loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // נובמבר,2022

Punta Sur – פארק אקולוגי בקוזומל

אל קוזמול הגענו לחודש מכיוון שהיה לנו ברור שזה יעד שאסור לפספס כאשר מגיעים לחצי האי יקוטן. כולם אמרו לנו שאין מה לעשות באי יותר מיומיים, אבל אנחנו פה לשבור את המיתוס ולהראות לכם לאי הזה יש המון מה להציע לכם. אם אתם נוודים כמונו, תוכלו להינות פה חודש שלם ואם אתם באים לחופשה נטו […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!
Punta Sur - פארק אקולוגי בקוזומל

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

אל קוזמול הגענו לחודש מכיוון שהיה לנו ברור שזה יעד שאסור לפספס כאשר מגיעים לחצי האי יקוטן. כולם אמרו לנו שאין מה לעשות באי יותר מיומיים, אבל אנחנו פה לשבור את המיתוס ולהראות לכם לאי הזה יש המון מה להציע לכם. אם אתם נוודים כמונו, תוכלו להינות פה חודש שלם ואם אתם באים לחופשה נטו תוכלו גם להישאר כמעט שבוע שכל יום תוכלו לעשות אטרציה חדשה!

פונטה סור (נקראת גם Punta Celaráin) היא הקצה הדרומי של האי קוזומל במדינת קווינטנה רו במקסיקו. הפארק הלאומי פונטה סור הוא אזור מוגן ומבודד המכסה את החופים, הלגונות, הג’ונגל הנמוך, המנגרובים ושונית האלמוגים המקיפה אותו. השטח של הפארק בערך 1 קמ”ר. שתגיעו למקום אתם תגלו אטרקציות רבות ובינהן, תנינים, מגדלור, חופים ועתיקות של בני המאיה שיישבו את האי הזה לפני שנים רבות.

בכניסה לפארק מיד תגיעו למגדלור קולריין ממוקם על הצוק הקיצוני של לה פונטה. במבנה שנבנה כדי לספק שירותים למגדלור, פועל מוזיאון ימי המציע מידע על ההיסטוריה של המקום. הטיפוס לראש מגדלור סלראיין הוא חוויה נהדרת, אבל זה דורש מצב גופני טוב, צריך להתאמץ מעט כדי לטפס על 144 המדרגות שלו אבל זה שווה את זה! שכן כשמגיעים לפסגה הנופים הפנורמיים משוגעים. מצפון-מערב למגדלור נמצא מה שנקרא קבר הקרקול, שריד ארכיאולוגי המוקדש לאיקסל, אלוהות של תרבות המאיה. מבנה זה, שנבנה על ידי בני המאיה בתקופה הפוסט-קלאסית, מצויד בכיפה שהייתה, מכוסה בחלזונות ים שהפיקו קול זמזום ברוחות איתנות.

אחת האטרקציות המרכזיות של פארק פונטה סור היא לגונה דה קולומביה. יש מספר רב של אזורי ביצות שהם אזורי מנוחה חיוניים לציפורים נודדות, במיוחד בחודשי אפריל ומאי, ומהווים גם בית גידול לתנינים. צבי הים הירוקים מגיעים להטיל את ביציהם במהלך החודשים מאי עד אוקטובר. ברחבי הפארק פזורים מספר מגדלי תצפית מהם ניתן להתפעל ולצלם את החי והצומח בסביבתם הטבעית. יתרה מכך לחובבי הצלילה, בפונטה סור יש גם אזור צלילה בשם Garganta del Diablo.

בפארק האקולוגי פונטה סור תוכלו למצוא מגוון רחב של דברים שאפשר לעשות, ככה שלדעתנו הפארק מתאים לכולם. זהו אחד מאוצרות הטבע של קוזומל שאמור להיות ברשימת הפעילויות שלכם במהלך החופשה שלכם באי. בהיותו בקצה האי, לפארק יש חופים הן בחוף המזרחי והן בחוף המערבי. השוניות נמצאות על החוף המערבי ולכן מומלץ יותר להגיע לשם לצלילה או לשנורקלינג שכן השונית עם מאות דגים צבעוניים וחיים ימיים קרובה מאוד לחוף. גם החוף בצד המזרחי מאוד יפה, אם כי קצת יותר סלעי עם דיונות חול בנוסף, זהו אזור מוגן מכיוון שצבי הים חוזרים לשם כל שנה להשריץ את הדור הבא.

איך מגיעים לשם?

ניתן להגיע אל הפארק בעזרת רכב ככה שלאלו שישכירו קטנוע כמונו או רכב תוכלו להגיע בקלות ממש עד הכניסה של המקום. אפשרות הגעה אחרת היא לקחת מונית לפארק, אין תחבורה ציבורית שתיקח אתכם לשם.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

Punta Sur - פארק אקולוגי בקוזומל

Punta Sur – פארק אקולוגי בקוזומל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.