loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // יוני,2023

דרכים לקבל תשלום מלקוחות מחו”ל

כנווד דיגיטלי אימצתי אורח חיים בלתי תלוי במיקום, ואני משתמש בטכנולוגיה כדי לעבוד מרחוק תוך כדי טיול בעולם. ולכן כנווד דיגיטלי, אחד האתגרים המרכזיים שלי הוא קבלת תשלומים מלקוחות שנמצאים לרוב במדינות שונות. כאן נכנסים לתמונה דרכים לקבלת תשלום מרחוק כמו ווייז וקארדקום. יכולת לקבל תשלום מרחוק בצורה אמינה חיונית לעסק שלי ולאורח החיים שאני […]

Subscribe

דרכים לקבל תשלום מלקוחות מחו"ל

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

כנווד דיגיטלי אימצתי אורח חיים בלתי תלוי במיקום, ואני משתמש בטכנולוגיה כדי לעבוד מרחוק תוך כדי טיול בעולם. ולכן כנווד דיגיטלי, אחד האתגרים המרכזיים שלי הוא קבלת תשלומים מלקוחות שנמצאים לרוב במדינות שונות. כאן נכנסים לתמונה דרכים לקבלת תשלום מרחוק כמו ווייז וקארדקום.

יכולת לקבל תשלום מרחוק בצורה אמינה חיונית לעסק שלי ולאורח החיים שאני מנהל מכמה סיבות. ראשית, מערכות בנקאיות מסורתיות יכולות להיות מסורבלות כשמדובר בעסקאות בינלאומיות ויקרות בעקבות חילוף שערי המטבע. בעזרת ווייז אני יכול לפתוח חשבונות מרובי מטבעות, המאפשרים לי לקבל תשלומים במטבעות המקומיים של לקוחותי ולהמיר אותם בקלות למטבע הרצוי לי. זה מבטל את הטרחה בהתמודדות עם המרות מטבע ומפחית את הסיכון לאובדן כסף בתהליך. לבסוף, שימוש בקבלת תשלומים במערכות אמינות מונעים הונאה, ומבטיחים לי וללקוחות שלי, להיות בשקט נפשי במהלך עסקאות פיננסיות. הפלטפורמות שאדון עליהם במאמר זה מיישמות אמצעי אבטחה חזקים, מגינות על פרטי תשלום רגישים ומפחיתות את הסיכון לגישה לא מורשית או לפעילויות הונאה.

שיטה 1: Wise

כעצמאי שעובד לעיתים קרובות מול לקוחות בחו״ל, אני צריך דרך אמינה ויעילה לקבל תשלומים מלקוחות שגם לא תהיה עם עמלה גבוה כמו PayPal. בעזרת וויז, אני יכול לפתוח חשבון בנק בשער מטבע מקומי ובכך לקבל תשלום מלקוחות באוסטרליה, ארה״ב ואנגליה עם מעט מאוד תשלום על המרת כספים. כמו כן, אני משתמש בוויז גם להעביר כספים לספקים בחו״ל שכן גם פה אני חוסך עלויות בהמרות מטבע. עכשיו אסביר כיצד עובדת ווייז, היתרונות והחסרונות שלה ומדוע כדאי לשקול להשתמש בה כנווד דיגיטלי.

איך זה עובד:

 1. הרשמה: התחלתי ביצירת חשבון בפלטפורמת ווייז. תהליך הרישום מהיר ופשוט.
 2. הגדרת החשבון: לאחר שיצירתי חשבון, יכולתי להגדיר חשבונות במטבעות שונים בכמה דקות. ווייז סיפקה לי פרטי בנק מקומיים במספר מדינות, כולל ארצות הברית, בריטניה, גוש האירו ועוד. הלקוחות שלי יכולים לשלוח לי תשלומים לחשבונות מקומיים אלה, אשר מומרים לאחר מכן למטבע הרצוי שלי, בעלות נמוכה.
 3. קבלת תשלומים: עכשיו שיש לי חשבונות, כל מה שנאשר לי לעשות זה לשתף את פרטי חשבון Wise שלי עם הלקוחות שלי, כגון פרטי חשבון הבנק המקומי הרלוונטי עבורם. לאחר מכן הם יכולים לשלוח תשלומים ישירות לחשבון Wise שלי.
 4. המרה ומשיכה: כאשר אני מקבל תשלומים, ווייז ממירה אותם אוטומטית למטבע שבחרתי לפי שער החליפין של השוק. לאחר מכן אני יכול לבחור למשוך את הכספים לחשבון הבנק הישראלי שלי או לשמור אותם בחשבון Wise שלי לשימוש עתידי, כגון תשלום לספקים.

יתרונות:

 • עמלות נמוכות: ווייז מציעה לי שערי חליפין תחרותיים וגובה עמלות נמוכות יותר בהשוואה לבנקים או PayPal.
 • חשבונות מרובים: אני יכול להחזיק חשבונות בנק מקומיים במדינות שונות, מה שהופך את הליך הגבייה לנוח ללקוחות שלי ברחבי העולם.
 • תמחור שקוף: ווייז מספקת לי מידע ברור ומראש על עמלות ושערי חליפין, ככה שתמיד אני יודע בדיוק על מה אני משלם.
 • העברות מהירות: התשלומים מעובדים במהירות, מה שמאפשר לי לגשת לכספים שלי בזמן אמת.

חסרונות:

 • אפשרויות תשלום מוגבלות: ווייז מתמקדת בעיקר בהעברות בנקאיות, ולכן ייתכן היא לא מתאימה לי כאשר אני רוצה לסלוק כרטיסי אשראי או ארנקים דיגיטליים.
 • מגבלות המרת מטבעות: בעוד ש-Wise מספקת שערים תחרותיים, עדיין עשויה להיות שונות מסוימת בשער החליפין בהשוואה לשער של השוק עקב תנודות בשוק.

סיכום:

ווייז היא שיטת תשלומים מצוינת עבור פרילנסרים שרוצים לקבל תשלומים מלקוחות בחו”ל. עם עמלות נמוכות, חשבונות בריבוי מטבעות והתמחור השקוף, וויז מציעה לי פתרון נוח וחסכוני להעברות כספים בינלאומיים.

הירשמו ל-Wise עוד היום והתחילו לקבל תשלומים מלקוחות בחו”ל בקלות.

שיטה 2: קארדקום

כפרילנסר חיפשתי דרך שבה אוכל לקבל תשלום מלקוחות כאשר אני נמצא בחו״ל, דרך שבה הם יוכלו לשלם לי בתשלומים, הוראות קבע ועוד. קארדקום היא דרך מצוינת עבורי לפתרונות סליקה, הם מציעים לי מגוון פתרונות לתשלומים מקוונים כגון דפי נחיתה, הטמעה באתר שלי ואפילו יש להם כרטיס אשראי משלהם. עכשיו אסביר כיצד קארדקום עובדת, היתרונות והחסרונות שלה, ומדוע היא הבחירה המושלמת עבורי.

איך זה עובד:

 1. הרשמה: התחלתי בהרשמה לחשבון קארדקום. תהליך הרישום הוא פשוט בו ליווה אותי נציג מטעם החברה, בהתהליך הייתי צריך לספק מידע בסיסי על העסק שלי.
 2. אינטגרציה: ברגע שהיה לי חשבון, יכולתי לשלב את מערכת הסליקה של קארדקום עם החנות האינטרנטית שלי. זה מאפשר ללקוחות שלי לבצע תשלומים בצורה מאובטחת ונוחה.
 3. אפשרויות תשלום: קארדקום מציעה לי שיטות תשלום שונות, כולל חלוקה לתשלומים, הוראות קבע, קופונים ועוד. הגמישות הזו מבטיחה לי שהלקוחות שלי יוכלו לבחור את שיטת התשלום המועדפת עליהם או לקבל הנחות מיוחדות.
 4. עסקאות מאובטחות: קארדקום משתמשת באמצעי אבטחה מתקדמים כדי להגן על פרטי התשלום של הלקוחות שלי, ובכך מפחיתה את הסיכון להונאה או גניבת פרטי אשראי.
 5. משיכה: לאחר שהלקוחות שלי מבצעים תשלומים, קארדקום מעבדת את העסקאות ומעבירה את הכספים לחשבון הבנק הייעודי שלי. תקופת המשיכה עשויה להשתנות בהתאם להסכם שעשיתי עם קארדקום (אני בחרתי במשיכה חודשית).

יתרונות:

 • מגוון רחב של אפשרויות תשלום: קארדקום תומכת בשיטות תשלום שונות, המאפשרת ללקוחות שלי לבחור את האפשרות הנוחה ביותר עבורם.
 • אבטחה: קארדקום נותנת עדיפות לאבטחה, ומבטיחה שפרטי התשלום של הלקוחות שלי מוגנים במהלך עסקאות.
 • הטמעה: הטמעת קארדקום עם האתר שלי הוא פשוט ונוח. כמו כן, ניתן ליצור דפי סליקה דינמיים בקלות.
 • תמיכת לקוחות: קארדקום מציעה תמיכת לקוחות אמינה, המסייעת לי בכל שאלה או בעיה שעלולה להתעורר. אני יכול לדבר עם איתם בווצאפ ובמייל מכל מקום בעולם.

חסרונות:

 • עמלות עסקה: קארדקום גובה ממני עמלות סליקה עבור כל תשלום, העמלה יכולה להשתנות בהתאם להסכם הספציפי ולנפח העסקאות שלי.
 • זמן הגדרה: בעוד שתהליך ההרשמה היה מהיר, האינטגרציה וההגדרה של דפי סליקה עשויים להימשך זמן מה, בהתאם למורכבות האתר או האפליקציה.

סיכום:

קארדקום היא שיטת קבלת תשלומים בכרטיס אשראי שמאפשרת גם להנפיק מסמכים חשובונאיים. כאשר אני מנווד בעולם, אני צריך את היכולת לגבות לקוחות שנמצאים בישראל. בעזרת קארדקום אני מרגיש שהעסקאות שלי בטוחות ויש לי תמיד תמיכה בעברית במייל או בווצאפ מכל מקום שבו אני נמצא. מעבר לכך ניתן לקבל מקארדקום כרטיס אשראי משלהם, להטמיע מערכת סליקה באתר שלי ועוד.

נצלו את היתרונות של קארדקום כדי לפשט את תהליכי התשלום שלכם ולהגדיל את העסק שלכם!

מסקנות

אני אישית משתמש בשתי שיטות אלו, מכיוון שהלקוחות הישראלים שלי אוהבים לשלם באשראי, והלקוחות מחו״ל מעדיפים העברות בנקאיות מקומיות. לא משנה מה תבחרו, תהליך הגבייה שלכם מרחוק צריך להיות כמה שיותר קל ונוח ללקוחות שלכם מה שיהפוך את השלב הזה לנוח ופשוט עבורכם ועבור לקוחתיכם.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

 • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

 • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
  במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

 • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
  את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

 • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

דרכים לקבל תשלום מלקוחות מחו"ל

דרכים לקבל תשלום מלקוחות מחו”ל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.