loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אוקטובר,2022

לגונת Yal-Ku היא מקום המושלם לשנורקלינג באקומל

קרוב לחוף אקומל (החוף ממוקם בין פלאיה לטולום) תמצאו את לגונת יאל-קו. בתוך גן עדן טרופי מופלא הכמעט מבודד הזה, תמצאו מקום מושלם לשנרקל עם שלל דגים צבעוניים. אם אתם מחפשים דברים לעשות באקומל, יאל-קו היא מקום יוצא דופן להתאהב בו כמעט מיד. מימיו הצלולים הם ביתם של כמה מינים, ותוכלו לשנרקל בחופשיות באווירה מרגיעה. […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

קרוב לחוף אקומל (החוף ממוקם בין פלאיה לטולום) תמצאו את לגונת יאל-קו. בתוך גן עדן טרופי מופלא הכמעט מבודד הזה, תמצאו מקום מושלם לשנרקל עם שלל דגים צבעוניים. אם אתם מחפשים דברים לעשות באקומל, יאל-קו היא מקום יוצא דופן להתאהב בו כמעט מיד. מימיו הצלולים הם ביתם של כמה מינים, ותוכלו לשנרקל בחופשיות באווירה מרגיעה.

אקומל ידוע בתור ה’מקום של צבי הים’ והבית של לגונת יאל קו. לגונת יאל קו היא לגונה פנימית המתחברת לאיים הקריביים. מים מתוקים מהסנוטות שמסביב מגיעים לים דרך האזור הזה. נתיב מים שמגיע מהסנטות מערבב מים מתוקים עם מלוחים, הנקראים מים מליחים, ויוצר בית גידול למיני דגים רבים. שפך טבעי זה מלא בדגי מים מתוקים ומלוחים באזור שאינו עמוק יותר מארבעה מטרים. בנוסף ליופי שנמצא מתחת למים, הלגונה מלאה בפסלים מקומיים, חופים חוליים קטנים וערסלים כדי להפוך את היום שלכם ליום סופר רגוע מעל ומתחת לים. וכמובן המון איגואנות, כי איך אפשר בלי לטאות ענקיות כשאתם נמצאים במרכז אמריקה.

חשוב לציין שממש ליד המים אין הרבה צל אם בכלל, אנחנו הבאנו איתנו מחצלת כדי לתלות מעל העץ ולייצר עבורנו צל. מומלץ לנוח בצל שקרוב לכניסה ושם יש גם את הערסלים וקיוסק קטן. ולאחר מנוחה בצל תוכלו ללכת לשחייה. שימו לב שככל שמתרחקים לכיוון הים, הזרם נהיה חזק יותר ופחות מתאים לילדים או לשחיינים חלשים.

היה לנו מאוד כיף בלגונה, במיוחד אחרי שחשבנו שאקומל זה רק החוף עם הצבים ומסתבר שיש שם גם את הלגונה. אל אקומל חזרנו 3 פעמים, פעם אחת ללגונה ופעמיים לשנרקל עם הצבים שזו חוויה בפני עצמה שכתבנו עליה בכתבה אחרת ממש כאן.

באופן כללי, שהגענו לאזור הזה והבנו שיש לנו עוד המון שנורקל לעשות, החלטנו להשקיע ולקנות לנו ציוד טוב שכוללי מסכה ושנורקל. אם לא תעשו זאת במקרה הטוב תוכלו להשכיר במקום בעלות נוספת ובמקרים פחות טובים פשוט לא תוכלו לשנרקל וחבל לפספס. כשגרנו באזור הזה לא היה פעם אחת שלא יצאנו מהדירה בלי שנורקל ומסיכה ככה שזה בהחלט ציוד חובה לכל מי שמטייל לאט כמונו או שכמובן אפשר להביא אתכם במזוודה אם כבר רכשתם בעבר.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

לגונת Yal-Ku היא מקום המושלם לשנורקלינג באקומל

לגונת Yal-Ku היא מקום המושלם לשנורקלינג באקומל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.