loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אוקטובר,2022

Jardin del Eden Cenotes סנוטה יפייפיה בפלאיה דל כרמן

אם מעולם לא הייתם בקריביים המקסיקניים סביר להניח שמעולם לא שמעתם על המילה סנוטה. לפי ויקיפדיה, “סנוטה הוא בור טבעי, או בולען, הנובע מהתמוטטות של סלע גיר שחושף את מי התהום מתחתיו. תופעה  מיוחדת לחצי האי יוקטן של מקסיקו, הסנוטות שימשו לפעמים את המאיה העתיקה להקרבת קורבנות.” אבל אל תיתנו לזה להפחיד אתכם, כי הן […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!
Jardin del Eden Cenotes סנוטה יפייפיה בפלאיה דל כרמן

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

אם מעולם לא הייתם בקריביים המקסיקניים סביר להניח שמעולם לא שמעתם על המילה סנוטה. לפי ויקיפדיה, “סנוטה הוא בור טבעי, או בולען, הנובע מהתמוטטות של סלע גיר שחושף את מי התהום מתחתיו. תופעה  מיוחדת לחצי האי יוקטן של מקסיקו, הסנוטות שימשו לפעמים את המאיה העתיקה להקרבת קורבנות.” אבל אל תיתנו לזה להפחיד אתכם, כי הן בריכות טבעיות מאוד בטוחות ויפייפיות. ובין היפות ביותר לדעתנו היא Jardin del Eden Cenotes.

הסנוטה די גדולה ויכולה להיות עמוקה מאוד באזורים מסוימים, אם כי אי אפשר לדעת כשהמים שקופים כל כך. ישנם כמה אזורים בחלק העליון שבהם אתם יכולים לשבת ולהתרווח, אבל אתם חייבים לרדת כמה מדרגות כדי להגיע למפלס המים, אז זה לא יכול להיות כל כך קל אם יש לכם מגבולות תנועה או ילדים קטנים מאוד. ברגע שאתם יורדים לרמת הסנוטה, אתם יכולים לגשת אליה באמצעות מדרגות או לקפוץ מהרציף. כך או כך, התכוננו לשחייה מרעננת וחווית שנורקלינג מדהימה. יש דגים קטנים במים (ספא דגים בחינם, הם ידגדגו לכם את הבהונות אם תישארו בלי לזוז), אבל אם אתם משנרקלים, תוכלו לראות יותר את תצורות הסלעים מאשר את הדגים.

Jardin del Eden Cenotes סנוטה יפייפיה בפלאיה דל כרמן

הערה חשובה אחת היא שהם אינם מאפשרים קרם הגנה. הסנוטות הם פלא טבעי כאן באזור, וברגע שמתחילים לקרוא את המרכיבים על קרם ההגנה שלכם, מבינים שזה לא בריא לעולם החי. אז, אתם תרצו לשקול לשחות עם חולצה וכובע או מטפחת או ללכת מוקדם יותר ביום לפני שהשמש תהיה בשיאה.

לאמיצים שבינכם, יש גם אפשרות לקפוץ מגובה 2 מטרים שאני (גידי) ממש אוהב לעשות בכל הזדמנות שיש לי.

דמי הכניסה הם 200 פזו למבוגרים וכ-100 פזו לילדים. החניה חינם; הם משכירים ציוד שנורקלינג וחגורות הצלה אם אתם רוצים תמורת 50 פזו ליחידה.

למרות שהכללים הרשמיים שמבקשים שלא להיכנס עם אוכל, כמעט כולם הביאו את החטיפים והמשקאות שלהם. יש להם כמות מוגבלת של חטיפים זמינים לרכישה ועגלת חטיפים בחניון.

מתי Jardin del Eden פתוח?
כל יום חוץ משבתות מ-8 בבוקר עד 17:00.

לעוד המלצות לסנוטות ואטרקציות שוות אחרות תמשיכו לדפדף באתר

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

Jardin del Eden Cenotes סנוטה יפייפיה בפלאיה דל כרמן

Jardin del Eden Cenotes סנוטה יפייפיה בפלאיה דל כרמן

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.