loader image

בשנת 2020 החלטנו לצאת לנוודות דיגיטלית, היו הרבה אתגרים בדרך בין אם כלכלים ובין אם מנטליים, ההתמודדות עם הביקורת מצד הסובבים אלינו שאמורים להיות הכי קרובים והכי תומכים. היום שאנחנו מנוודים כבר כמה שנים טובות אנחנו גאים בדרך שלנו, גאים שהחלטנו לצאת לנוודות ולהתמקד בנו ובמה שעושה לנו טוב. את המאמר הזה כתבנו מתוך הרגשה של שליחות, שאם אתם רוצים לצאת לנוודות דיגיטלית וחוששים מביקורת מצד המשפחה או חברים, איך תוכלו להתמודד עם זה ולהתמקד בעצמכם ובמה שעושה לכם טוב. אנחנו מספרים לכם את החוויה שלנו ומקווים שהיא תעזור לכם לראות את הדברים באור אחר.

מוטיבציה 

מאז ותמיד שנינו היינו עקשנים ודבקים במטרות שלנו, על כל מה שאמרו לנו שאנחנו לא יכולים לעשות את זה, תמיד הרגשנו לא שאנחנו צריכים להוכיח למישהו שאנחנו יכולים אלא ההפך, אנחנו צריכים להוכיח לעצמינו שאנחנו יכולים לעשות את זה. כמובן שזה לא תקף לכל אחד, יש אנשים יותר רגישים שיכולים להרגיש שזה מפיל אותם, זה מוריד להם אנרגיה במיוחד כאשר ששום דבר לא הולך ויש מישהו בצד שאומר לכם שזה ברור שזה לא ילך, עדיף להישאר במקום קבוע ולעבוד בעבודה רגילה. אבל לא משנה אם קל לכם לקחת את זה ללב כי אתם יותר רגישים, כאשר תבינו שאין בעולם אדם שיכול להוריד אתכם או להגיד לכם מה אתם מסוגלים ומה לא, יהיה לכם קל יותר להפנים את זה כמה כוח עצום יש בכם. האדם היחיד שיכול להגיד שאתם לא יכולים לעשות משהו זה אתם עצמכם. תמצאו את המוטיבציה שלכם בין אם זה לראות סרטונים שנותנים לכם את ההרגשה הזו, בין אם זה ספרים, בין אם זה פודקאסטים. לא משנה מה, כל מה שעוזר לכם לקבל מנת מוטיבציה תעשו את זה ותקיפו את עצמכם באנשים like minded. ואם אין לכם בסביבה אנשים כאלו, תנסו לחפש אותם דרך קבוצות פייסבוק, תתחברו לעוד נוודים דרך קבוצות פייסבוק וקבלו השראה דווקא מאלו שכבר עושים את מה שאתם רוצים לעשות.

השראה

אנחנו תמיד אומרים שמוטיבציה זה משהו רגעי, אם ראיתם סרטון ממש טוב שעורר בכם מוטיבציה של לקום ולעשות משהו עם עצמכם זה מעולה אבל האם זה יחזיק מעמד הרבה זמן? לא. מוטיבציה זה משהו רגעי וחולף לא משהו שנשאר, זה פשוט בא והולך. לעומת זאת השראה זה משהו שתמיד נמצא ולא נעלם מהר כל כך. לדוגמא תחשבו על אנשים שאתם עוקבים אחריהם שהייתם רוצים להיות כמוהם, או אנשים שאתם מעריצים והם נותנים לכם השראה, אתם רוצים להיות כמוהם. בין אם להצליח בעסק כמוהם בין אם להיות נוודים כמוהם או כל דבר. השראה זה משהו כאן להישאר, תחשבו על איפה הייתם רוצים להיות עוד X זמן מהיום. וזה מה שצריך להחזיק אתכם כל פעם שאתם מקבלים ביקורת מצד הקרובים. תחשבו על מה תשיגו אם תמשיכו להתמיד, תחשבו על החיים שאתם רוצים לעצמכם. ותעבדו בשביל זה! כי גם כשאין מוטיבציה ואין כוחות, ויש עייפות יש דבר אחד שנשאר וזו השראה והבנה שאם אנחנו רוצים שמשהו יצליח אנחנו צריכים להמשיך לעשות את זה כי רק ככה נוכל להשיג את המטרות שלנו. תעוררו בעצמכם את השראה הזו ואז לא משנה מה, שום דבר לא יחדור אליכם כי תדעו לאן אתם הולכים ומה אתם רוצים להשיג. ודבר קטן בעזרת השראה שנמצאת בלב ובמיינד, תעוררו לעצמכם את המוטיבציה לעשות את זה כי זה בא יחד.

מניפסט 

מכירים את המשפט ״תחשבו על טוב יקרה טוב״, יש משהו בזה. יש משהו אחד שאנחנו מאמינים וזה מניפסט. לחשוב על משהו מספיק פעמים ולהאמין בזה כל כך עד שזה קורה. אנחנו יכולים להמליץ לכם מהניסיון שלנו איך למשוך אליכם טוב, זו היא עבודה כמו עבודה על שריר. לא מספיק לחשוב על משהו מספיק כדי שהוא יקרה, צריך גם להאמין ולדמיין שזה קורה. מה זה אומר? אל תגידו לעצמכם ״אני חושב שאני מיליונר ויש לי מלא כסף ואני עובד מכל מקום״ ותעשו את המנטרה הזו בראש כל יום, כנראה שלא תהיו מליונרים ואולי באיזשהו שלב גם לא תאמינו לעצמכם כי לא באמת תרגישו שזה אמיתי. כאשר חושבים על מניפסט מנסים לדמיין שזה באמת קורה ושאנחנו נמצאים בסיטואציה. לדוגמא לדמיין שאני יושבת בים ושותה קוקוס בחוף ים באיסלה מוחרס. לדמיין את זה כל הזמן יכול להגשים את זה אם גם נעשה צעדים שיקדמו את זה, לחפש עבודה שאפשר לעשות עבודה מרחוק, לקנות כרטיס טיסה וכו׳. זוהי דוגמא מאוד פשוטה, אבל הכוונה היא פשוט לדמיין את עצמכם בתוך סיטואציה נהנים וחווים אותה ולחשוב על זה מספר פעמים ולהרגיש את זה ממש בפנים בתוך הלב ולמשוך אליכם את הדמיון להגשמה על ידי צעדים קטנים שהולכים להגשים לכם את זה.  אז גם אם דמיינתם שאתם מיליונרים, וזה בסדר אבל האם אתם מאמינים בזה? ומה הצעדים שאתם עושים כדי להגשים את זה? ברגע שתמשכו אליהם טוב, תהיו ממוקדים בדרך שלכם – לא משנה כמה רע יש בדרך, לא משנה אם יש תמיכה או אין תמיכה, אתם בכיוון הנכון. תהיו סבלנים, פשוט תמשיכו ואל תסטו מהדרך.

להאמין בעצמך 

אוי זה כזה קלישאתי, דיי נו זה חרוש. אבל חברים, זה נכון. איך אתם מצפים שמישהו יאמין בכם אם אתם לא מאמינים בעצמכם וביכולות שלכם? אני (יוליה) עבדתי בעגלות בקנדה והייתי צריכה לאמן את עצמי להאמין שהמוצר של קרם עיניים עובד ונותן תוצאה כדי למכור אותו ללקוחות. אם אני אחשוב שזה מוצר לא טוב והוא לא עושה תוצאה אני לא חושבת שאצליח למכור אותו. ואם כן האם אגיע למצב שארוויח כסף טוב לטווח רחוק? כנראה שלא. להאמין במה שאנחנו עושים יגרום לאנשים מסביבנו להאמין בדרך שלנו מהסיבה הפשוטה – ביטחון. כאשר אנחנו בטוחים ומפוקסים בדרך שלנו זה יגרום לסביבה שלנו להרגיש שאנחנו יודעים מה אנחנו עושים, ואין מה לעשות ביטחון וכוח זה מושך.

סיפור אישי 

כאשר יצאנו לנוודות דיגיטלית ומכרנו את כל הדברים שלנו, ליטרלי הכל. הסביבה שלנו חשבה שאנחנו התחלקנו על המוח, אנחנו לא שפויים, אנחנו הומלסים, אנחנו חיים מחסכונות. זו הייתה תקופה שהיינו מרוויחים 6,000 ש״ח בקושי כל אחד מאיתנו. כאשר ההורים שלך מתערבים ומנסים להבין איך אתה חיי והאם הכסף באמת מספיק זה לא מעודד שאנחנו נמצאים בדרך הנכונה, איפשהו זה אולי מרגיש ״אולי הם צודקים״. בסוף הסביבה שלנו דואגת לנו, ובאמת אכפת להם. לפעמים העצות שלהם באות לא מתוך הניסיון אלא מתוך המחשבה והיגיון שלהם וזו הסיבה שלא היינו ממליצים לקחת את זה ברצינות. תקשיבו לאנשים שכבר עשו או אנשים שהצליחו במה שאתם רוצים לעשות. אנחנו זוכרים את החישובים שעשינו בתחילת נוודות, על דירה על מסעדה על סופר. היינו הולכים לקנות ירקות ושוקלים, מסתכלים על המחירים כמה כל דבר עולה היה לנו תקציב שהיינו חייבים לעמוד בו.

זה לא המקום שאנחנו נמצאים בו היום, ואנחנו שמחים על הדרך שלנו ואנחנו חושבים שרק מתחילים חשוב לא להתפזר ולדעת על מה להוציא ואיפה לחסוך. שנינו מאמינים שצריך להוציא רק כשבאמת יש. אז אם אתם לא מרוויחים הון, אל תתפזרו, תגורו בדירה קטנה, תגורו עם שותפים אם צריך בזמן נוודות עד שתרוויחו מספיק כסף כדי לאפשר לעצמכם לגור לבד ולאכול כמה פעמים בשבוע במסעדות. אנחנו רק נגיד לכם שמגיעים לשלב בו אתם חיים כמו שאתם רוצים, כל מי שחשב שאתם לא יכולים או כל מי שנתן לכם טיפים למה לא, לא יודע איפה לקבור את עצמו. אנחנו לא חושבים אם יש אדם בעולם הזה שהיה יכול להרוויח כסף מכל מקום ולטייל בעולם ולא היה עושה את זה. אתם מגשימי חלומות, פשוט תמשיכו, שום דבר לא יוריד אתכם גם לא משפחה וגם לא חברים.

תשלבו השראה, מוטיבציה, ואמונה בעצמכם בכל השלבים. גם אם אתם לא בטוחים ויש לכם נפילות ושום דבר לא הולך אל תראו את זה לאנשים קרובים אליכם, כי הם רק ירגישו ״אמרתי לך״, תתייעצו ושתפו את האנשים שכבר עושים את מה שאתם רוצים לעשות כי הם באמת יתנו לכם טיפים כדי שתצליחו ויתנו לכם מוטיבציה והשראה. ואם אתם זוג שמנווד יחד, אז תנו כוחות זה לזו. אנחנו לא מכירים אדם שעשה והתמיד ולא הצליח, רק כאלו שלא וויתרו, ובואו אתם לא וותרנים 🙂

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

איך להתמודד עם ביקורת על נוודות דיגיטלית

איך להתמודד עם ביקורת על נוודות דיגיטלית

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.