loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // ינואר,2023

סנוטה Suytun, האינסטגרמית ביותר במקסיקו

האם אתם שוקלים לבקר בסנוטה האינסטגרמית ביותר במקסיקו?! אם כן הכתבה הזאת בשבילכם בשנים האחרונות זכה Cenote Suytun לכינוי “הסנוטה של האינסטגרם”. כשתגיעו, תבינו למה (: לסנוטה התת-קרקעית הזו יש במה עגולה במרכז שלה שהיא אידיאלית לתמונות מעלפות, ולא רק אלא יש גם מקור אור אחד בתקרת המערה שמאיר כלפי מטה, ובשעה מסויימת ביום בצהריים […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!
גבר מרים אישה באמצע מערת נטיפים

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

האם אתם שוקלים לבקר בסנוטה האינסטגרמית ביותר במקסיקו?! אם כן הכתבה הזאת בשבילכם

בשנים האחרונות זכה Cenote Suytun לכינוי “הסנוטה של האינסטגרם”. כשתגיעו, תבינו למה (: לסנוטה התת-קרקעית הזו יש במה עגולה במרכז שלה שהיא אידיאלית לתמונות מעלפות, ולא רק אלא יש גם מקור אור אחד בתקרת המערה שמאיר כלפי מטה, ובשעה מסויימת ביום בצהריים מאיר בדיוק את הבמה הזו מה שעוד יותר מדגיש את היופי של המקום. אנחנו כמו הרבה אחרים הגענו לסנוטה הזו כדי להצטלם בדיוק על אותה במה וזה היה לגמרי שווה את הנסיעה.

הזמן הטוב ביותר לבקר בסנוטה סויטון, כמו גם בכלל בחצי האי יקוטן הוא בעונה היבשה של השנה בין דצמבר למאי. באופן כללי, סנוטה סויטון די עמוסה (עמדנו בתור להצטלם במשך 20 דקות), אז אם אתם רוצים תמונה שאין בה אף אחד אחר, תצטרכו ללכת לשם ממש בפתיחה.

שימו לב * ויאדוליד (העיר ליד הסנוטה) מקדימה בשעה את קנקון/פלאיה דל כרמן וטולום, אז קחו זאת בחשבון כשאתם מכוונים את השעונים שלכם לפני היציאה לשם.

צילום

שאנחנו היינו שם הבאנו חצובה, אך מכיוון שהיו כל כך הרבה אנשים ביקשנו מזוג אחר לצלם אותנו עם אייפון 13 פרו והתמונה יצא לדעתנו ממש טוב. שתגיעו המצילים במקום ישמחו לצלם אתכם בעד טיפ קטן (אנחנו ביקשנו מהם לצלם מלמעלה). כדי לחוות את אלומת האור שמגיעה מהחור בתקרת המערה חשוב להגיע ביום לא מעונן ולכן מומלץ להגיע בעונה היבשה.

איך להגיע ל-CENOTE SUYTUN?

ממוקמת במרחק קצר מויאדוליד ומצ’יצ’ן איצה (פרימדות בני המאיה הגדולות בעולם). הדרך הטובה ביותר להגיע ל-Cenote Suytun היא לנהוג, אנחנו לקחנו קטנוע בויאדוליד אחרי שהגענו לשם באוטובוס.

ברכב מצ’יצ’ן איצה – זמן: 50 דקות | מרחק: 55 ק”מ
ברכב מויאדוליד – זמן: 13 דקות | מרחק: 8 ק”מ
ברכב מטולום – זמן: שעה 19 דקות | מרחק: 94 ק”מ

טיפ ניווט – אם אין לכם סים או שירות סלולרי מקסיקני במקסיקו, אתם עדיין יכולים להשתמש במפות גוגל ללא נתונים. לפני שאתם עוזבים את המלון שלכם, טענו את ההוראות כשאתם מחוברים ל-WiFi. ה-GPS עדיין יעבוד ויעזור להדריך אותכם גם כשאתם עוזבים את ה-WiFi – רק נסו לא להתרחק מדי מהמסלול כי זה לא ינתב אותכם מחדש. אפשרות נוספת היא להוריד את המפה של האזור בגוגל מפות ואז תוכלו גם לנווט בלי אינטנרט (זמין למסלול רכב בלבד).

מתקנים ב-SUYTUN
ישנם חדרי הלבשה וחדרי רחצה הממוקמים מיד לאחר הכניסה. תקבלו גם חליפות הצלה שחובה לשחות איתם ב-Cenote Suytun. לסנוטה יש גרם מדרגות מרוצף נחמד עם ידית וחבלים המובילים למים. בהליכה למטה, זה נראה כאילו אתם נכנסים לחור חשוך, שיכול להיחשב תלול עבור אנשים עם מוגבלות תנועה.

שעות וכניסה
עלות כניסה 200 MXN פזו
השכרת חגורת הצלה ב-30 MXN פסו (פחות מ-$2 USD)
פתוח כל יום 9:00-17:00

מידע נוסף

 • אנחנו בילינו בערך שעה וחצי ב-Cenote Suytun, אבל זה כלל ביקורים בשני הסנוטות שיש במתחם.
 • יש שירותים, ויש חנות מתנות לקניית מזכרות. יש גם מקום אחד או שניים לאכול ובר קוקטלים.
 • אם כבר הגעתם עד פה, מומלץ לבלות את היום בחקר העיירה היפה Valladolid.
 • המים מלאים בדגים שחורים בגודל בינוני (דג נקאי), הם לא מזיקים ולא מפחיד לשחות איתם

עדיין פה? קדימה צאו להרפתקה! רק לזכור לקחת את הזמן ולטייל לאט כדי לספוג את המקום והאווירה.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

 • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

 • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
  במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

 • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
  את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

 • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

מעיינות ונחלים

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על מקסיקו!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

גבר מרים אישה באמצע מערת נטיפים

סנוטה Suytun, האינסטגרמית ביותר במקסיקו

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.