loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // פברואר,2023

איך לתכנן טיול ליעד חדש – כל מה שצריך לדעת

מי כמונו יודע כמה כייף להגיע ליעד חדש, זו חוויה מרגשת ובלתי נשכחת לכולנו, ועם כמה שזה כייף להגיע למקום חדש התכנון של הטיול יכול להיות מלחיץ וקשה, במיוחד אם זו פעם ראשונה שהחלטת לתכנן את הלוח זמנים שלך. לא כולם יודעים איך לתכנן נכון, מאיפה כדאי להתחיל, איך בכלל ניגשים לתכנון טיול, ואיך מתכננים […]

Subscribe

איך לתכנן טיול ליעד חדש - כל מה שצריך לדעת

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

מי כמונו יודע כמה כייף להגיע ליעד חדש, זו חוויה מרגשת ובלתי נשכחת לכולנו, ועם כמה שזה כייף להגיע למקום חדש התכנון של הטיול יכול להיות מלחיץ וקשה, במיוחד אם זו פעם ראשונה שהחלטת לתכנן את הלוח זמנים שלך. לא כולם יודעים איך לתכנן נכון, מאיפה כדאי להתחיל, איך בכלל ניגשים לתכנון טיול, ואיך מתכננים את זה בכייף כדי שזו לא תהיה מועקה ומשימה בלתי אפשרית. 

עם כל כך הרבה אפשרויות ודברים שיש לקחת בחשבון, חשוב שתהיה תוכנית מסודרת כדי להבטיח שתפיק את המרב מהזמן שלך ותיצור זיכרונות בלתי נשכחים ביעד, אז החלטנו כאן לרכז חמישה שלבים שהולכים לעזור לך לתכנן את הטיול שלך לכל יעד:

שלב 1: לחלק את תחומי העניין לקטגוריות

סיווג תחומי העניין יכול לעזור לך להישאר מאורגן ולהבטיח שלא תפספס שום דבר במהלך הטיול שלך. לדוגמה, אם אתה חובב אוכל, אולי תרצה לסווג את תחומי העניין שלך למסעדות, בתי קפה ואוכל רחוב. אם אתה מתעניין בהיסטוריה, אולי תרצה לסווג את תחומי העניין שלך למוזיאונים, אתרים היסטוריים וציוני דרך.

על ידי סיווג תחומי העניין שלך, אתה יכול בקלות לתכנן את הימים שלך ולהבטיח שאתה מפיק את המרב מהטיול שלך. זה גם רעיון טוב לתעדף את הקטגוריות שלך ולהתמקד באלו שהכי חשובות לך.

לדוגמא, תמיד שאנחנו מתכננים את הטיול אנחנו מכינים את הרשימה בצורה כזו : בתי קפה לעבודה, בתי קפה לארוחת בוקר, מסעדות סושי, מסעדות איטלקיות, מוזיאונים וציוני דרך שחייב לבקר, אטרקציות, חופים וכו’.

שלב 2: קבלו השראה

אינסטגרם ופינטרסט הן פלטפורמות מעולות לקבל השראה על מנת לתכנן את הטיול, על ידי חיפוש אחר “אטרקציות מומלצות ב..(יעד)”  ניתן למצוא מקומות פופולריים לבקר בהם או אפילו פנינות נסתרות ומומלצות. כבר נאמר כי פינטרסט הוא מקור השראה בשבילנו, וכל טיול שאנחנו מתכננים שנינו נעזרים בפלטפורמה זו שמאחדת את כל הטיפים וכתבות במקום אחד. דרך נוספת שאפשר דרכה לקבל השראה היא באמצעות בלוגים, בלוג יכול לתת לך הבנה מעמיקה יותר על היעד ולקרוא חוויה אישית של אותו כותב.

שלב 3: סידור מקומות לקטגוריות

אחרי שמצאת מקומות שהיית רוצה לבקר בהם, בשלב זה היינו ממליצים כל מקום לשייך לקטגוריה הרלוונטית. לדוגמא אם מצאנו מוזיאון שנקרא “לובר” בפריז, נכניס את המוזיאון לקטגוריה של “מוזיאונים וציוני דרך”, אם מצאנו בית קפה לארוחות בוקר נכניס את אותו בית קפה גם כן לקטוגריה הרלוונטית. סידור המקומות לקטגוריות כבר יכול להקל עליך ולעשות לך סדר ראשוני, לקבל הבנה של מה יש לעשות בכל קטגוריה שרלוונטית אליך. לפעמים יקרה מצב שנרשום יותר ממה שצריך וזה גם בסדר! כמובן כל הזמן להגיד לעצמך כמה ימים מצפה לך באותו היעד ולנסות לא להעמיס באלף מקומות, אלא במקומות שהם טופ ואין מצב שהיית רוצה לפספס אותם.

איך לתכנן טיול ליעד חדש - כל מה שצריך לדעת

שלב 4: ארגן את הימים שלך

לאחר שמצאנו מקומות שהיינו רוצים לבקר, חילקנו אותם לקטגוריות שרלוונטיות הגיע הזמן לתכנן את הטיול לפי הימים. במידה והתכנון הוא להישאר ביעד הוא שלושה ימים נחלק את היום לשלושה ימים ואת כל יום נחלק לשלושה חלקים: בוקר, צהריים וערב. כאן נראה לך איך היינו מתכננים טיול של שלושה ימין בפריז:

יום 1:
בוקר: לבקר במגדל אייפל וליהנות מארוחת בוקר בבית קפה Terres de Café
אחר הצהריים: לחקור את מוזיאון הלובר ולאכול במסעדת Restaurant de La Cordonnerie
ערב: לטייל לאורך נהר הסן ולאכול ארוחת ערב ב- Bateau Croisière – La Marina

וככה מתכננים את כל השאר הימים- 

יום 2:
בוקר: לבקר בקתדרלת נוטרדאם ולאכול ארוחת בוקר ב..
אחר הצהריים: לבקר בארמון ורסאי ולאכול ארוחת ב…
ערב: לצפות במופע קברט במולן רוז’ ולאכול ארוחת ערב ב…

יום 3:
בוקר: לבקר בארמון פונטנבלו ולאכול ארוחת בוקר ב..
אחר הצהריים: לחקור את מונמארטר ולאכול ארוחת צהריים ב..
ערב:לצאת לסיור בסירה בנהר הסן ולאכול ארוחת ערב ב…

המלצה חמה שלנו היא לארגן את כל האטרקציות ומסעדות באזור אחד ככה שלא יצא מצב שכל היום תמצא את עצמך בדרכים.
מה שזה אומר, לחקור כל יום אזור אחד ואם חוקרים שני אזורים אז שהם יהיו מספיק קרובים זה לזה. על ידי ארגון הימים שלך בצורה נכונה, ניתן להבטיח שתנצל כל רגע שלך ביעד בצורה הכי טובה וכייפית!

שלב 5: להוריד את התכנון לקובץ PDF + מפה

לאחר שסיימנו למיין את הטיול, כל הטיול שלנו מתכונן כמו שצריך ועכשיו נוריד את הכל כקובץ PDF ככה שזה יהיה נגיש גם במקרה ואין לך Wi-Fi. לאחר ההורדה ממליצים לך גם כן להוריד את המפה של האזור למכשיר הנייד, ככה שניתן יהיה לנווט בין המקומות בלי אינטרנט בקלות! בתוך האתר שלנו ניתן לאסוף את כל המקומות לרשימה שלך ולגשת אליהם גם כן מהנייד!

אנחנו מקווים שהטיפים שלנו עזרו לך. על ידי ביצוע חמשת השלבים הקלים הללו, ניתן לתכנן טיול מוצלח ובלתי נשכח לכל יעד. לסיכום – לחלק לקטגוריות, לקבל השראה, לסווג כל מקום לקטגוריה רלוונטית, לתכנן את הימים ולהוריד את המפה וקובץ PDF למכשיר הנייד. שיהיה לך טיול כייפי ומוצלח!

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

איך לתכנן טיול ליעד חדש - כל מה שצריך לדעת

איך לתכנן טיול ליעד חדש – כל מה שצריך לדעת

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.