loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אפריל,2024

שישה מנזרי מטאורה – המדריך המושלם

מטאורה הוא בהחלט אחד המקומות המרתקים שיצא לי לבקר בהם, גיליתי על המקום הזה כאשר קיבלתי את ההמלצה מאחד הנוודים הדיגיטליים שביקר כאן. עשיתי חיפוש מהיר וישר הבנתי שבמסגרת הטיול האיטי שלי ביוון, מטאורה חייבת להיכנס לרשימה שלי. ביקרנו במנזרים משוגעים בחודש פברואר כאשר מזג האוויר היה קריר. הנוף היה מלא בצוקים בצורות שונות ועל קצה כל צוק ראו שלג, זה היה נוף שאי אפשר לשכוח. יש יעדים שמתאהבים בהם ישר ורוצים לחזור שוב, ככה זה במטאורה. 

איפה כדאי לישון במילוס כדי להגיע לחוף? 

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על יוון! 

שישה מנזרי מטאורה - המדריך המושלם

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

ראשי פרקים

במטאורה ניתן למצוא 24 מנזרים בסך הכל, שמתוכם ישנם 6 מנזרים שמקבלים אליהם ביקורים של תיירים. המנזרים תלויים על צוקים ויוצרים מראה קסום ומיסטי. מטאורה כיום היא האתר הארכיאולוגי הגדול ביותר של יוון מבחינת השטח שהוא מכסה. זה גם אתר מורשת עולמית של אונסק”ו מאז 1989 ומקום קדוש רשמי ליוון מאז 1995.

מטאורה

המנזרים של מטאורה נחשבים לפלא ו/או נס של יוון. הם ממוקמים קילומטרים ספורים מעיירה ששמה קלבאקה, ששם אנחנו היינו ממליצים לקחת את המלון שלכם. בצורה כזו ניתן לגשת למנזרים בצורה קלה גם עם רכב או אפילו טרק רגלי (במידה ומתחילים בשעות הבוקר המוקדמות). את המנזרים המיוחדים האלו ניתן לראות בכל עונות השנה, אנחנו הגענו בחורף כאשר היה שלג על קצוות ההרים עם נוף עוצר נשימה למנזרים. כאשר נמצאים במנזר כלשהו ניתן ממנו לראות מנזרים אחרים ולהחליט מי מהם לבקר הלאה. יכולים לומר שזו הייתה חוויה ייחודית ושווה ביותר שיצא לנו לחוות ביוון. השם של המקום מגיע מהמילה היוונית מטאורהֿ, שפירושה “תלוי באוויר” וביטוי זה מתאר בצורה מושלמת מה שהעין שלכם תראה – מנזרים ״תלויים באוויר״ מהסלעים ואפילו יש תחושה שהם חלק מהסלע שעליו נבנו. 

מטאורה היא מקום נהדר לחוות, בזכות הנוף המרהיב והמנזרים הביזנטיים הניצבים על גבי סלעים תלולים שמכילים חפצים יקרי ערך וציורי קיר עתיקים שחלקם מתארים אף קרבות של היוונים במלחמות העולם באזור זה. כיום רק שישה מנזרים פעילים עם מספר קטן של נזירים או נזירות המתגוררים במטאורה. כל אחד מהם מציע הצצה אל ההיסטוריה העשירה והמורשת הדתית של האזור, כל מנזר מספר סיפור משלו. 

איך מגיעים למטאורה?

כדי להגיע למטאורה ישנן מספר דרכים פשוטות, הכל תלוי מאיפה אתם מגיעים. במידה ואתם מגיעים מאתונה ניתן לתפוס רכבת שמסך הנסיעה שלה הוא כ-4 שעות, הרכבת יוצאת מתחנת סינטגמה. לפעמים תצטרכו לעשות החלפת רכבות אז חשוב לקחת בחשבון שלא בטוח שזו תהיה נסיעה בלי עצירות. אופציה אחרת היא לקחת רכב מאתונה ולעשות טיול דרכים (Road Trip), אנחנו בזמנו ראינו מסלול מהמם שניתן לעשות עם קראוון שלדעתנו זו אופציה טובה למי שמגיע לאתונה.

האופציה השנייה שבה אנחנו בחרנו היא להגיע לשדה תעופה של סלוניקי, לחוות את סלוניקי מספר ימים ולאחר מכן לשכור רכב ולנסוע למטאורה. הנסיעה מסלוניקי ארכה כ-3 שעות והייתה יחסית מאוד נוחה עם כבישים מסודרים (כבישי אגרה מהירים), נהננו מהנופים עם הרים מושלגים וטברנות משוגעות בדרך למטאורה. 

כאשר בחרנו להגיע מסלוניקי למטאורה, כיוונו את המסלול שלנו לעיר Kalabaka ששם שהינו במלון מקסים ששמו Hotel Meteora החדר שקיבלנו השקיף ישר לצוקים מהפנטים, איפשהו התחרטנו שבאנו לקצת. 

אופציה נוספת היא להגיע בעזרת תחבורה ציבורית מהעיר סלוניקי לעיר קלבאקה, הנסיעה יכולה להימשך בין 3 שעות ל 5 שעות. ניתן גם כן לקחת ״יום כייף״ מאתונה, זה הוא סיור של יום שלם שיוצא מאתונה ודואג לכם להכל.

שישה מנזרי מטאורה - המדריך המושלם
שישה מנזרי מטאורה - המדריך המושלם
שישה מנזרי מטאורה - המדריך המושלם

Travel Slow

6 מנזרים שחייב לבקר בהם במטאורה

אספנו כאן את ששת המנזרים שביקרנו בהם, כל המנזרים נמצאים קרובים זה לזה ככה שאם רוצים להספיק הכל ביום אחד זה אפשרי, אבל אנחנו ממליצים לפצל את זה ליומיים ולראות כל יום עד 3 מנזרים במידה ורוצים לחוות את המקום עד הסוף ולא רק לסמן וי.

1) The Monastery of Great Meteoron

זהו המנזר הקדוש של מטאורון הגדול, והוא גם כן העתיק ביותר משאר המנזרים. הוא נקרא המנזר שנותר “תלוי באוויר” (מטאורו), בגלל היווצרות צוק של סלע ענק שעליו הוא נבנה. מנזר מטאורו הגדול או “מגאלו מטאורון” נוסד במאה ה-14 על ידי נזיר בשם אתנאסיוס הקדוש המטאוריט.

2) The Monastery of Varlaam

המנזר השני בגודלו של מטאורה, ממוקם קרוב למנזר הראשון ״מטאורו הגדול״ הוא נוסד באמצע המאה ה-14 על ידי נזיר בשם Varlaam. 

3) The Monastery of Roussanou

המנזר הקדוש של רוסאנו, הממוקם במטאורה, הוקם לראשונה במאה ה-14. הוא קיבל את השם כנראה מהנזיר  הראשון שהתיישב על הסלע באותה תקופה. הקתדרלה הראשית נוסדה בסוף המאה ה-16 וקושטה כעבור שלושים שנה על ידי נזיר שחי במנזר.

4) The Monastery of St. Stephen

מנזר סנט סטפן מהמאה ה-14 הוא המנזר הקרוב ביותר במטאורה לעיר הראשית קלבאקה, ולכן הקל ביותר לביקור. מנזר סטפן הקדוש נוסד על ידי סנט אנטונינוס קנטקוזן, שנחשב בנו של השליט הסרבי ניפורוס השני מאפירוס, בשנת 1400. הקתוליקון במנזר מוקדש לסנט (הקדוש) צ’רלאמבוס. חלק ניכר מהמנזר נהרס במהלך מלחמת העולם השנייה ומלחמת האזרחים ביוון שבאה בעקבותיה.

5) The Monastery of Holy Trinity

המנזר נבנה בשנת 1458 והיו בו אוצרות רבים, אך רובם נבזזו על ידי הגרמנים במהלך מלחמת העולם השנייה, רוב ציורי הקיר הם מהמאה ה-18. המנזר הפך למפורסם בזכות הסרט של ג’יימס בונד 007 שכותרתו “לעינייך בלבד”.

6) The Monastery of St. Nikolaos

המנזר הקדוש של אגיוס ניקולאוס הוא המנזר הפעיל הראשון שאנו פוגשים בדרכנו למטאורה ונוסד בסוף המאה ה-14.

סיכום

אחד הדברים המאתגרים הוא לראות את כל המנזרים כאשר מגיעים למטאורה, הסיבה היא שיש מספר מנזרים שנפתחים בשעות שונות או שיש ימים שהם בכלל סגורים. ולכן, תכנון לא נכון יכול להביא למצב שבו לא באמת תספיקו לראות את כל המנזרים. אי אפשר לבקר את כל המנזרים ביום אחד, כמובן שאפשר להיכנס לתצפית באופן חופשי אבל הכניסה פנימה לתוך המנזר תהיה סגורה. 

צירפנו כאן את שעות הפתיחה של המנזרים: 

The Monastery of Great Meteoron

שעות פתיחה: 09:00 עד 15:00.
המנזר סגור בימי שלישי.

The Monastery of Varlaam

שעות פתיחה: 09:00 עד 16:00.
המנזר סגור בימי שישי.

The Monastery of Roussanou

שעות פתיחה: 09:00 עד 17:00
(09:30 – 17:00 בימי ראשון).
המנזר סגור בימי רביעי.

The Monastery of St. Stephen

שעות פתיחה: 9:00 עד 13:30 ו-15:30 עד 17:30.
המנזר סגור בימי שני.

The Monastery of Holy Trinity

שעות פתיחה: 09:00 עד 17:00.
המנזר סגור בימי חמישי.

The Monastery of St. Nikolaos

שעות פתיחה: 08:00 עד 16:00.
המנזר סגור בימי שישי.

מומלץ כאן להתעדכן בשעות פתיחה בחורף או כל מידע על סיורים 

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

איפה כדאי לישון במילוס כדי להגיע לחוף? 

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על יוון! 

יעדים שאסור לך לפספס ביוון

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

שישה מנזרי מטאורה - המדריך המושלם

שישה מנזרי מטאורה – המדריך המושלם

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.