loader image

Cenote Cristalino בריכה טבעית בג׳ונגל

אל פלאיה דל כרמן הגענו קצת באיחור מבחינת עונת שיא התיירות שהיא בין ינואר לאפריל. שהגענו בסוף אפריל אל פלאיה ובכלל לא הבנו מה קרה למיי התכלת שיש לכולם בתמונות מכיוון שהחוף שהגענו אליו היה מלא באצות. אצות אומנם לא מזיקות בריאותית לבני אדם אבל הן בהחלט מזיקות לנוף. זהו אורגניזם חי שנמצא בדרך כלל במערכות אקולוגיות ימיות טרופיות, כמו זו של פלאיה דל כרמן. במהלך שלב הרבייה, הצמח הזה אף פעם לא נצמד לקרקעית הים ובסופו של דבר צף במקום, ובסופו של דבר נשטף על החוף. כמובן, זה אף פעם לא מראה נעים כשזה קורה.

עונת האצות נמשכת בדרך כלל מאפריל עד אוגוסט, אם כי בכמה בשנים האחרונות ראו "פריחה גדולה במיוחד", כולל 2018 ו-2022. העלייה בגידול האצות מתרחשת באוקיינוס האטלנטי אשר כל שנה מתחמם יותר ויותר, ובתוך האוקיינוס הזה נמצאים גם האיים הקריביים שהחוף של פלאיה דל כרמן הוא חלק ממנו. למרות שאצות הים יורדות עד אוגוסט, החוף של מקסיקו בדרך כלל מתנקה לחלוטין רק בנובמבר, כאשר המים מתקררים לבסוף בחצי הכדור הצפוני ורביית האצות מואטת.

ולכן, אם אתם מגיעים בעונת האצות כמונו אנחנו ממליצים לכם להגיע לסנוטות שהן מקורות מים מתוקים בג׳ונגל רחוק מהאצות. פתרונות נוספים יכולים להיות בריכה במלון ולגונות שבדרך כלל מוגנות מחשיפה ישירה לים.

Cenote Cristalino הוא אחד מהרבה סנוטות יפות שתמצאו ליד פלאיה דל כרמן. מלבד היופי הטבעי והמים הצלולים שלה, סיבה עיקרית נוספת לכך שבחרנו לבקר בסנוטה הזאת היא שהיא פחות צפופה. לכן, היא שקטה יחסית (במיוחד אם אתם מבקרים בימי חול) וגם היא זולה יחסית לאחרות. זו היא סנוטה מסוג פתוח שנראית כמו בריכת שחייה טבעית. ישנם צוקים שניתן לקפוץ מהם כדי להיכנס למים. ולמי שאוהב להתנדנד עם רגליים על המים, היזהרו מהדגים ששוחים בסנוטה, יש הרבה מהם שינשנו לכם את הרגליים.

החלק הטוב ביותר הוא שכריסטלינו בספרדית פירושו צלולים, והמים של הסנוטה הזו הם בדרך כלל צלולים שאפשר לראות את הקרקעית בקלות. טמפרטורת המים בסנוטה הזו קרה. זה הופך אותה ליעד מושלם במהלך יום חם אם אתם רוצים לברוח מהחום המקסיקני. עומק המים בסנוטה הזו בממוצע 4 מטרים ועומק מירבי יכול להגיע עד 6 מטרים.

כמו רוב הסנוטות האחרות לאורך הריביירה מאיה, Cenote Cristalino היא עסק קטן ופרטי, כך שלמבקרים יש דמי כניסה (150 פזו, לאחרונה שבדקנו בשנת 2022). בנוסף לגישה לסנוטה, דמי הכניסה שלכם מקנים לכם גם חגורת הצלה וגישה לשירותים נקיים ומלתחות. אם כל הכיף הזה בשמש גורם לכם להיות רעבים או צמאים, כדאי לציין שהמשרד המרכזי משמש גם כצריף חטיפים קטן.

איך להגיע?

ברכב תסעו על כביש 307 דרומה מפלאיה דל כרמן. ברגע שתעברו על פני פוארטו אוונטורס, תמשיכו עוד כמה דקות. אתם תראו את הכניסה למלון Barceló משמאלכם, וכמעט מולה תהיה הכניסה ל-Cenote Cristalino.

תחבורה ציבורית – אתם יכולים לקחת את המיניבוסים – קולקטיביו מרחוב 2 בפלאיה דל כרמן. זה עולה 30 פזו לכל כיוון וצריך לומר לנהג שאתם רוצים ללכת לסנוטה הזו כשתעלו. לאחר מכן, כדי לחזור לפלאיה, חצו את הכביש המהיר ועצרו קולקטיבו בהרמת יד; הם מגיעים בערך כל 8-10 דקות. אנחנו עשינו את זה לכל סנוטה שהלכנו אליה וזה מאוד נוח ומשתלם.

Travel Slow

חפשו טיסות זולות

באמצעות Skyscanner

רכישת סים לחו"ל

באמצעות Simtex

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

Cenote Cristalino בריכה טבעית בג׳ונגל

Cenote Cristalino בריכה טבעית בג׳ונגל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.