loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // דצמבר,2022

פירמידות Teotihuacan שבמקסיקו סיטי

כשעה ממקסיקו סיטי תוכלו למצוא פירמידות בנות 2000 שנה! צירפנו כאן את המדריך המפורט שלנו וכל מה שתצטרכו לדעת לפני הביקור שלכם במקום ההיסטורי הזה.  הופתענו לגלות ששעה נסיעה ממקסיקו סיטי אפשר למצוא את הפלא המרשים הזה – פירמידות טאוטיווקאן. מה שהכי הפתיע אותנו זה שיש עוד פירמידות חוץ – צ’יצ’ן איצה שאלו פירמידות יותר מוכרות […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!
זוג הולך לכיוון פרימדה

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

כשעה ממקסיקו סיטי תוכלו למצוא פירמידות בנות 2000 שנה! צירפנו כאן את המדריך המפורט שלנו וכל מה שתצטרכו לדעת לפני הביקור שלכם במקום ההיסטורי הזה. 

הופתענו לגלות ששעה נסיעה ממקסיקו סיטי אפשר למצוא את הפלא המרשים הזה – פירמידות טאוטיווקאן. מה שהכי הפתיע אותנו זה שיש עוד פירמידות חוץ – צ’יצ’ן איצה שאלו פירמידות יותר מוכרות ויותר מתויירות גם מבחינת כמות תיירים וגם מבחינת המחיר הגבוה שמשלמים כדי להיכנס לשם (שלא תבינו לא נכון, זה שווה את הכסף). לעומת זאת פירמידות טאוטיווקאן הכניסה אליהן הרבה יותר זולה והתיירות פנים הרבה יותר חזקה – המקום ענק ומרשים.

למה כדאי לבקר בפירמידות טאוטיווקאן?

אנחנו כבר נגיד, שכדאי ומומלץ ביותר. ביקור בפירמידות אלו הוא טיול פופולרי כאשר מבקרים במקסיקו סיטי. הפירמידות הן מהגדולות בעולם ושמורות בצורה ממש טובה ברגע שמגיעים לשם תרגישו שאתם חוזרים בזמן – אפשר לטייל בעיר העתיקה ולחוות את האנרגיה של המקום. חוץ מזה, טאוטיווקאן הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו ואפשר להבין למה, דבר כזה לא תראו בכל מקום.

לאחר שביקרנו בפירמידות של צ’יצ’ן איצה אנחנו יכולים לומר שהרגשנו שוני עצום בין שניהם, נתחיל מזה שבצ’יצ’ן איצה הממלכה ששלטה הם בני המאיה לעומת זאת בטאוטיווקאן הממלכה ששלטה הם אצטקים. המבנים הם שונים לגמרי אחד מהשני, הגודל והנראות – כל אתר היה יפה בדרך כלו. אז אם יש לכם הזדמנות לבקר בשניהם אנחנו ממליצים בחום.

פירמידות טאוטיווקאן – כל מה שחשוב לדעת

מתי כדאי לבקר?

טאוטיווקאן הוא אחד האתרים המתויירים ביותר במקסיקו ולכן היינו דווקא ממליצים לבקר באמצע שבוע ולא בסופ”ש. בימי ראשון הכניסה לאזרחים היא בחינם ולכן תוכלו לחוש בעומס רב – זה יום שהוא יום חופש ואנחנו לא ממליצים לכם לבקר ביום הזה.
ימי שני, שלישי, רביעי וחמישי לדעתנו ימים אידיאליים לביקור.

לעומת אזור קאריבי שבו לא היינו ממליצים לבקר בתקופה הרטובה, דווקא כאן היינו ממליצים לבקר בחודשי יוני-אוקטובר. במיוחד בגלל שהכל ירוק ולא שרוף, יש פחות תיירים ופחות עומס ומזג אוויר אידיאלי.

כיצד להגיע לפירמידות טאוטיווקאן?

האמת שהדרך היא קלה ולא מסובכת. הופתענו בעצמינו לגלות שמקסיקו דיי נגישה וניתן להגיע להרבה מקומות באוטובוס. לרוב קשה יותר להתנייד בתוך היעד עצמו אבל להגיע אליו זו לא בעיה, כמובן שאם יש לכם תקציב לרכב אז עדיף לשכור רכב.

אז כמו שציינו למעלה העיר העתיקה נמצאת רק שעה נסיעה ממקסיקו סיטי, אם בוחרים להגיע באוטובוס (כמונו) אז במקרה הזה תצטרכו להגיע לתחנה מרכזית של מקסיקו שנקראית סנטרל דל נורטה, האוטובוס עולה בסביבות 50-60 פסו לאדם לכיוון, האוטובוס יוצא בערך כל 20-30 דקות כך שאין מה לדאוג לגביי זה אנחנו כן ממליצים לתפוס כמה שיותר מוקדם. האוטובוס מביא אתכם ממש עד הכניסה, בקושי צריך ללכת וברגע שתגיעו לשם תראו דלפק איפה שאפשר לקנות כרטיסים.

דרך נוספת להגיע היא לקחת אובר או מונית – אבל זה יהיה הרבה יותר יקר או פשוט לשכור רכב שלדעתנו זה עדיף ונסביר למה. מבחינת עלויות של אובר או רכב להשכרה ההבדל הוא בסביבות 200-300 פסו, עם רכב יש לכם גמישות ותוכלו לעצור בכל מיני נקודות שתרצו ולחזור ולצאת מתי שתרצו אז אם יש לכם רישיון וביטחון לנסוע במדינה זרה ממליצים על רכב.

אפשר גם כן להזמין סיור יום ממקסיקו סיטי שלוקח אתכם וזה כולל תחבורה כניסה ומדריך.

מידע על הפירמידות בפנים 

 • לטפס על פירמידת השמש

בתוך העיר העתיקה תוכלו למצוא את “פירמידת השמש” שהיא המבנה הגדול ביותר בהריסות טאוטיווקאן ואחות הפירמידות הגבוהות ביותר בעולם! האמת שאנחנו לא טיפסנו עליה וראינו הרבה תמונות לפני כן שכן ניתן לטפס ולצפות על כל העיר מגובה.
הפירמידה בנויה משש פירמידות כאשר כל אחת מוערמת על גבי השנייה. הסיפור מספר שפירמידה הוא עבור אלוהות.

 •  שדרת המתים

שדרת המתים הוא בעצם שביל ראשי של העיר העתיקה שבשביל הזה תוכלו לצפות בפירמידות משני הצדדים כלומר צד ימין וצד שמאל.

 • פירמידת הירח

פירמידת הירח היא המבנה העתיק ביותר, זה הוא המבנה השני בגובהו במתחם ובכל זאת יותר נצוך מפירמידת השמש. ארכיאולוגים מצאו מספר שרידים שהוקרבו בתוך הפירמידה הזו ומאמינים כי הקריבו כאן אנשים ובעלי חיים למטרה דתית.

המלצה נוספת

בכניסה לאתר תוכלו למצוא מלא דוכנים של אוכל ושתייה ומזכרות, אנחנו ממליצים לשמור את המקום הזה לסוף ולפני החזרה למקסיקו סיטי לשבת באחת המסעדות ולטעום מטבח מקומי ואותנטי.

 

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

 • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

 • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
  במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

 • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
  את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

 • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

זוג הולך לכיוון פרימדה

פירמידות Teotihuacan שבמקסיקו סיטי

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.