loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // נובמבר,2022

Mayan Cacao Company – סיור מתוק בקוזומל

קוזומל, מקסיקו, הוא יעד מלא באטרקציות ייחודיות רבות שלא תמצאו בשום מקום אחר. בין היתר מפעל השוקולד של בני המאיה. המפעל מתפקד גם כמוזיאון ואתר הנצחה של תרבות המאיה העתיקה ששלטה שנים רבות בגן עדן הקאריביי הזה הרבה לפני שהגיעו האירופאים אליו. ולמזלכם, יש לכם ההזדמנות לעשות בו סיור שייקח אתכם במסע בזמן אל תקופה […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!
מעיין קקאו - שלט בצבע צהוב

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

קוזומל, מקסיקו, הוא יעד מלא באטרקציות ייחודיות רבות שלא תמצאו בשום מקום אחר. בין היתר מפעל השוקולד של בני המאיה. המפעל מתפקד גם כמוזיאון ואתר הנצחה של תרבות המאיה העתיקה ששלטה שנים רבות בגן עדן הקאריביי הזה הרבה לפני שהגיעו האירופאים אליו. ולמזלכם, יש לכם ההזדמנות לעשות בו סיור שייקח אתכם במסע בזמן אל תקופה פשוטה יותר שבו המטבע שלכם לקניות ושכר דירה הוא לא אחר מאשר שוקולד!

מהיכן הגיע השוקולד, ואיך הכל התחיל?

אמריקה הייתה מקום הולדתו של השוקולד לפני כ-1,500 שנה. האדמה העשירה של דרום ומרכז אמריקה היא אידיאלית לגידול זרעי ה”קאוקאו” או הקקאו. וכמו שבטח אתם יודעים זהו המרכיב העיקרי בשוקולד. בתקופת בני המאיה והאצטקים אשר היו ממלכות ענקיות באותה תקופה שימשו פולי הקאקו כמטבע מסחר על ידי האצטקים ובני המאיה. אלה העריצו את הצמח בעקבות הטעם שלו והשימוש שנעשה בו לרפואה, למעשה השם ״קקאו״ בשפת בני המאיה הוא “משקה האלים”!. נשים השתמשו בחמאת קקאו כדי למרוח את הפנים או הבטן שלהן בזמן הריון. הגברים השתמשו בהם כחומרי חיטוי לאחר קרבות כאשר ערבבו את העיסה שמייצרים מהפולים עם אלוורה.

פולי הקקאו היו כה נערצים עד שהקיסר האצטקי, מונטזומה, שתה אותם חמישים פעמים ביום מגביע זהב (היום אין ילד שלא מכיר את השטעם של שוקו בשקית).
ציטוט ידוע שלו הוא: “המשקה האלוהי, שבונה התנגדות ונלחם בעייפות. כוס המשקה היקר הזה מאפשר לאדם ללכת יום שלם ללא אוכל ומנוחה”.

אנחנו לא רוצים לקלקל לכם את החוויה, אז נשאיר שאר המידע ההיסטורי לצוות המסור של המקום, שילווה אתכם במהלך הסיור. הצוות מאוד נחמד ותוכלו לטעום במהלך הסיור שוקולד מהצורה הבסיסית ביותר שלו עד לרמת המוצר בחנות. למעשה תהיה לכם ההזמנות להכין שוקולד ממש כמו בני המאיה ככה שתוכלו לדמיין כיצד אוכולוסייה זו חייה לפני אלפי שנים.

איך מייצרים שוקולד?

מפעל השוקולד בקוזומל מייצר את השוקולד בהתהליך פשוט אך יעיל. פולי קקאו מונחים בכלי מחומם, עד שחמאת הקקאו עולה למעלה. לאחר מכן לוקחים את חמאת הקקאו, מייבשים אותה הזרעים וכותשים אותם לעיסה. עד כאן ממש כמו בני המאיה. לאחר מכן נכנסת התוספת שהביאו הספרדים לתערבות כאשר כבשו את אמריקה או ״העולם החדש״ בתקופתם, ובו מכניסים את המתיקות והטעם. הספרדים לא אהבו את הטעם המא של פולי הקפה ולכן הוסיפו חומרי גלם מתוקים אשר משתמשים בהם עד היום. לוקחים את העיסה ומערבבים אותה עם סוכר או דבש כך שהיא מאבדת את המרירות שלה (ככל שמוסיפים פחות חומרים ממתקים כך נקבל אחוז גבוה יותר של שוקולד מריר). לאחר מכן כותשים שוב את הזרעים עד לתסיסה כדי ליצור משקה חריף חזק. משם מוסיפים מגוון רחב של טעמים ולכם נשאר רק לבחור את חפיסת השוקולד האהובה עליכם ולקחת איתכם למלון.

עלות הכניסה לסיור היא 10 דולר ארה”ב.

  • בונוס: ממליצים לכם לקחת מהבר בסוף הסיור מרגריטת שוקולד מריר, משקה שאסור לפספס!

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

מעיין קקאו - שלט בצבע צהוב

Mayan Cacao Company – סיור מתוק בקוזומל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.