהיו גבוהים אבל ההפך הוא הנכון. אקוודור לדעתנו שווה ביקור, רק לשים לב שלא משנה באיזו עיר אתם בוחרים לוודא טוב טוב לגביי האזור כי ישנם אזורים לא סימפטיים.

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

nomadsjuliagidi@

איטי ולוהט באקוודור 🇪🇨

כל החדשות ועדכונים על אקוודור נמצאים כאן

לאן לקחת אותך באקוודור? 🇪🇨

בחר את נקודת הפתיחה לטיול האקוודורי האיטי שלך

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

מפרץ טורטוגה: גן עדן עלי אדמות

מפרץ טורטוגה: גן עדן עלי אדמות

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram