loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אוגוסט,2023

שישה יעדים מומלצים לעבוד מהם מרחוק

אחרי שלוש שנים של נוודות דיגיטלית, יצא לנו לבקר לא במעט יעדים שונים בעולם. חלק מהמקומות אהבנו כל כך שהארכנו את השהות שלנו שם, לעומת מקומות אחרים שהגענו אליהם והבנו שאלו יעדים יפים אבל לא מתאימים לנוודות דיגיטלית ולאורח חיים כזה. מה שהופך מבחינתו את היעד למומלץ לנוודות דיגיטלית אלו הם הקריטריונים הבאים:  קודם כל […]

Subscribe

שישה יעדים מומלצים לעבוד מהם מרחוק

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

אחרי שלוש שנים של נוודות דיגיטלית, יצא לנו לבקר לא במעט יעדים שונים בעולם. חלק מהמקומות אהבנו כל כך שהארכנו את השהות שלנו שם, לעומת מקומות אחרים שהגענו אליהם והבנו שאלו יעדים יפים אבל לא מתאימים לנוודות דיגיטלית ולאורח חיים כזה.

מה שהופך מבחינתו את היעד למומלץ לנוודות דיגיטלית אלו הם הקריטריונים הבאים: 

 • קודם כל עלות המחייה ביעד צריכה להיות בעלות נמוכה יחסית לגובה ההכנסה שלנו, ככה שלא נוציא ים כסף על מגורים וקניות בסופר. בתור נוודים דיגיטליים אנחנו מגיעים לטווח הרבה יותר ארוך מאשר כל תייר אחר, אנחנו נגיע בדרך כלל לחודש שלם ולא לסופ״ש. כאשר משכירים דירהֿ, ככל ששוכרים לטווח ארוך יותר, עלות ללילה יחיד תהיה נמוכה יותר וככה בעצם אנחנו מוזילים את עלות המחייה שלנו ביעד כלשהו. עם זאת, בנוודות עדיין לא מדובר בדירה שהיא להשכרה לשנה, ולכן העלות החודשית בדרך כלל יותר גבוהה מכזאת שנשלם בחוזה שכירות. אם מגיעים ליעד שבו עלות המגורים נמוכה יחסית, ניתן ליהנות מדירה מרוהטת וטובה במחיר סביר. כמובן שכל אחד והתקציב שלו ומה שההכנסה שלו מאפשרת לו, אבל לדעתנו דירה לחודש (לא משנה באיזה יעד) לא צריכה לעלות יותר מ-4,500 ש״ח או יותר מ – 40% מהרווח של המשכורת או העסק שלכם.
 •  פנאי הוא חלק בלתי נפרד מהביקור שלנו ביעד, ללא פנאי היינו עובדים 24/7 והיינו פשוט נשארים בישראל ולא יוצאים בכלל למסע המופלא הזה. לכן, היעד צריך להציע מגוון אטרקציות או ״מסה תיירותית״ כגון בתי קפה, טבע לטייל בו, מבנים היסטוריים, יקבים, חופים וכל מה שעושה לנו טוב הלב וחיוך על הפנים. לא נרצה להגיע ליעד רק בשביל לעבוד בו, אלא ממש לחקור את התרבות המקומית, ליהנות מהטבע הפראי ולחוות דברים שלא נקבל בשום מקום אחר בעולם. בשבילנו פנאי הוא חלק מאוד חשוב ביעד שנרצה לבקר, בדרך כלל נעדיף יעדים שיש בהם חופים ועדיף כאלו שהם צלולים מספיק בשביל שנורקליניג ואף צלילות.
 • קהילה של אנשים כמונו. לא בכל יעד אפשר למצוא קהילה חזקה של נוודים דיגיטליים, לא בטוחים שהיינו פוסלים את המקום אם אין בו קהילה, כי תמיד אפשר ליצור אחת גם בעצמינו. היום בפייסבוק יש קבוצה לכל דבר ואפילו לכל יעד, אז למצוא אנשים ומפגשים תמיד אפשר, במיוחד כאשר יש את הוסטל סלינה באזורֿ, שמציע גם לינה וגם אירועים. קהילה ביעד שמגיעים לתקופה יכול להוסיף הרבה לחוויה, וזה כייף ממש. תוכלו לחפש קהילות נוודים ממש כאן.
 • אינטרנט יציב הוא חלק בלתי נפרד לבחירת יעד טוב לנוודות דיגיטלית, מכיוון שבלי אינטרנט זו תהיה נוודות בלי הדיגיטלי. אינטנרט במהירות טובה חשוב במיוחד עבור מקצועות של הייטק לדוגמא בניית אתרים, אפליקציות ועיצוב בעקבות הורדה והעלאה של נתונים רבים. גם תחומים בהם מעבירים שיעורים פרטיים או ליווים און ליין, נדרשת מהירות אינטרנט גבוהה ויציבה, החיבור לאינטנרט הוא חלק בלתי נפרד מעבודה זורמת וחלקה. זה יכול להיות מאוד מבאס ועל גבול מעצבן כשהאינטרנט לא יציב ואי אפשר לעבוד.

אלו הם הקריטריונים שלנו לבחירת יעד לנוודות דיגיטלית, כמובן שלכולם יש את הסטנדריים שלהם וייתכן ולכם יש עוד דברים שהיייתם מוסיפים כמו עניין של בית חב״ד או כל דבר אחר שחשוב לכם. אז עכשיו החלטנו לתת כאן מנה של השראה לטיול האיטי שלכם, אנחנו נציג כאן עבורכם את המקומות המומלצים לנווד בהם ולעבוד מרחוק! נציין כי זו דעה אישית, אחרי שביקרנו, חווינו והיינו תקופה ארוכה בכל יעד ככה שזו חוות דעת אותנטית ומנקודת המבט שלנו.

אז הנה הרשימה שלנו עם הסבר על כל יעד

📍איסלה מוחרס, מקסיקו

נתחיל בזה שלדעתנו זה האי היפה ביותר במקסיקו. יוליה ביקרה באי עוד בשנת 2015 וחזרה אליו שנית ב – 2022 וזכרה את היופי שלו ואת האהבה שלה אליו. עוד ב – 2015 כאשר הגיעה לאי, היא הגיעה לזמן ממש קצר אבל ידעה בלב שלה שלפה היא הולכת לחזור וכך קרה. האי אומנם קטן, אבל ישנה הרגשה של חופש תמידי עם חופים מטריפים, נופים משוגעים, תצפיות עוצרות נשימה, טאקוס טעים ואנשים טובים בכל מקום שאליו מגיעים. הכל כל כך שליו ורגוע שלפעמים הרגיש לנו, שכל מה שאנחנו רוצים זה להיות כל היום בחוף עם קוקוס ביד ולא לעבוד בכלל.

בונוס: הוא נושא העלויות, שיחסית המחירים לא כאלו יקרים מבחינה לינה ומסעדות אם מתרחקים מהמרכז התיירותי. ניתן למצוא באי חלל עבודה במתחם של הוסטל ״סלינה״, ואנחנו יכולים לומר לכם, שזה חלל העבודה היפה ביותר שעבדנו ממנו עד היום. הכל עשוי מעץ עם גג של ענפי עץ קוקוס, ומבעד החלון תראו עצי קוקוס, בריכה ואת הים מרחוק. גן עדן!
מינוס: לא הרגשנו שיש שם קהילת נוודים חזקה, אז מי שחשוב לו קהילה אפשר להגיע לסלינה ולהתחבר שם עם אנשים שעובדים מרחוק. אך עדיין זה לא מרגיש מספיק מגובש מבחינת קהילת נוודים כמו ביעדים אחרים שביקרנו בהם.

📍פלאיה דל כרמן, מקסיקו

פלאיה היא גן עדן לנוודים דיגיטליים, מכייוון שהיא מציעה הכל מהכל. קודם כל היא מאוד מפותחת, אפשר למצוא בה מגוון של בתי קפה שמותאמים לנוודים ועבודה מרחוק, חללי עבודה בשפע, חופים מטריפים ובכלל כל שאר המקומות שרוצים להגיע אליהם נמצאים מסביב לה. לדוגמא קוזומל או טולום נמצאים במרחק נסיעה או שייט קצר, ככה שמבחינת המיקום פלאיה היא מושלמת לכל מי שמחפש גם לטייל מסביב ולישון במקום אחד מרכזי (טיול כוכב). אנחנו כל כך אוהבים את פלאיה שאם היא הייתה מספיק קרובה לישראל, כנראה שהיינו עוברים לגור שם.

בונוס: בפלאיה ניתן למצוא קהילה מאוד חזקה של נוודים דיגיטליים, ככה שלא תמצאו את עצמכם לבד. תוכלו ליצור חברויות בקלות ולהכיר אנשים חדשים בין אן מדובר בערבי שישי שכל שבוע נפגשים בעליית גג של מלון עם בריכה, משחקי כדורעף בחוף בימי ראשון ומפגשי יזמים בימי שני.

📍גוודלחרה, מקסיקו

האזור הצפוני יותר של מקסיקו תמיד סיקרן אותנו, הוא שונה מכל מה שהכרנו בדרום. בדרך כלל כאשר מדמיינים את מקסיקו נדמיין את החופים של הקאריביים, אבל מקסיקו היא הרבה יותר מזה. כל האזור של חליסקו ששם ניתן למצוא עיירות קסומות, אוכלוסיה שונה וטבע אחר לגמרי מאוד מאוד מיוחד. לדעתנו שווה לבקר בגוודלחרה, לא רק כי המחייה בה יחסית בעלות נמוכה, ויש מה לראות בשפע אלא גם יש שם קהילה מאוד חזקה של נוודים דיגיטליים. הקהילה יוצרת אירועים שבועיים, מה שזה אומר שתמיד יש מה לעשות ואת מי להכיר. האמת שהיתרון המשמעותי של גוודלחרה שהיא טובה כל השנה, ויש כמות גדולה של נוודים שהחליטו פשוט להתמקם ולגור שם בעיקר מקנדה ומארה״ב ממה שיצא לנו לראות.

בונוס: העיר מפותחת בטירוף מבחינת חללי עבודה, בתי קפה בשפע, ומי שחשוב לו לשמור על אורך חיים בריא, יש גם חדרי כושר בשפע.

📍חאניה, יוון

לא כולם מכירים את חאניה, האמת שגם אנחנו לא הכרנו. הגענו לכריתים ואוטומטית התמקמנו באזור של הרקליון (העיר המרכזית), בדרך כלל זה האזור שכל הישראלים טסים ומגיעים אליו ולכן הוא גם מאוד מתויר. בזמן שהיינו בהרקליון גילינו שכל הנוודים בכלל נמצאים בחאניה, ואמרנו לעצמנו ״חאניה? מה זה, איפה זה בכלל?״. מסתבר שזו העיר השניה הגדולה בכריתים, וכל הנוודים מגיעים לשם. כמובן שנסענו לבדוק על מה מדובר … והתאהבנו חברים! חאניה היא גן עדן לנוודים דיגיטליים, קרוב לארץ, חופים מטריפים, טבע משוגע וקהילת נוודים משגשגת!

בונוס: כל שישי, הנוודים מארגנים ארוחת שישי במסעדה אחרת ופותחים שולחן אחד ענק לכולם. בזכות הדבר הזה, יש הרגשה חמה ומחבקת של אנשים שהם ממש כמונו. זו הפעם הראשונה שהרגשנו משפחתיות.

📍 אתונה, יוון 

את אתונה או שתאהבו או שתשנאו. למה אנחנו קיצוניים אתם שואלים? מאוד פשוט, זה תלוי לאיזה אזור תגיעו.  אם תגיעו לאזור לא טוב, כנראה שלא תרצו להגיע לעיר הזו יותר בחיים, בצפון העיר תמצאו הרבה הומלסים, עוני, ואוכלוסיה פחות טובה. רגע לפני שמגיעים לאתונה חשוב לעשות שיעורי בית איפה כדאי לישון באתונה כדי להימנע משברון לב. אם תגיעו לאזור טוב לדוגמא שכונת פגרטי או קוקאקי תחשבו שזו עיר מגניבה בטירוף. נתחיל מזה שיש בה ווייב של תל אביב, עם אזורים עשירי היסטוריה, מלא מסעדות ופנאי, ובגדול לא יהיה לכם משעמם. אתונה היא לגמרי יעד מומלץ לנוודים דיגטליים שעובדים מרחוק, ולאנשים שמאוד אוהבים את חיי העיר הגדולה שלא נחה לרגע.

מינוס: לדעתנו קהילת הנוודים של אתונה, יותר דומה ל״קהילת Wanna Be״, האנשים שם הם יותר חולמים להיות נוודים מאשר באמת נוודים. בשבילנו זה היה פחות מתאים אבל אנחנו בטוחים שאפשר למצוא עוד קבוצות של נוודים או אפילו ליצור אחת.

📍 ריו דה ז’נרו , ברזיל

ריו היא מקום מעולה לנוודים דיגיטליים במיוחד אלו שמחפשים קהילה חזקה ומגובשת. בריו תמצאו קבוצה לכל דבר כמו קבוצה לטיפוס (הייקינג), קבוצה של כדורעף, קבוצה של מפגשים, קבוצות יזמים וכו׳. מי שמחפש להיות מוקף באנשים, ריו היא מושלמת עבורו! הדבר היחיד שחשוב לנו לציין שהיינו ממליצים להתמקם באזורים של איפנמה או לבלון – אלו אזורים יותר נחשבים ומפותחים. 

מינוס: מי שמחפש קולינריה ואוכל טוב, ריו היא לא המקום. לדעתנו מעט מסעדות מגישות באמת אוכל טוב. למרות שבגוגל מצאנו מסעדות עם דירוג של 4.5, גילינו פעם אחר פעם כמה האוכל לא טעים. בנוסף לקולינריה, קיימים אזורים מסוכנים ופחות בטוחים ועדיף לא להתקרב אליהם בלילה. אז היינו אומרים שריו מרגישה פחות בטוחה באזורים מסוימים כמו קופקבנה.

📍ליסבון, פורטוגל

לא נוכל להגיד משהו רע על ליסבון, היא באמת מושלמת מכל הבחינות. זו היא בירת הנוודים, בעקבות קהילת הנוודים החזקה מאוד שנמצאת כאן. ניתן למצוא מלא חללי עבודה, מגורים עם נופים מהפנטים, מסעדות שלא תרצו לקנות אוכל לבית, כי רק תרצו לאכול בחוץ כל היום. יש כמובן אירועים לנוודים דיגיטלים ברמה השבועית, אף פעם לא משעמם ותמיד יש מה לעשות ככה שזה כייף, לא סתם קוראים לעיר הזו בירת הנוודים הדיגיטליים.

מינוס: בתקופות מסוימות במיוחד בקיץ המגורים מאוד מאוד יקרים ולא בטוחים כמה זה שווה לשלם סכומים של מגורים בתל אביב. זה החלק שמבאס ביעד הזה, דבר נוסף לא היינו ממליצים להגיע בחודש אוגוסט כי בחודש הזה מסתבר שכל שנה יש ״פסטיבל הצעירים״, מה שאומר כבישים חסומים ומלא רעש ומחירים אף יקרים יותר מהרגיל.

לסיכום

אלו היו ההמלצות שלנו לגביי היעדים המותאמים לנוודים דיגיטליים. אז אחרי שקראתם את כל הרשימה המפוארת שלנו, לאן הטיסה הבאה שלכם?

דרך אגב, רגע לפני שאתם קופצים לרכוש כרטיס טיסה שאותו אתם יכולים לחפש ממש מתחת למאמר הזה ב-Sky Scanner. ואם לא הצטרפתם עדיין לקהילת ״מטיילים לאט״, הגיע הזמן! לחצו כאן.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

 • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

 • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
  במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

 • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
  את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

 • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

שישה יעדים מומלצים לעבוד מהם מרחוק

שישה יעדים מומלצים לעבוד מהם מרחוק

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.