loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אוקטובר,2022

לצלול בחור הכחול הגדול בעולם בבליז

אל בליז הגענו לגמרי במקרה בעקבות הרצון שלנו לחדש את הויזה שלנו למקסיקו. במקסיקו טיילנו המון, עשינו לא מעט שנורקל ואני (גידי) הלכתי לצלול בשונית השנייה הגדולה בעולם שמתחילה באיסלה מוחרס, מקסיקו ומסתיימת בהונודרס. מה שהופך את בליז גם לחלק מהשונית המפוארת הזו. אז לצלול הייתי חייב ואחרי ששמעתי שיש אתר צלילה שנקרא החור הכחול […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על בליז!
לצלול בחור הכחול הגדול בעולם בבליז

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

אל בליז הגענו לגמרי במקרה בעקבות הרצון שלנו לחדש את הויזה שלנו למקסיקו. במקסיקו טיילנו המון, עשינו לא מעט שנורקל ואני (גידי) הלכתי לצלול בשונית השנייה הגדולה בעולם שמתחילה באיסלה מוחרס, מקסיקו ומסתיימת בהונודרס. מה שהופך את בליז גם לחלק מהשונית המפוארת הזו. אז לצלול הייתי חייב ואחרי ששמעתי שיש אתר צלילה שנקרא החור הכחול הגדול בעולם ובמקרה אני במרחק של שעתיים שייט ממנו הייתי חייב להזמין לעצמי סיור ישר לשם.

יש רק שני מרכזי צלילה שייקחו אתכם לאתר הזה מכיוון שהוא רחוק מאוד ונדרשות סירות מנוע גדולות כדי להגיע לשם, Frenchie’s ו-Blue Wave. פרנצ׳יס הם חברה גדולה יותר ואיתה לקחתי את הסיור. בגדול לא יוצאים הרבה סיורים בשבוע והם ייצאו רק אם יש לפחות 6 נרשמים. הסיור בעלות גבוהה יחסית לכל צלילה אחרת בעקבות המרחק הגדול שהסירה צריכה לעשות והוא באזור 1200 ש״ח (340 דולר אמריקאי). הסיור כולל 3 צלילות וארוחת צהריים על אי קאריבי בשם ״חצי ירח״ ואפשר לצפות שם בציפורים מקננות במצפור בגובה צמרות העצים. אז החלטתי להיות חזק מתמיד ולצאת לשייט בשעה 5 וחצי בבוקר אל עבר החור הימי הגדול בעולם!

הצלילה הראשונה ״החור הכחול״

מכיוון שיש לי תעודת מתקדם (שני כוכבים) צללתי עם הקבוצה של המתקדמים לעומק של 40 מטר, אם יש לכם תעודת של “מים פתוחים” בלבד או כוכב אחד ייקחו אתכם ל 16 מטר מקסימום. מכיוון שהצלילה עמוקה מאוד צריכת החמצן שלכם עולה ועל כן זו הצלילה הקצרה יותר של היום כחצי שעה.

אז מה מחכה לכם בעומק של 40 מטר בחור הימי הגדול בעולם?

חוץ מזה שהשקיעה שלכם מטה מרגישה כמו צניחה חופשית (היה כיף ממש) שלא נגמרת על מנת להגיע מהר ככל האפשר לעומק הרצוי כדי למשוך את הצלילה כמה שיותר, אתם תגלו איך אור השמש נשאר למעלה ואתם ממשיכים למטה (מרגש בטירוף). בנוסף לזה עיקר הצלילה היא לראות את מבני נטיפים האדירים והמערות. בשבילי אחד הרגעים המרגשים היו הכרישים הגדולים שלמזלי ראיתי ארבעה, ולצערי היו רחוקים מידי לצילום. לשחות ליד הטורפים האלו בעומק כזה מרגיש כמו להכנס לבית שלהם וזו הרגשה מפחידה, מרגשת ומטריפה שחלמתי עליה מאז שהתחלתי לצלול בקאריביים והנה סוף סוף זה קרה.

הצלילה השנייה – Half Moon Caye Wall

בצלילה השנייה ממש לפני ארוחת הצהריים הפלגנו אל אי שנקרא חצי ירח עקב הצורה שלו ובדרך קפצנו לעוד צלילה והפעם לשונית האלמוגים השנייה הגדולה בעולם שהכרתי את הצד הצפני ביותר שלה באיסלה מוחרס וקוזומל. הפעם פגשתי את המרכז שלה שאפילו יפה יותר, עם אלמוגים צבעוניים יותר עם מבנים מרשימים מאוד. עומק מירבי בצלילה הזו היה 18 מטר ועולם החי היה חתולי ים, מנטות, מגוון דגים, תמנון אחד, צלופחים ועוד.

ארוחת צהריים על אי מבודד 

בשביל ארוחת הצהריים נתנו לנו הפסקה מהסירה לשעה וחצי, בה השתייה חופשית (בירות, שתיי קלה, מים וכמובן רום פונץ׳). ארוחת הצהריים כללה תבשיל עוף ותפוחי אדמה (מאוד טעים), אורז עדשים, סלט ומגוון רטבים. הייתה אפשרות גם לתוספת אבל שבעתי ממש מהמנה שלקחתי לעצמי בהגשה עצמית.

צלילה שלישית ״האקווריום״ – Long Caye Wall

בצלילה הזו בשונה מהקודמות, היו המון דגים מקטנים ועד גדולים ואפילו ראיתי שני ענקיים נלחמים בינהם על טריטוריה ברמה ששמעו את ההתתנגשויות שלהם במרחק של 20 מטר מתחת למים. עומר מירבי 15 מטר וחוץ מצלילה ליד קיר אלומגים צפוף  שוחים גם מעליו.

הצוות באופן כללי היה מאוד נחמד, ועוזרים לכם עם הציוד ומחליפים עבורכם את הבלונים. היו גם זוג שבאו לשנרקל אבל לא הייתי ממליץ לעשות את זה. עדיף כבר ללכת לשמורות טבע אחרות שמציעות חוויה כזו.

7 עובדות מרתקות על החור הכחול בבליז

1 – גודל ומידות
החור הכחול של בליז הוא עיגול כמעט מושלם, בגודל 300 מטר רוחב ו-108 מטר עומק (צללתי שליש מזה).

2 – חור הים הגדול בעולם
אפשר לראותו אותו מהחלל! השני בגודל נמצא בסיני. הם נוצרו בעידן הקרח הגדול האחרון לפני כ-10,000 שנים.

3 – מיקום
החור הכחול של בליז ממוקם כ-100 ק”מ מהחוף של בליז סיטי.

4 – השם
השם “החור הכחול הגדול” מגיע מהצולל הבריטי נד מידלטון שכתב ספר על הקריירה שלו כצולל ב-1988 בשם “עשר שנים מתחת למים”.

5 – אתר מורשת עולמית של אונסק”ו
החור הכחול של בליז הוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, כחלק משונית השנייה בגודלה בעולם אחרי השונית הגדולה באוסטרליה.

6 – צ’ארלס דרווין
בשנת 1836, במסעו מסביב לעולם על סיפון ה-HMS Beagle, צ’ארלס דרווין ביקר בשונית של בליז והכריז עליה כ”שונית האלמוגים המדהימה ביותר” באיים הקריביים.

7 – צוללנים מנוסים בלבד
בשל האתגרים של צלילה בחור הכחול בליז, רק צוללנים שסיימו לפחות 24 צוללים מורשים לחקור את החור הכחול של בליז.

לעוד אטרקציות שאסור לכם לפספס, תמשיכו לחקור ולצלול באתר (:

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על בליז!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

לצלול בחור הכחול הגדול בעולם בבליז

לצלול בחור הכחול הגדול בעולם בבליז

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.