loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אפריל,2023

תצפית עוצרת נשימה בגואיאקיל

ממוקם בלב גואיאקיל, אקוודור, פארו לאס פנאס הוא פנינה נסתרת המציעה נוף עוצר נשימה של העיר. נקודת תצפית זו, השוכנת על פסגת סרו סנטה אנה, היא ביקור חובה עבור תיירים ומקומיים כאחד. כנוודים דיגיטליים המטיילים בדרום אמריקה, לשותף שלי ולי הייתה ההזדמנות לחקור את המקום הייחודי הזה ואת נקודת התצפית המדהימה הזו. סרו סנטה אנה […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על אקוודור!

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

ממוקם בלב גואיאקיל, אקוודור, פארו לאס פנאס הוא פנינה נסתרת המציעה נוף עוצר נשימה של העיר. נקודת תצפית זו, השוכנת על פסגת סרו סנטה אנה, היא ביקור חובה עבור תיירים ומקומיים כאחד. כנוודים דיגיטליים המטיילים בדרום אמריקה, לשותף שלי ולי הייתה ההזדמנות לחקור את המקום הייחודי הזה ואת נקודת התצפית המדהימה הזו.

סרו סנטה אנה היא גבעה הממוקמת על גדות נהר גואיאס, בחלק העתיק ביותר של גואיאקיל. הטיפוס לראש הגבעה כרוך בעלייה של 444 מדרגות לא אחידות, מה שיכול להיות תובעני פיזית עבור חלקכם. עם זאת, הטיפוס בהחלט שווה את זה. בדרך חלפנו על פני מספר ציוני דרך בולטים, ביניהם מגדל שעון גדול.

הטיפוס היה מאתגר, אבל זו הייתה גם הזדמנות לראות את הבניינים הצבעוניים והתוססים המרכיבים את שכונת סרו סנטה אנה. הרחובות היו גדושים במסעדות, בתי קפה וחנויות, כל אחד עם הסגנון המובהק שלו. עצרנו כמה פעמים בדרך לצלם ולהתפעל מהארכיטקטורה.

ברגע שהגענו לפסגת סרו סנטה אנה, קיבלו את פנינו נוף מדהים. הנוף היה פשוט עוצר נשימה, כשהנוף העירוני נפרש לפנינו. יכולנו לראות את נהר גואיאס, מספר גשרים ואת גורדי השחקים המודרניים המרכיבים את קו הרקיע של גואיאקיל.

מאפיין בולט של הנוף היה הבתים והבניינים הצבעוניים המרכיבים את שכונת סרו סנטה אנה. מנקודת המבט הזו יכולנו לראות את הצבעים העזים של המבנים, שהוסיפו לקסם של השכונה.

בהשוואה לנקודות תצפית אחרות בגואיאקיל, פארו לאס פנאס סיפק פרספקטיבה ייחודית של העיר. בעוד שנקודות תצפית אחרות מציעות נוף פנורמי של גואיאקיל, פארו לאס פנאס מאפשר למבקרים לראות את העיר מגובה גבוה יותר, מה שמספק מבט מעמיק יותר על מתווה העיר.

נקודת התצפית פארו לאס פנאס ממוקמת בראש גבעה קטנה, מה שמקנה לה תחושה של בידוד ושלווה. הנוף ללא הפרעה ואובייקטים שמפריעים לנוף, מה שהופך אותו למקום מצוין להירגע ולהתבונן ביופיה של העיר. זה גם מקום נהדר לצפייה בשקיעה, שכן השמש שוקעת לאט מאחורי ההרים מרחוק.

לאחר שסיימנו עם הנוף מהמיראדור דל פארו, החלטנו לטפס על המגדלור הקטן שנמצא בראש הגבעה. המגדלור הוא העתק של המגדלור הראשון של גואיאקיל שנבנה ב-1841, שנהרס ברעידת אדמה ב-1906. הטיפוס לראש המגדלור היה מאתגר, אבל הנוף מלמעלה היה שווה את זה. יכולנו לראות את כל העיר ואת הנוף שמסביב, כולל נהר גואיאס וההרים מרחוק.

שכונת סרו סנטה אנה היא חלק בלתי נפרד מחוויית פארו לאס פנאס. השכונה מלאה במבנים צבעוניים ומקסימים, כל אחד בסגנון ייחודי משלו. הרחובות עמוסים בבתי קפה, מסעדות וחנויות, מה שהופך אותו למקום מצוין לחקור את התרבות של העיר.

אחד המאפיינים המעניינים של השכונה הוא אמנות הרחוב המעטרת את קירותיהם של מבנים רבים. אמנות הרחוב צבעונית ותוססת, והיא מוסיפה לקסם של השכונה. חלק מאמנות הרחוב מתארת את ההיסטוריה של גואיאקיל, בעוד שאחרות הן דקורטיביות בלבד.

כנוודים דיגיטליים, מצאנו ששכונת סרו סנטה אנה היא מקום מצוין לעבוד בו. באזור היו מספר בתי קפה ומקומות עבודה, כל אחד עם הסגנון והאווירה הייחודיים לו. האופי והקסם של השכונה הפכו אותה למקום מהנה לבלות בו את ימי העבודה שלנו.

הייתה לנו גם הזדמנות לנסות חלק מהמטבח המקומי בשכונת סרו סנטה אנה. היו כמה מסעדות באזור, כל אחת מגישה מנות אקוודוריות מסורתיות. ניסינו סביצ’ה, מנת פירות ים פופולרית שהיא מרכיב עיקרי במטבח האקוודורי. הסביצ’ה היה טרי וטעים, עם איזון מושלם בין חמיצות וחריפות.

לסיכום, הביקור שלנו בפארו לאס פנאס היה חוויה בלתי נשכחת. הטיפוס לפסגה של Cerro Santa Ana היה מאתגר, אבל הנוף מלמעלה היה שווה את המאמץ. הנוף מהמיראדור דל פארו היה עוצר נשימה, והטיפוס לראש המגדלור סיפק פרספקטיבה מעמיקה עוד יותר של העיר. שכונת סרו סנטה אנה הוסיפה לקסם החוויה, עם המבנים הצבעוניים, אמנות הרחוב והמטבח המקומי.

כנוודים דיגיטליים, אנו ממליצים בחום לבקר בפארו לאס פנאס לכל מי שמבקר בגואיאקיל. נקודת המבט מספקת פרספקטיבה ייחודית של העיר, ושכונת סרו סנטה אנה היא מקום מצוין לחקור ולעבוד. אנחנו בהחלט נחזור לפארו לאס פנאס בפעם הבאה שנבקר בגואיאקיל, ואנו ממליצים עליה בחום לכל מי שמחפש חוויה ייחודית ובלתי נשכחת.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על אקוודור!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

IMG_2061-min (1)

תצפית עוצרת נשימה בגואיאקיל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.