loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אוגוסט,2022

בריכת צפירה – מסלול טיול בנחל צאלים, מדבר יהודה

מסלול בריכת צפירה הוא הטיול הראשון שעשינו ברגע שהגענו לדרום הארץ בחיי הנוודות החדשים שלנו. מי שמכיר אותנו, יודע שאנחנו אנשי צפון – למדנו שלוש שנים במכללת כנרת ולאחר מכן התחלנו את הנוודות שלנו בכל מיני נקודות יפות בצפון במשך חצי שנה. חשוב לציין – אף פעם לא עשינו מסלול ארוך. בדרך כלל הניסיון שלנו […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על ישראל!
מדבר יהודה

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

מסלול בריכת צפירה הוא הטיול הראשון שעשינו ברגע שהגענו לדרום הארץ בחיי הנוודות החדשים שלנו. מי שמכיר אותנו, יודע שאנחנו אנשי צפון – למדנו שלוש שנים במכללת כנרת ולאחר מכן התחלנו את הנוודות שלנו בכל מיני נקודות יפות בצפון במשך חצי שנה.

חשוב לציין – אף פעם לא עשינו מסלול ארוך. בדרך כלל הניסיון שלנו הוא הליכה של חצי שעה בטבע וזה הכי הרבה שהלכנו בצפון – היינו עצלנים אנחנו מודים. את המסלול שלנו התחלנו מכפר נוקדים. חנינו את הרכב, חצינו את הכביש והתחלנו את המסלול בדרך לחניון לילה ברגל. מי שמעוניין לקצר, ניתן לפנות מכפר נוקדים שמאלה (צפונה) ולהמשיך בשביל עפר –  תוכלו לדעת אם אתם בדרך הנכונה כאשר תראו סימון שחור לאורך הדרך. אפשר להתחיל בחנייה של כפר נוקדים עד בריכת צפירה הלוך חזר לקח לנו בסך הכל 3 וחצי שעות. או להתחיל כבר מחניון הלילה של בריכת צפירה הלוך חזור יקח לכם סה”כ 40 – 50 דקות תלוי בקצב הליכה ובכושר.

אנחנו בחרנו לעשות את המסלול שלנו מכפר נוקדים ולכן נהנו לאורך כל הדרך מגמלים ונוף עוצר נשימה – בסופו של הדבר אין כמו לחקור את המסלול ברגל :). עזבו שכל הדרך ראינו גמלים במדבר זה הנוף הכי פסטורלי שיכול להיות גם אם תהיו ברכב סביר להניח שתראו גמלים – אז סעו בזהירות. המסלול היה מדהים ועשינו אותו באביב ככה שהיה חם אבל לא בלתי נסבל. שהגענו למקום הבנו על מה כל ההתלהבות, הנוף היה מטורף והסיבה שלא רואים את זה בתמונה למעלה היא כי היו די הרבה אנשים ככה שתמונה טובה לא יצאה לנו משם (:

חשוב לדעת
המסלול הוא מאתגר ודרגת קושי לדעתינו היא קשה. רגע לפני שתגיעו לברכה עצמה תצטרכו לרדת בסולמות ברזל בזהירות.
לאחר מכן, תבחינו בגב קטן תצטרכו לעבור אותו – אז מי שחושב שהוא יכול להישאר יבש אין סיכוי 🙂 תצטרכו לחצות את הגב על מנת להגיע לברכה עצמה.

**מומלץ לקחת אתכם לפחות 2 ליטרים מים לבן אדם – המסלול לא קל ובחום זה מאתגר ביותר. עשינו את המסלול בחודש מרץ והיה לנו חם, איך שסיימנו את המסלול במקרה גם סיימנו את המים.

תיאור המסלול – רשות הטבע והגנים
נקודת מוצא וסיום: חניון לילה בריכת צפירה.

מחניון לילה בריכת צפירה יורדים בדרך מסומנת שחור ופונים ימינה בשביל ירוק. השביל הירוק פונה צפונה ומתחבר שוב עם הדרך השחורה (השביל הירוק הוא קיצור דרך). מנקודת המפגש צועדים בדרך המסומנת שחור עוד כחצי קילומטר ועולים מזרחה בשביל מסומן כחול. אחרי כ-200 מ’ מתפצל ממנו דרומה (ימינה) שביל ירוק קצר היורד אל בריכת צפירה, שהיא למעשה גב גדול ועמוק בראש המפל הגדול של נחל צאלים. שימו לב, הירידה היא בסולם יתדות.

בריכת צפירה

בסיום הטיול שבים לרכב באותה דרך. לפני שיורדים בשביל הכחול בדרך חזרה מומלץ לעלות בו כ-300 מ’ למקום המפגש עם שביל מסומן שחור וליהנות מתצפית מרהיבה על נחל צאלים.

איך להגיע

לחניון לילה בריכת צפירה: נוסעים מערד בכביש ערד-מצדה (כביש 3199) עד חוות הנוקדים. מול חוות הנוקדים מסתעפת צפונה דרך עפר מסומנת שחור. הדרך מתאימה לרכב פרטי, אך יש בה קטעים קשים. סעו לאט ובזהירות. נוסעים כ-3 ק”מ עד חניון הלילה (לפני ערוץ נחל צפירה).

חניון לילה נחל צאלים: מכביש 90, בין סימני ק”מ 230­-231, מסתעפת מערבה דרך עפר טובה לרכב פרטי. נוסעים כ-4 ק”מ.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על ישראל!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

מדבר יהודה

בריכת צפירה – מסלול טיול בנחל צאלים, מדבר יהודה

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.