loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אוגוסט,2023

יעדים שלא מתאימים לנוודות דיגיטלית

החלטנו לכתוב את המאמר הזה מתוך מחקר קצר שראינו שאין מספיק מידע על מקומות שלא מתאימים לנוודות דיגיטלית. ולא, לא כל מקום יכול להתאים לנווד דיגיטלי שמסתמך על קהילה, אינטרנט יציב ועלות מחייה נמוכה. כללנו במאמר שלושה מקומות שמתוך החוויה האישית שלנו, לא מתאימים לנוודות דיגיטלית. אך זה לא אומר שאלו יעדים שלא מומלץ לבקר […]

Subscribe

יעדים שלא מתאימים לנוודות דיגיטלית

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

החלטנו לכתוב את המאמר הזה מתוך מחקר קצר שראינו שאין מספיק מידע על מקומות שלא מתאימים לנוודות דיגיטלית. ולא, לא כל מקום יכול להתאים לנווד דיגיטלי שמסתמך על קהילה, אינטרנט יציב ועלות מחייה נמוכה. כללנו במאמר שלושה מקומות שמתוך החוויה האישית שלנו, לא מתאימים לנוודות דיגיטלית. אך זה לא אומר שאלו יעדים שלא מומלץ לבקר בהם, להיפך הוא הנכון אלו מקומות אשר יכולים להתאים לטיול מהיר או מקום לבקר בו לחופשה. חשוב לומר שזו היא חוויה האישית שלנו אחרי שביקרנו באותו יעד וחווינו אותו מנוקדת מבט של אנשים שעובדים מרחוק ומסתמכים על תשתית אינטרנט טובה וקהילת אנשים שדומים לנו. אז בלי יותר מידי הקדמות מיותרות, קבלו את שלושת היעדים שלא הייתם רוצים לעבוד מהם, אפילו לא בצחוק!!

📍הולבוש,מקסיקו

הולבוש הוא אי מהמם שממקום בחלק הקאריבי של מקסיקו. זה הוא גן עדן עוצר נשימה, הוא בתולי ולא מפותח יותר מדיי ככה שהוא שומר על האותנטיות, הטבע והפשטות שלו. לא תמצאו שם הרבה כבישים מסודרים (הרוב המוחלט כבישי עפר/כורכר) או הרבה בתי קפה לעבוד מהם. שלא נדבר על חלל עבודה שזה משהו על גבול הבלתי אפשרי בכלל למצוא כי לא קיים (נופתע מאוד אם כן) עם זאת, זה לא מה שהופך אותו ליעד פחות רלוונטי לנוודים דיגיטליים. הסיבה העיקרית שזה יעד שלא הייתם רוצים לעבוד ממנו הוא תשתית האינטרנט האי. האינטנט האלחוטי (במלונות/מסעדות/בתי קפה) כל כך גרוע שזה לא מאפשר עבודה רציפה, במיוחד שיש הרבה נפילות. בתור נוודים דיגיטליים שהעסק שלהם מבוסס על אינטרנט יציב ובמיוחד לאלו שעושים פגישות אונליין, זה לא מקום אידיאלי לעבוד ממנו בלשון המעטה. תעשו טובה, תבואו לנוח, להתנתק ולספוג את הטבע אבל לעבוד? פחות.

📍גוויאקיל, אקוודור

ביעד הזה האינטרנט הוא לא ההבעיה, העיר אכן מפותחת ואנחנו מאמינים שניתן למצוא מספר בתי קפה וגם חללי עבודה, אבל הבעיה העיקרית שהייתה לנו עם העיר הזו היא השעמום וחוסר הגיוון ההיצע התיירותי שיש לה להציע. לא הרגשנו חיבור מיוחד, הגענו לשם לחמישה ימים וכבר חיכינו לרגע לארוז את התיק ולהמשיך ליעד הבא. דבר נוסף שמאוד הפריע לנו זו הבטיחות. שנינו מאמינים שברגע שמגיעים ליעד כלשהו צריך להרגיש בנוח ובנחת, במיוחד שמטיילים לאט ורוצים להתמקם במקום אחד לטווח ארוך. אותו יעד צריך להשרות תחושת בטחון, כלומר שאפשר להסתובב בערב בלי לפגוש טיפוסים לא נעימים והרגשה שצריך להסתכל מעבר לכתף כדי לבדוק שלא עוקבים אחריך. מבחינתו היעד הזה מקבל דיס המלצה. מה שכן נוכל לומר על היעד הזה, שבחרנו אותו כאשר רצינו להגיע לאיי הגאלפגוס ככה שאם אתם צריכה עצירה בין לבין היעד הזה יכול להיות נקודה טובה לעצור ליום יומיים ומשם להמשיך לטיול בגאלפגוס.

📍גאלפגוס, אקוודר

איי גלאפאגוס נמצאים באקוודור (כשעה וחצי טיסה מגוויאקיל) והם כל כך חלומיים שיהיה לכם לרגע קשה בכלל להאמין שהם שייכים למדינת אקוודור. ביקור באיים מרגיש שהם בכלל חלק ממדינה אחרת או מדינה בפני עצמה מהסיבה הפשוטה שהם כל כך שונים משאר המקומות באקוודור שיצא לנו לבקר. נתחיל מזה שהמקומיים עמידים יותר מכיוון שיש הרבה פחות אם בכלל עוני ברחובות. בנוסף האיים מטופחים ולתושבים שחיים שם ממש אכפת מהסביבה ומהמקום שהם גרים בו. רואים את זה ומרגישים את זה מיד, יותר מזה, ממה שיצא לנו לדבר עם תושבים שחיים שם, הם בעצמם אומרים שהם פחות אוהבים את התיירים שמגיעים מהמדינה שלהם (בני עמם) כי הם לא שומרים על הטבע ואפשר להבין את זה, כי שיצא לנו לבקר במונטניטה וקיטו וראינו כמה שזה מזוהם ופחות נקי. הדבר היפה ביותר באיי הגלפגוס הוא שהטבע בא קודם, כלומר התשובים מעדיפים לשמר את החי והצומח הרבה יותר מאשר שיפור התשתית והנוחות שלהם. מסיבה זו, איי הגלאפגוס הם מושלמים לאנשים שרוצים להתחבר לטבע ולהיות במקום שכל פינה בו היא פרק מנשיונל ג’יאוגרפיק אבל!! ראו הוזהרתם, זה מקום סיוט למי שמחפש מקום לעבוד ממנו ולשלב טבע מסביבו. האינטרנט כל כך איטי (מהירות הוקדה פחות ממגה אחד), אפילו יותר גרוע מהולבוש שאפילו תשלום באמצעות כרטיס אשראי יקח לכם כ-3 דקות. מומלץ לכם לוותר מראש על היעד הזה כדי לעבוד ממנו ותבואו לנפוש במאה אחוז, אלא אם אתם לא מסתמכים על אינטרנט יציב בעבודה שלכם, ככה שתוכלו ליהנות עד הסוף.

לסיכום

לבחור יעד אידיאלי לנוודות הוא מרכיב חשוב מאוד באורח החיים שלנו, כי בסוף אנחנו לא מחפשים רק מקום לטייל ולנפוש אלא גם לעבוד ממנו ולאפשר לעצמנו את אורח החיים הזה. אנחנו מקווים שהמאמר הזה עשה לכם סדר וגרם לכם להבין שיש מקומות לנפוש ויש מקומות שאפשר לשלב בהם פנאי ועבודה. אלו היו מקומות ויעדים לנופש ולא לנוודות דיגיטלית. במידה ויש יעדים אחרים שהייתם רוצים לבקר בהם ואתם לא בטוחים אם הם מתאימים לנוודות דיגיטלית, אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ בקבוצה של מטיילים לאט מקהילה מנוסה שמטיילת כבר שנים בקצב שלכם, לחצו כאן כדי להיכנס לקבוצה. 

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

יעדים שלא מתאימים לנוודות דיגיטלית

יעדים שלא מתאימים לנוודות דיגיטלית

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.