loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // ינואר,2023

מוזיאון המבצר של סן פליפה בקאלאר

מוזיאון המבצר של סן פליפה בקאלאר, החזיר אותנו אחורה בזמן אל תקופת הפיראטים הגדולה. ולמי שראה את הסרטים של שודדי הקאריביים יכול ממש להרגיש שהוא באחת מסצנות הקרב של הסרט. בתוך המבצר הזה ששמור היטב ומתחוזק היטב תוכלו לראות תותחים שמופנים לכיוון הלגונה של בקאלר משם נהגו הפיראטים להגיע לעיר ולשדוד אותה. כאשר תכנסו לבפנים […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

מוזיאון המבצר של סן פליפה בקאלאר, החזיר אותנו אחורה בזמן אל תקופת הפיראטים הגדולה. ולמי שראה את הסרטים של שודדי הקאריביים יכול ממש להרגיש שהוא באחת מסצנות הקרב של הסרט. בתוך המבצר הזה ששמור היטב ומתחוזק היטב תוכלו לראות תותחים שמופנים לכיוון הלגונה של בקאלר משם נהגו הפיראטים להגיע לעיר ולשדוד אותה. כאשר תכנסו לבפנים היכן שמפקדי המבצר ישבו וניהלו את ההגנה על העיר תוכלו לראות מוזיאון קטן עם דגמי אוניות מהתקופה ההיא, יחד עם דיוקנים של פיראטים ידועים לשמצה ואף שלד אמיתי של פיראט שמצאו במקום יחד עם החרב שלו!

היסטוריה של המקום

בקלאר היה במקור יישוב מסחר חשוב של המאיה לפני שנכבש על ידי הכובשים הספרדים הפולשים ב-1543. לאחר שהקימה דריסת רגל מוקדמת זו בחצי האי יוקטן, העיירה (במקור קיבלה את התואר המלא של סלמנקה דה בקלאר) ספגה מתקפה חוזרת ונשנית מצד שודדי ים שהשתמשו בלגונה בקלאר כמקלט בטוח לספינותיהם. לאחר שהעיר פוצלה על ידי מתקפת פיראטים נוספת בסוף המאה ה-17, פוארטה סן פליפה הוזמן להפסיק סוף סוף את הפלישות האלו. המבצר תוכנן על ידי האדריכל האיטלקי חואן פודיו בצורת כוכב (שיטת הגנה נפוצה שכן כל עגף יכול להגן על האחרים), עם ארבע נקודות, שלכל אחת ניתן שם משלה – סנטה אנה, סן ארתורו, סנטה מריה וסן חואקין.

וכך בנייתו של מבצר סן פליפה, בהוראת מושל יוקטן, אנטוניו דה פיגרואה אי סילבה, החלה בשנת 1725 והסתיימה בשנת 1733. מהלך מלחמת הקסטות המבצר נפל לשליטה של הילידים המתקוממים ב-21 בפברואר 1858. במהלך השנים היו לו שימושים שונים בעלי אופי צבאי, עד שבשנת 1965 הותאם אחד מארבעת המעוזים שלו כמוזיאון והוכרז כאתר מורשת היסטורי. מאז 1974, השנה האחרונה של קווינטנה רו כטריטוריה, המוזיאון נותר סגור עד שנפתח מחדש ב-1983. על הרעיון המוזיאוגרפי היה אחראי האדריכל חורחה אגוסטוני. האוסף במוזיאון מורכב מחפצים ארכיאולוגיים של המאיה מהתקופה הקולוניאלית, כגון נשק, תחמושת וכלי יומיום, וכן תוכניות, מפות ותעודות אינפורמטיביות. הוא מציג ציור קיר של המאסטר, אליו קרמייקל, בו ניתן לראות את האירועים ההיסטוריים החשובים ביותר באזור. כמו גם דגמי אוניות ואף שלד אמיתי שנמצא במקום.

המבצר ממוקם מול הכיכר המרכזית של העיירה, ומאוד קשה לפספס אותו, מכיוון שהוא מבנה מרשים מאוד עם נופים פנורמיים של לגונת בקאלאר היפייפה. כאן יכולנו לצפות על הלגונה מלמעלה ועל שבעת הצבעים שלה וכמובן לעשות כמה תמונות יפות.

מילות סיכום

בסך הכל הביקור במבצר והתצפית על הנופים לא ייקח יותר מ-30 דקות, למרות שלנו זה לקח שעה וחצי, מכיוון שאנחנו אוהבים לטייל לאט ולספוג את האווירה וההיסטוריה של המקום ולקרוא כל שלט של מידע במייצגים של המוזיאון. הביקור במצודה יוצר סטייה מעניינת מהאטרקציות המבוססות על המים של האזור, שכן רוב האטרקציות הן מועדוני חוף, קיאקים וסיורים ימיים.

מיקום: Av. 3 בין רחובות 20 ו-24, Bacalar, Quintana Roo
שעות פתיחה: שלישי עד ראשון, 09:00 – 19:00.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

IMG_5876.MOV

מוזיאון המבצר של סן פליפה בקאלאר

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.