loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // דצמבר,2022

“הבית הכחול” – מוזיאון פרידה קאלו במקסיקו סיטי

מוזיאון פרידה קאלו הוא מקום אייקוני וידוע גם כן בשם “הבית הכחול” ובספרדית “Casa Azul”. כאשר הגענו למקסיקו סיטי קיבלנו המלצה חמה להגיע למוזיאון הזה. אז, מי שלא מכיר פרידה קאלו הייתה אמנית מפורסמת במקסיקו סיטי ואפילו מחוצה לה. המוזיאון הוא הבית שלה ששם היא ציירה והפיקה את כל היצירות שלה. למקסיקנים עצמם החשיבות של […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!
מוזיאון פרידה קאלו - הכניסה

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

מוזיאון פרידה קאלו הוא מקום אייקוני וידוע גם כן בשם “הבית הכחול” ובספרדית “Casa Azul”. כאשר הגענו למקסיקו סיטי קיבלנו המלצה חמה להגיע למוזיאון הזה. אז, מי שלא מכיר פרידה קאלו הייתה אמנית מפורסמת במקסיקו סיטי ואפילו מחוצה לה. המוזיאון הוא הבית שלה ששם היא ציירה והפיקה את כל היצירות שלה.

למקסיקנים עצמם החשיבות של המקום ושל פרידה קאלו היא כל כך גדולה, ברחבי מקסיקו עצמה תוכלו למצוא את היצירות של פרידה ואת הדיוקנים שלה ניתן למצוא כמעט בכל פינה. כאן נתשף אתכם בכמה מחוויות שלנו במוזיאון עצמו ואת ההתרשמות שלנו מהמקום. אז רגע לפני שנצלול פנימה נרצה שתכירו את האמנית ותבינו לקראת מה אתם באים, ותראו אם זה בכלל משהו שמעניין אתכם.

היסטוריה – ידע כללי

פרידה נולדה במקסיקו סיטי ונחשבת לאחד האמנים הגדולים ביותר של מקסיקו כמו שכבר ציינו למעלה. הבית שבו גרה פרידה (הבית הכחול) נבנה על ידי אביה שהוא היה צלם וממנו היא גם כן למדה לצלם ולדגמן. בבית הכחול פרידה גדלה, ציירה, הפיקה את היצירות הגדולות שלה וגם כן נפטרה.

בגיל 6 פרידה חלתה במחלה ששמה פוליו שגרמה לנכות. בעקבות המחלה רגלה השמאלית של פרידה הייתה קצרה יותר מימנית ולכן זה גרם לה לצליעה בזמן ההליכה. בגיל 18 האוטובוס שבו נסעה התנגש במכונית אחרת וגם להתרסקות ותאונה ופגיעה גופנית מאוד קשה אצל פרידה.  התאונה גרמה לפרידה להסתכל על החיים בדרך אחרת. בזמן שהיא הייתה מרותקת למיטה היא החלה לצייר יותר ויותר את רגשות שלה ואת השקפת עולם שלה.

מכיוון שפרידה חוות מצב בריאותי מאוד קשה ולא קל מגיל צעיר היא מאוד האמינה שהחיים של אדם לא צריכים להיפסק בגלל “כאבים” או מגבלות כלשהן ובכך היא נתנה השראה לרבים. פרידה חיה את החיים שתמיד דמיינה לעצמה וביטאה את המחשבות שלה באמצעות אמנות- אין מקסיקני במקסיקו שלא יודע מי זאת פרידה קאלו.

המוזיאון – מה יש בפנים? 

את הבית של פרידה קאלו לא תוכלו לפספס, הצבע כחול בוהק זה משהו שאפשר להבחין בו מרחוק. צבע אייקוני שכולם קוראים לבית הזה “הבית הכחול”, בכניסה למוזיאון תוכלו להבחין בכיתוב על הבית “מוזיאון פרידה קאלו”. כאשר תכנסו לתוך המוזיאון תבחינו בחצר ענקית עם פינות ישיבה ומלא צמחים.

בתוך המתחם ניתן גם כן למצוא חנות מזכרות קטנה שבה תוכלו לרכוש מתנות – אנחנו רכשנו כוסות ומחזיק מפתחות לאמא של גידי. תוכלו למצוא שרשרות, ציורים ועוד מלא דברים ממש מגניבים. המוזיאון הוא בעצם הבית של פרידה, ברגע שתכנסו לבית תוכלו לראות את אוסף בגדים שלה, את חדר שינה של בעלה, חדר שינה שלה, חדר יצירה בו היא ציירה, מטבח שבו היא בישלה.
מה שהכי היה מרתק זו המלתחה של פרידה ששם ניתן לראות תמונות של פרידה בלבוש מסוים באירוע וליד זה את הבגד עצמו שאותו היא לבשה. מה שעוד אהבנו זה שבכל חדר היה עובד ששמח להסביר לנו מה אנחנו רואים / על מה מדובר – זה ממש עזר להבין ולהכיר את המקום טוב יותר.

רכישת כרטיסים 

את הכרטיסים ניתן לרכוש אונליין וכך לדלג על התור של קניית כרטיס, זה מקום ממש מתויר ומומלץ לרכוש כרטיסים מראש. תשימו לב שישנה עלות נוספת על צילום, מדובר ב30 פסו יותר. אז אם חשוב לכם לצלם את המוזיאון מומלץ להוסיף עוד 30 פסו כדי שתוכלו לצלם את האמנות ואת המקום עצמו. לרכישת כרטיס לחצו כאן.

 

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

מוזיאון פרידה קאלו - הכניסה

“הבית הכחול” – מוזיאון פרידה קאלו במקסיקו סיטי

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.