loader image
52709845_2516828885011302_5263118903806001152_n
המאמר נכתב על ידי:
עינאל ירימי אלקון // מרץ,2024

כל המידע להארכת ויזת תייר לישראלים ביוון

לאחר שהצלחתי להאריך לי ולבן שלי את ויזת התייר הישראלית שלנו ב90 יום נוספים, החלטתי להכין עבורכם מדריך עם הסברים רלוונטיים ספציפית למקרה הנוכחי של מלחמה בישראל ובהתאם לניסיון שלי עם 2 תחנות משטרה שונות, אחת באי לפקדה ואחת בגליפדה. אם גם אתם מחפשים דרך להישאר ביוון יותר זמן מ- 90 יום שמגיעים לכם במסגרת הביקור שלכם באירופה, המדריך שלי כאן יתן עבורכם תובנות וטיפים איך תוכלו לעשות את זה גם כן.

איפה כדאי לישון במילוס כדי להגיע לחוף? 

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על יוון! 

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

ראשי פרקים

הכי חשוב, אני ממליצה דבר ראשון *לגשת לתחנת המשטרה הקרובה למקום המגורים שלכם בערך שבועיים לפני שמסיימת לכם הויזה, יחד עם הדרכונים שלכם*, כדי שיהיה לכם זמן להיערך ולהכין את המסמכים שהם מבקשים (בכל תחנה ביקשו ממני דברים קצת שונים, בסוף עשיתי בגליפדה כי שם הייתי בזמן שהייתי צריכה לעשות את ההארכה – אפשר לעשות את ההארכה רק 3-4 ימים לפני שמסתיימת הויזה, לפני זה הם לא רוצים לעשות את זה).

צעדים ראשונים להארכת הויזה

טיפ חשוב: תגידו להם שאתם אזרחים ישראליים ושאת רוצים להאריך את ויזת התייר שלכם בגלל המצב בישראל. אם הם לא מבינים במה מדובר ואומרים שאין אסמכתא לכך שיש מלחמה תיכנסו לאתר של שגרירות ישראל ביוון ותראו להם את ההודעה שמפורסמת בדף הראשון של השגרירות באנגלית, הטקסט בצבע אדום אי אפשר לפספס (הודעה על המלחמה בישראל ועל כך ששגרירות ישראל פנתה למשרד החוץ היווני והוא אישר להאריך את השהות של ישראלים ביוון לעד 90 יום נוספים).ֿ

הם יבקשו ממכם את הדרכון שלכם כדי לראות כמה זמן נשאר לכם לשהות ביוון. לאחר מכן, הם יתנו לכם את רשימת המסמכים הדרושים כדי להאריך את הויזה. 

המסמכים הנדרשים להארכת ויזת תייר ביוון

 1. תמונת פספורט בפורמט יווני (בכל חנות צילום אפשר להיכנס ולבקש לעשות, עלה לנו 10 יורו ל4 תמונות) – בתחנה בלפקדה היא ביקשה 4 תמונות, בתחנה בגליפדה ביקשה רק תמונה אחת ובמעמד הגשת הבקשה לויזה היא בכלל צילמה אותנו במצלמה ביתית וזו התמונה שהשתמשה בה בהנפקת ההארכה עצמה
 2.  צילום של העמוד הראשון של הדרכון עם כל הפרטים והתמונה וצילום של כל הכניסות והיציאות הרלוונטיות לצורך חישוב הימים – בכל חנות צילום אפשר לבקש לצלם, זה לא יקר. איפה שעשינו את התמונות פספורט הוא לא חייב אותנו על זה בכלל.
 3.  תדפיס באנגלית מחשבון בנק שמראה שיש לכם מספיק כסף לתקופת ההארכה שאתם מבקשים, בו רואים את השם המלא שלכם ואת סכום הכסף שיש לכם בחשבון (50 יורו ליום למבוגר ו25 יורו ליום לילד).
 4. אישור מבעל הדירה / מלון שאתם מתגוררים בו שהוא משכיר / מארח אותכם בנכס – זה היה החלק המאתגר.. אנחנו ברגיל נמצאים בלפקדה אצל משפחה אבל בזמן שהיינו צריכים להגיש את ההארכה היינו בגליפדה לצורך סידורים באתונה. במשטרה ביקשו להביא אישור מבעל הדירה שהיינו בה שהוא משכיר או מארח אותנו בדירה, האישור צריך להיות חתום דרך המערכת הממשלתית של יוון עם החתימה האלקטרונית של בעל הדירה.
 5. לאישור צריך לצרף בנפרד טופס שנקרא e9 שזה בעצם רשימה של כל הנכסים של אותו אדם כדי שיראו שהנכס באמת בבעלותו. מזל שלנו שבעל הדירה הסכים לכתוב לנו את האישור הזה והדפיס לנו אותו במקום יחד עם הטופס שצריך לצרף.
האי קימולוס - בתולי ולא מתוייר

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

 • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

 • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
  במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

 • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
  את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

 • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

סיכום

זהו, לא מאד מסובך אבל ממליצה לעקוב אחר ההוראות וללכת בזמן לתחנת המשטרה הקרובה למקום המגורים שלכם כדי שיתנו לכם את ההנחיות המדויקות שלהם ויגידו לכם בדיוק מתי לבוא בשביל הגשת הבקשה, יש להם פה את השעות שלהם והם אוהבים שבאים מתי שנוח להם.
בהצלחה לכולם ובשורות טובות 💕

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

52709845_2516828885011302_5263118903806001152_n

כותבת המאמר

עינאל ירימי אלקון - עו״ד


נשואה לחן ואמא של אוריין, עורכת דין מוסמכת בישראל ועוסקת בעריכת דין בתחום ההייטק. בין היתר מלווה ישראלים שקיבלו את תעודת הלידה הפורטוגלית שלהם בתהליך הוצאת כרטיס אזרח ודרכון פורטוגלי בשגרירות פורטוגל באתונה. בכל שאלה או התייעצות מוזמנים לכתוב לי בוואטסאפ

Travel Slow

איפה כדאי לישון במילוס כדי להגיע לחוף? 

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על יוון! 

עוד המלצות על יוון

יעדים שאסור לך לפספס ביוון

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

8547

כל המידע להארכת ויזת תייר לישראלים ביוון

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.