loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // מרץ,2024

גילוי חאניה, יוון: מדריך להשכרת דירה

יעד מושלם לנוודים דיגיטליים ומשפחות שמחפשים רילוקיישן  לחיי אי ים תיכוני. בקיץ, תהנו משמש, חופים נפלאים ואוכל מעולה, תוך כדי שהמקום מלא בתיירים. בחורף, תגלו קהילה משפחתית של נוודים דיגיטליים, מסעדות ויקבים, וגם הרים מושלגים. חאניה היא העיר העשירה ביותר ביוון והמועדפת לגור בה, עם אוניברסיטאות ונמל תעופה בינלאומי.

איפה כדאי לישון במילוס כדי להגיע לחוף? 

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על יוון! 

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

ראשי פרקים

בין הדברים החשובים להסתכל עליהם כאשר רוצים לעשות רילוקיישן הם התשתיות, האטרקציות והקהילה או אופי המקומיים. כמובן שנרצה לגור במקום שהוא מפותח, שנרגיש בו בטוחים ושיש מה לראות בזמן הפנוי שלנו. רגע לפני הרילושיין שלנו לחאניה, שקלנו עוד מספר יעדים בתוך יוון ובכלל באירופה, עד שהגענו ממש בטעות לעיר חאניה שהיא פחות מוכרת מהעיר הרקליון בקרב תיירים. חאניה תפסה את הלב שלנו לא רק בזכות קהילת נוודים תוססת, אלא גם בזכות רמת חיים, יופי, אוכל כריתי טעים, וחופים חוליים שעושים לנו שמח בלב.

את המאמר הזה כתבנו לאחר הניסיון שלנו בהשכרת דירה בחאניה והחלטנו לשתף אתכם בתובנות שלנו על השכרת דירה בעיר המדהימה הזו.

חווית החיפוש אחר הבית החדש

חיפוש אחר המקום המושלם

כאשר מתחילים את חיפוש הבית החדש בעיר חדשה, חשוב לכם להבין שלא תמיד הרגשת המקום תהיה זהה בכל חלקי העיר. לכן, אנו ממליצים לכם לבצע חיפוש מעמיק ורחב, כולל חוויות שהייה בכמה מקומות שונים.

במהלך השהייה במקומות שונים בעיר, תוכלו להתרשם מקהל התושבים, מהפעילויות השונות המתרחשות באזור, ומהתחושה הכללית שיש באוויר. ההתרשמות הזו תסייע לכם להבין אם העיר עונה על הציפיות שלכם ואם היא מתאימה לסגנון החיים שאתם מחפשים.

לאחר שתבצעו ביקורות במקומות שונים ותכירו את העיר בצורה מלאה יותר, נסו לגור בכמה שכונות שונות בעיר. הכלים האלה יעזרו לכם להבין טוב יותר את דינמיקת השכונות, את השכנים, ואת סוגי השירותים והמתקנים הקרובים לכל שכונה. בנוסף, זה יכול להיות גם הזדמנות לחוות חוויות שונות ולהתרשם מהחיים היומיומיים בכל שכונה.

לאחר שתעשו את המחקר המלא ותבצעו ביקורות במקומות שונים, תוכלו להכיר את העיר בצורה מקיפה יותר ולהחליט באופן מושכל ומבוסס היכן בדיוק אתם רוצים להתמקם לטווח הארוך.

כלים לחיפוש דירה

לאחר שקבעתם איזו שכונה אתם מעדיפים וכיצד תרצו להתמקם בעיר, הגיע הזמן להתחיל בחיפוש אחר דירה מתאימה. פלטפורמות כמו קבוצות בפייסבוק, מארקט פלייס ואתרי אינטרנט כמו Spitogatos הם כלים חשובים בחיפוש הדירה המתאימה עבורכם.

כשאתם משתמשים בפלטפורמות אלה, חשוב לקרוא ולהבין את המודעות ולבדוק את התמונות המצורפות. בדיקת המודעות היא חלק חשוב בחיפוש, כיוון שהתמונות והתיאורים יכולים לתת לכם רעיונות ראשוניים על הדירה ועל האזור שבו היא נמצאת.

שימו לב שבאתרים כמו Spitogatos יש גם אפשרות לבדוק את רמת צריכת החשמל של הדירה. זה חשוב מכיוון שבכריתים עלויות האנרגיה גבוהות (כמו בכל אי עקב השינוע של דלקים). לעומת זאת, בכריתים ניתן לשתות מהברז כך שעלות המים אינה גבוהה. לכן, התייחסות לרמת צריכת החשמל של הדירה יכולה להשפיע על ההחלטה שלכם בנוגע לבחירת הדירה המתאימה ביותר לכם.

כדי להצליח בחיפוש, חשוב להיות פתוחים למגוון רחב של אפשרויות. בסופו של דבר, כל דירה מציעה יתרונות וחסרונות והחשוב הוא למצוא את הדירה שמתאימה ביותר לצרכים שלכם ולסגנון החיים שלכם.

יש לשים לב כי רוב הדירות להשכרה בחאניה, כמו גם ברוב המקומות ביוון, מנוהלות תחת תיווך. לכן, במהלך החיפוש, אתם עשויים להתעסק עם סוכנים ולהשתמש בשירותיהם על מנת למצוא את הדירה המתאימה לכם.

תהליך ההשכרה

כאשר אתם מוצאים דירה שאתם מעוניינים בה ומתקשרים עם המתווך, חשוב להבין את התהליך שבו תצטרכו להתעסק. ברוב המקרים, תצטרכו לתאם פגישה עם המתווך כדי לראות את הדירה בעצמכם ולהעריך את מצבה.

כאשר אתם בפגישה עם המתווך, הוא יסביר לכם את תנאי השכירות, יענה על שאלותיכם ויספק לכם מידע נוסף על הדירה והשכונה. כדי להמשיך בתהליך, תצטרכו למלא טופס הרשמה ולהעביר מספר מס מקומי (גם אזרחים אירופאים נדרשים להפיק מסר זה AFIM).

לאחר התקשרות ראשונית וסיום התהליך המוקדם, אתם תצטרכו להתקשר עם המתווך על מנת לקבוע פגישה לחתימת החוזה. במהלך חתימת החוזה, יש לשים לב לתנאי החוזה, כולל התחייבויותיכם, הבאת בעלי חיים, פיקדון ועוד. חשוב מאוד לדווח על כל שינויים או בעיות שיש לכם על מנת לפתור אותן במהירות, ואף מומלץ לצלם את מצבה של הדירה ביום שנכנסים.

כאשר החוזה חתום והתשלום נעשה, יש לשים לב לכך שעמלת התיווך והמקדמה משולמים למתווך. בנוסף, חשוב לדעת שבמהלך חתימת החוזה, תצטרכו לשלם עמלת תיווך בגובה שכר הדירה חודשי.

גילוי חאניה, יוון: מדריך להשכרת דירה
גילוי חאניה, יוון: מדריך להשכרת דירה
גילוי חאניה, יוון: מדריך להשכרת דירה

Travel Slow

דברים חשובים לזכור

  • תושבות ומספר AFM: ללא מספר מס מקומי, לא תוכלו לשכור דירה ולשלם חשבונות חשמל (נכון גם לבעלי אזרחות אירופאית).
  • בדיקת הדירה: לפני חתימה על חוזה, חשוב מאוד לבדוק את הדירה היטב ולוודא שהכל במצב תקין. כדאי לבדוק גם את המערכות השונות כמו חימום, קירור, ומערכת המים.
  • הסכם שכירות: חשוב לקרוא היטב את ההסכם ולוודא שאתם מבינים את כל התנאים וההוראות. אם יש משהו שאינכם מבינים או מסכימים איתו, דברו על כך לפני חתימה.
  • התאמה לתקציב: וודאו שהשכרת הדירה מתאימה לתקציב שלכם, כולל כל ההוצאות הנלוות כמו עמלות, תשלומים נוספים ועלויות חיים יומיומיות.
  • היכרות עם השכונה: לקחת זמן להכיר את השכונה ואת השירותים הקרובים כמו חנויות, תחבורה ציבורית ובתי ספר, יכול להוות גורם חשוב בבחירת הדירה.

טיפ סודי להורדת מחיר הדירה. ביוון מאוד אוהבים להעלים מע״מ שכן הוא בגובה של 24% (נכון לכתיבת מאמר זה) ולכן הבעלים יסכים לחתום על חוזה עם שכירות נמוכה, ובתמורה תוכלו לקבל הנחה משמעותית. לדוגמא בחוזה רשום שהשכירות היא 200 יורו אבל בפועל תשלמו 900 אחרי 100 יורו הנחה מהעלות המקורית.

סיכום

חיפוש אחר דירה להשכרה בחאניה, יוון, יכול להיות תהליך מרגש ומאתגר בו זמנית. על ידי נסיון חיים בכמה מקומות ובחינה קפדנית של האפשרויות, תוכלו למצוא את המקום המושלם לכם. השתמשו במשאבים זמינים כמו קבוצות בפייסבוק ואתרי חיפוש אחרים. כשאתם נכנסים לעולם השכירות ביוון, חשוב לזכור שהכנה טובה ומידע נכון הם המפתחות למציאת הבית החדש שלכם בחאניה. מקווים שהטיפים והמידע ששיתפנו יעזרו לכם למצוא את המקום המושלם לכם באחת מהערים הכי יפות ביוון.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

איפה כדאי לישון במילוס כדי להגיע לחוף? 

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על יוון! 

עוד המלצות על יוון

יעדים שאסור לך לפספס ביוון

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

IMG_9529

גילוי חאניה, יוון: מדריך להשכרת דירה

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.