loader image

Mayan Cacao Company – סיור מתוק בקוזומל

קוזומל, מקסיקו, הוא יעד מלא באטרקציות ייחודיות רבות שלא תמצאו בשום מקום אחר. בין היתר מפעל השוקולד של בני המאיה. המפעל מתפקד גם כמוזיאון ואתר הנצחה של תרבות המאיה העתיקה ששלטה שנים רבות בגן עדן הקאריביי הזה הרבה לפני שהגיעו האירופאים אליו. ולמזלכם, יש לכם ההזדמנות לעשות בו סיור שייקח אתכם במסע בזמן אל תקופה פשוטה יותר שבו המטבע שלכם לקניות ושכר דירה הוא לא אחר מאשר שוקולד!

מהיכן הגיע השוקולד, ואיך הכל התחיל?

אמריקה הייתה מקום הולדתו של השוקולד לפני כ-1,500 שנה. האדמה העשירה של דרום ומרכז אמריקה היא אידיאלית לגידול זרעי ה"קאוקאו" או הקקאו. וכמו שבטח אתם יודעים זהו המרכיב העיקרי בשוקולד. בתקופת בני המאיה והאצטקים אשר היו ממלכות ענקיות באותה תקופה שימשו פולי הקאקו כמטבע מסחר על ידי האצטקים ובני המאיה. אלה העריצו את הצמח בעקבות הטעם שלו והשימוש שנעשה בו לרפואה, למעשה השם ״קקאו״ בשפת בני המאיה הוא "משקה האלים"!. נשים השתמשו בחמאת קקאו כדי למרוח את הפנים או הבטן שלהן בזמן הריון. הגברים השתמשו בהם כחומרי חיטוי לאחר קרבות כאשר ערבבו את העיסה שמייצרים מהפולים עם אלוורה.

פולי הקקאו היו כה נערצים עד שהקיסר האצטקי, מונטזומה, שתה אותם חמישים פעמים ביום מגביע זהב (היום אין ילד שלא מכיר את השטעם של שוקו בשקית).
ציטוט ידוע שלו הוא: "המשקה האלוהי, שבונה התנגדות ונלחם בעייפות. כוס המשקה היקר הזה מאפשר לאדם ללכת יום שלם ללא אוכל ומנוחה".

אנחנו לא רוצים לקלקל לכם את החוויה, אז נשאיר שאר המידע ההיסטורי לצוות המסור של המקום, שילווה אתכם במהלך הסיור. הצוות מאוד נחמד ותוכלו לטעום במהלך הסיור שוקולד מהצורה הבסיסית ביותר שלו עד לרמת המוצר בחנות. למעשה תהיה לכם ההזמנות להכין שוקולד ממש כמו בני המאיה ככה שתוכלו לדמיין כיצד אוכולוסייה זו חייה לפני אלפי שנים.

איך מייצרים שוקולד?

מפעל השוקולד בקוזומל מייצר את השוקולד בהתהליך פשוט אך יעיל. פולי קקאו מונחים בכלי מחומם, עד שחמאת הקקאו עולה למעלה. לאחר מכן לוקחים את חמאת הקקאו, מייבשים אותה הזרעים וכותשים אותם לעיסה. עד כאן ממש כמו בני המאיה. לאחר מכן נכנסת התוספת שהביאו הספרדים לתערבות כאשר כבשו את אמריקה או ״העולם החדש״ בתקופתם, ובו מכניסים את המתיקות והטעם. הספרדים לא אהבו את הטעם המא של פולי הקפה ולכן הוסיפו חומרי גלם מתוקים אשר משתמשים בהם עד היום. לוקחים את העיסה ומערבבים אותה עם סוכר או דבש כך שהיא מאבדת את המרירות שלה (ככל שמוסיפים פחות חומרים ממתקים כך נקבל אחוז גבוה יותר של שוקולד מריר). לאחר מכן כותשים שוב את הזרעים עד לתסיסה כדי ליצור משקה חריף חזק. משם מוסיפים מגוון רחב של טעמים ולכם נשאר רק לבחור את חפיסת השוקולד האהובה עליכם ולקחת איתכם למלון.

עלות הכניסה לסיור היא 10 דולר ארה"ב.

  • בונוס: ממליצים לכם לקחת מהבר בסוף הסיור מרגריטת שוקולד מריר, משקה שאסור לפספס!

Travel Slow

חפשו טיסות זולות

באמצעות Skyscanner

רכישת סים לחו"ל

באמצעות Simtex

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

מעיין קקאו - שלט בצבע צהוב

Mayan Cacao Company – סיור מתוק בקוזומל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.