loader image

"הבית הכחול" – מוזיאון פרידה קאלו במקסיקו סיטי

מוזיאון פרידה קאלו הוא מקום אייקוני וידוע גם כן בשם "הבית הכחול" ובספרדית "Casa Azul". כאשר הגענו למקסיקו סיטי קיבלנו המלצה חמה להגיע למוזיאון הזה. אז, מי שלא מכיר פרידה קאלו הייתה אמנית מפורסמת במקסיקו סיטי ואפילו מחוצה לה. המוזיאון הוא הבית שלה ששם היא ציירה והפיקה את כל היצירות שלה.

למקסיקנים עצמם החשיבות של המקום ושל פרידה קאלו היא כל כך גדולה, ברחבי מקסיקו עצמה תוכלו למצוא את היצירות של פרידה ואת הדיוקנים שלה ניתן למצוא כמעט בכל פינה. כאן נתשף אתכם בכמה מחוויות שלנו במוזיאון עצמו ואת ההתרשמות שלנו מהמקום. אז רגע לפני שנצלול פנימה נרצה שתכירו את האמנית ותבינו לקראת מה אתם באים, ותראו אם זה בכלל משהו שמעניין אתכם.

היסטוריה – ידע כללי

פרידה נולדה במקסיקו סיטי ונחשבת לאחד האמנים הגדולים ביותר של מקסיקו כמו שכבר ציינו למעלה. הבית שבו גרה פרידה (הבית הכחול) נבנה על ידי אביה שהוא היה צלם וממנו היא גם כן למדה לצלם ולדגמן. בבית הכחול פרידה גדלה, ציירה, הפיקה את היצירות הגדולות שלה וגם כן נפטרה.

בגיל 6 פרידה חלתה במחלה ששמה פוליו שגרמה לנכות. בעקבות המחלה רגלה השמאלית של פרידה הייתה קצרה יותר מימנית ולכן זה גרם לה לצליעה בזמן ההליכה. בגיל 18 האוטובוס שבו נסעה התנגש במכונית אחרת וגם להתרסקות ותאונה ופגיעה גופנית מאוד קשה אצל פרידה.  התאונה גרמה לפרידה להסתכל על החיים בדרך אחרת. בזמן שהיא הייתה מרותקת למיטה היא החלה לצייר יותר ויותר את רגשות שלה ואת השקפת עולם שלה.

מכיוון שפרידה חוות מצב בריאותי מאוד קשה ולא קל מגיל צעיר היא מאוד האמינה שהחיים של אדם לא צריכים להיפסק בגלל "כאבים" או מגבלות כלשהן ובכך היא נתנה השראה לרבים. פרידה חיה את החיים שתמיד דמיינה לעצמה וביטאה את המחשבות שלה באמצעות אמנות- אין מקסיקני במקסיקו שלא יודע מי זאת פרידה קאלו.

המוזיאון – מה יש בפנים? 

את הבית של פרידה קאלו לא תוכלו לפספס, הצבע כחול בוהק זה משהו שאפשר להבחין בו מרחוק. צבע אייקוני שכולם קוראים לבית הזה "הבית הכחול", בכניסה למוזיאון תוכלו להבחין בכיתוב על הבית "מוזיאון פרידה קאלו". כאשר תכנסו לתוך המוזיאון תבחינו בחצר ענקית עם פינות ישיבה ומלא צמחים.

בתוך המתחם ניתן גם כן למצוא חנות מזכרות קטנה שבה תוכלו לרכוש מתנות – אנחנו רכשנו כוסות ומחזיק מפתחות לאמא של גידי. תוכלו למצוא שרשרות, ציורים ועוד מלא דברים ממש מגניבים. המוזיאון הוא בעצם הבית של פרידה, ברגע שתכנסו לבית תוכלו לראות את אוסף בגדים שלה, את חדר שינה של בעלה, חדר שינה שלה, חדר יצירה בו היא ציירה, מטבח שבו היא בישלה.
מה שהכי היה מרתק זו המלתחה של פרידה ששם ניתן לראות תמונות של פרידה בלבוש מסוים באירוע וליד זה את הבגד עצמו שאותו היא לבשה. מה שעוד אהבנו זה שבכל חדר היה עובד ששמח להסביר לנו מה אנחנו רואים / על מה מדובר – זה ממש עזר להבין ולהכיר את המקום טוב יותר.

רכישת כרטיסים 

את הכרטיסים ניתן לרכוש אונליין וכך לדלג על התור של קניית כרטיס, זה מקום ממש מתויר ומומלץ לרכוש כרטיסים מראש. תשימו לב שישנה עלות נוספת על צילום, מדובר ב30 פסו יותר. אז אם חשוב לכם לצלם את המוזיאון מומלץ להוסיף עוד 30 פסו כדי שתוכלו לצלם את האמנות ואת המקום עצמו. לרכישת כרטיס לחצו כאן.

 

Travel Slow

חפשו טיסות זולות

באמצעות Skyscanner

רכישת סים לחו"ל

באמצעות Simtex

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

מוזיאון פרידה קאלו - הכניסה

"הבית הכחול" – מוזיאון פרידה קאלו במקסיקו סיטי

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.