loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אפריל,2023

נחל דוד – מסלול קסום בים המלח

לים המלח הגענו עם אותה מחשבה שיש לכולם ״בטח נלך כל יום לים ונצוף שם בכיף בלי מאמץ״. אז זהו שמסתבר שבים המלח יש המון מסלולי הליכה בנחלים שנשפכים אל הים. מכיוון שבקיץ הם לא זורמים בעוצמה, ניתן ללכת בהם בכיף. בכתבה הזאת נדבר על אחד מהנחלים הללו שבו ביקרנו ונהנו מאוד. אנחנו יצאנו למסלול […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על ישראל!
נחל דוד – מסלול קסום בים המלח

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

לים המלח הגענו עם אותה מחשבה שיש לכולם ״בטח נלך כל יום לים ונצוף שם בכיף בלי מאמץ״. אז זהו שמסתבר שבים המלח יש המון מסלולי הליכה בנחלים שנשפכים אל הים. מכיוון שבקיץ הם לא זורמים בעוצמה, ניתן ללכת בהם בכיף. בכתבה הזאת נדבר על אחד מהנחלים הללו שבו ביקרנו ונהנו מאוד.

אנחנו יצאנו למסלול בחודש מאי, חודש אביבי אך בים המלח מדובר כבר בחודש קיצי. מכיוון שכבר היינו בים המלח כמה שבועות, ידענו שאנחנו לא רוצים לעשות מסלול בשיא החום ולתייבש. אז חיפשנו מסלול הליכה מוצל ואם אפשר שיהיה בו גם קצת מים (עד כמה שזה אפשרי במדבר) שלפחות נוכל להכניס את כפות הרגליים החמות.

אל המסלול יצאנו מאוד מוקדם, כך כך מוקדם שהיינו צריכים לחכות כמה דקות עד שנתנו לנו להכנס למסלול עצמו. המסלול נפתח בשעה 08:00 ואנחנו היינו הראשונים שנכנסו למסלול, ובכך זכינו לראות את חיות הבר שפוקדות את המקום. זה התחיל עם שפני סלע רבים כל כך שהם הקיפו אותנו והיו קרובים למגע (לא עשינו זאת למרות הפיתוי הגדול). אחרי שראינו אותם משתזפים בשמש המשכנו בהליכה שהובילה אותנו לרצף מפלים קטנים עם מסלול רטוב בדרך.

ואז הגענו למפל דוד, או יותר נכון מפלים כי המים נפלו מכמה מקומות בסלע ונראה שיש לפחות 3 כאלה מולנו. כדי להסתכל על הקצה שלהם למעלה היינו צריכים להזהר שלא ייתפס לנו הצוואר (:

אחרי שהיינו שם עלינו למעלה לכיוון מערת דודים, שגם שם היה מפל אבל מה שבאמת היה לנו מדהים זה בריכה טעית שנחצבה בסלע בעקבות המים שנפלו לתוכה ממפל קטן וממנה נופל עוד מפל לבריכה נוספת.

המים היו קרים, צלולים ומושלמים לטבילה של 10 בבוקר עם תרמוס תה שהבאנו איתנו.

אחרי שהיינו בבריכה המשכנו בהליכה למעיין עין גדי, מעיין קטן לא ראוי לרחצה אבל הוא מוקד שתייה לחיות הבר מסביב. זכינו לראות עדר של יעלים שהגיעו אליו לנוח משהשמש ולשתות. במיוחד התאהנו בקטנטנים שרצים בשמחה מסביב למים וקרוב לאמא שלהם (:

המסלול כולו לא ארוך ואנחנו יצאנו משם לקראת 13:00 אחרי שעשינו המון הפסקות וטבילות במים. אנחנו ממליצים על כובע, נעלי הליכה למים וכמובן מצלמה (:

אז אם גם אתם אוהבי טיולים וכיף לכם לקרוא את חוות הדעת שלנו, השאירו פרטים מטה בניוזלטר כדי להשאר מעודכנים.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על ישראל!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

נחל דוד – מסלול קסום בים המלח

נחל דוד – מסלול קסום בים המלח

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.