loader image

בתור צוללן שחקר את העולמות התת ימיים המרתקים של Car Wash ואנג’ליקה, אני יכול לומר בוודאות שאסור לפספס את שני האתרים הללו. הסנוטות הללו (בולענים טבעיים מלאים במים צלולים) נמצאים במרחק קצר בלבד מטולום ומספקים כמה מחוויות הצלילה הייחודיות ועוצרות נשימה בעולם. כל צולל המבקר בטולום צריך לקחת סיור של יום שלם בסנוטות האלו. הסיור מתחיל באיסוף ממרכז הצלילה, שם תפגשו את הצוות הידידותי ותוודאו שציוד הצלילה שלכם תקין. משם, זה רק נסיעה קצרה אל הסנוטות.

אני אישית (גדעון) יצאתי עם מרכז הצלילה Infinity 2 Diving שהיו נהדרים ומאוד מקצועיים. בנוסף אם אתם לוקחים איתם סיור, תקבלו הנחה של 10 אחוז על ציוד בחנות. הסיור כולל סנדוויץ, חטיפים ושתייה קלה.

צלול אל העולם התחתון של Cenote Angelita

הצלילה באנג’ליקה, שמתורגמת ל”מלאך קטן” באנגלית, היא לא רק יוצאת דופן עבור צלילת סנוטה אלא גם יוצאת דופן מכל הבחינות. ממוקמת כ – 17 קילומטרים דרומית לטולום. אתם מגיעים לסנוטה היפה הזו בצורת עיגול, שאין בה יותר מידי חוץ מעומק מיידי של 60 מטרים, לאחר כ-5 דקות של הליכה בג’ונגל (מהרכב עם הציוד עליכם). בגובה 30 מטר, לאחר ירידה (כמעט צניחה חופשית) דרך מים מתוקים צלולים, תיכנסו מיד לשכבת מימן גופרתי מסתורית המזכירה ענן עצום עם גזעים וענפים שחודרים דרכה. תחילת מי המלח נמצאת מתחת לענן. אתם תרגישו כאילו אתם נמצאים בג’ונגל בלילה כי כל כך חשוך כאן. למעשה מועדון הצלילה מספק לכם פנסים כבר בתחילת היום.

העלייה יכולה להתבצע בהדרגה תוך כדי ספירלה למעלה לצד הקירות, בהתאם לכמות האוויר הנצרכת. נטיפים ענקיים המשתלשלים מעל שפת הסנוטה משמשים תזכורת לתקופה שבה מפלס המים היה נמוך בהרבה. בשל העומק שלה, אנג’ליטה היא צלילה שרק צוללנים מנוסים צריכים לנסות. לעתים קרובות צוללים בו לעומק של 40 מטר (אני הגעתי ל 38). צלילות טכניות פופולריות מאוד בסנוטה הזו.

צלילה מתחת לג׳ונוגל בסונטה Car Wash

הסנוטה הזו שופעת ספלאותרמים (נטיפים, זקיפים ועמודים).  צללתי כאן כ-40 דקות, נהנתי מהתאורה המדהימה ומהפעם הראשונה שצללתי במערה!! במשך כמעט חצי שעה. בין היתר ראיתי כמה חתיכות קטנות של כלי חרס עתיקים של בני המאיה כחלק מהקרבת החפצים והאנשים שהם היו מבצעים בסנוטות מסוג כזה. כאשר צללתי בקיץ, היה ערפל ליד פני השטח הנגרם על ידי ריקבון הצמחים ומייצר קשת אורות מדהימה של כתום וירוק. ככל שמחוץ לסנוטה המראה עכור ולא מזמין, יותר תהנו מהצלילה.

צלילה כאן מתאימה עבור צוללנים מכל הגילאים ורמות המומחיות, הסנוטה הזו היא תענוג אמיתי. יש אפשרות לעשות את המסלול בשני כיוונים, השביל במעלה הזרם מעולה בהרבה ומומלץ בחום. במהלך הצלילה אתם תצטרכו לעקוב אחרי חבל צהוב דק שמסמן את הדרך החוצה. מעליכם אין אפשרות לעלות לפני המים וזה חוויה מיוחדת מאוד. בדרך כלל, טמפרטורת המים היא כ-25 מעלות צלזיוס כל השנה.

באופן כללי, כל צולל המבקר במקסיקו חייב לבקר ב-Cenote Angelita וב-Cenote Carwash. הסנוטות הללו מספקים כמה מהזדמנויות הצלילה יוצאות הדופן והמרהיבות ביותר בעולם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

צלילה מתחת לג׳ונגל בטולום בסנוטות ל Car Wash & Angelica

צלילה מתחת לג׳ונגל בטולום בסנוטות ל Car Wash & Angelica

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram