loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // נובמבר,2022

El Cielo – סיור שנורקלינג בקוזומל

אחת החוויות שנזכור לכל החיים היא סיור השנורקל שעשינו בקוזומל, שהייתה גם הפעם הראשונה שלקחנו סיור בסירה בין חופים ושוניות אלמוגים באיים הקאריביים. שנורקלניג כבר עשינו במקסיקו לפני שהגענו לאי, כאשר היינו בפלאיה דל כרמן. באזור של פלאיה דל כרמן באותו הזמן שהיינו, היו המון אצות ושנורקל בחוף זה לא בדיוק הייתה חוויה שהיינו ממליצים […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

אחת החוויות שנזכור לכל החיים היא סיור השנורקל שעשינו בקוזומל, שהייתה גם הפעם הראשונה שלקחנו סיור בסירה בין חופים ושוניות אלמוגים באיים הקאריביים. שנורקלניג כבר עשינו במקסיקו לפני שהגענו לאי, כאשר היינו בפלאיה דל כרמן. באזור של פלאיה דל כרמן באותו הזמן שהיינו, היו המון אצות ושנורקל בחוף זה לא בדיוק הייתה חוויה שהיינו ממליצים עליה, ולכן חיפשנו חלופה. מצאנו אותה בצורה של סנוטות (מקורות מים מתוקים), לגונות וחופים פרטיים שהם שמורות טבע כמו חוף הצבים של אקומל. במקומות אלו הלכנו לעשות שנורקלינג בכיף וראינו לא מעט מעולם החי המופלא של מרכז אמריקה.

כשהגענו לקוזומל, מאוד שימח אותנו לראות שרוב החופים והחלקים המרכזיים של האי פונים לכיוון פלאיה דל כרמן כך שלא היו אצות כלל, מה שאיפשר לנו לקחת סיורים ימיים ובכלל ללכת אפילו כמה מטרים מהדירה ולשחות בכיף במים צלולים. ואז הגיע סוף סוף הרגע לצאת לסיור שנורקלינג באיים הקאריביים בפעם הראשונה, בים הפתוח ולראות את השונית השנייה הגדולה בעולם מקרוב. שילמנו 850 פזו לאדם שיחסית למחירים שראינו באי זה נחשב למחיר משתלם.

הנקודה הראשונה שהגענו אליה בסיור היא שונית פלנקאר. השונית הייתה מדהימה! מעולם לא ראינו קודם לכן כל כך הרבה אלמוגים ודגים שוחים יחד בהרמוניה, פשוט מדהים. עובדה מעניינת על שונית פלנקאר היא שמכיוון שזו נחשבת לשמורת טבע הדייג בה אסור ואף סוגרים אותה לחלק מהזמן של השנה כדי לתת לעולם החי להתאושש מהתיירות.

התחנה השנייה הייתה חוף קולומביה, בו ראינו עוד מהשונית המסיבית הזו שנראית כמו ג׳ונגל מתחת למים. האלמוגים היו עמוקים מאוד מתחתניו, כמעט 10 מטרים, וגידי ניסה לצלול אליהם אך גם עם הריאות החזקות שלו לא הצליח. הסתפקנו בתמונות וסרטונים שיכולנו לתפוס מהעומק הזה בעזרת הגו פרו 10 שהיה לנו באותה תקופה.

התחנה האחרונה שחיכינו לה כל הסיור הוא לא אחר מאשר החוף אל סיילו (חוף השמים בספרדית). הסיבה שחיכנו לו כל כך הרבה היא מכיוון שהוא מלא בכוכבי ים ענקיים (הגדולים ביותר שיצא לנו לראות) ואולי גם מכאן נובע השם שלו. לא רחוק מכוכבי הים הביאו אותנו לנקודה בה עומק המים הוא חצי מטר וחתולי ים רבים (טריגונים) שחו מסביבנו. למרות שהם מסוכנים בעקבות העוקץ שבזנב שלהם, לא פחדנו מכיוון שידענו שהם לא תוקפניים מטבעם אלא רק סקרנים מאוד. כל עוד לא דורכים עליהם אין סיבה שיתקפו אתכם.

אין ספק שהיה לנו סיור מוצלח, ואנחנו מאוד ממליצים לכם לא לפספס את החוויה הבלתי נשכחת הזו באי קוזומל.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

DCIM100GOPROG0090474.JPG

El Cielo – סיור שנורקלינג בקוזומל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.