loader image

יש מעט יעדים שהיינו בהם ושהגענו אליהם אמרנו לעצמנו וואו, זה המקום היפה ביותר שהיינו בו עד היום!. במאמר זה נרחיב ונסביר על אחד מהם. הלגונה בבקאלר מדהימה בעיקר בעקבות הגוונים המדהימים של כחול שהבחנו בהם באגם הזה. עד היום נשארו אצלנו בראש ובלב הנופים המדהימים האלו ואנחנו תמיד אומרים שברגע שנבקר בקריביים של מקסיקו, בטוח נחזור לשם. הנה מדריך להרפתקה באחד מהמקומות עוצרי הנשימה של החופים של המאיה.

לגונת 7 הצבעים

לגונת Bacalar ממוקמת בחוף המזרחי של חצי האי יוקטן של מקסיקו. המים של הלגונה הזו כל כך צלולים שתוכלו להבחין בכל הפרטים של החיים שמתחתיה. אגם זה, נקרא גם לגונת 7 הצבעים (במקור, כך קראו לו בני המאיה). למה? שתסתכלו על המים הצלולים האלה, תבחינו שלגונת בקלאר מציגה את עצמה בגאווה עם מגוון רחב של גוונים שונים של כחול. מאינדיגו בנים עמוקים ועד לסגול הדומה לשקיעה, ובדרך תכלת, טוריקז ושאר גוונים.

סיור בסירה הוא אפשרות מצוינת אם תרצו לראות את המים השקופים והקסומים של לגונת בקאלאר. ישנם לא מעט עסקים שמציעים את השירות הזה ומספיק שתיגעו על יד החוף אתם תראו שלטים שלהם.  כמו כן, תוכלו לחקור בקצב שלכם אם תקחו קייאק או תבקרו מכמה ממועדוני החוף שיש סביב הלגונה.

הסיור

מקום הראשון לביקור בסיור בלגונת Bacalar הוא “Cenote Esmeralda”, שם תופתעו מהגוונים השונים של כחול ותבינו מדוע לגונת בקאלר מכונה לעיתים קרובות לגונת 7 הצבעים. אחרי שתהיו כאן תוכלו להבין למה כולם מתלהבים מהקריביים ולמה זה נחשב ליעד חובה לכל אדם.

אגם זה מיושב באופן נרחב על ידי מיליוני מיקרואורגניזמים אוליגוטרופיים. הלגונה מכילה גם כמה מצורות החיים העתיקות ביותר, כמו סטרומטוליטים. אלו הם תצורות שנוצרו על ידי מיקרואורגניזמים פוטוסינתטיים ותרכובות ההדבקה שהם מייצרים ידועות בליטוש חולות וחומרי סלע אחרים. מעניין שהמקום השני שבו אפשר למצוא אותם הוא אוסטרליה. אלו צורות החיים בין העתיקות בעולם.

הנקודה השלישית ליהנות ממנה תהיה “Black Cenote” שהיא סנוטה בשמים פתוחים וגם הנקודה העמוקה ביותר של הלגונה. יש אומרים שיש קללה שרובצת על הסנוטה עוד מימי הפיראטים, ככה שאולי יהיה לכם מזל תוכלו למצוא שם יצורים אגדיים.

אחד מנקודות השיא המדהימות ביותר של הסיור בלגונה הוא תעלת הפיראטים! תעלה זו הייתה הגורם המקשר בין לגונת בקלאר ולגונת מריסקל (הקרובה לים הפתוח). זו תעלה צרה שבה יש עומק מספיק על מנת להעביר ספינת עץ ששימשה את הפיראטים כדי לעגון בלגונה ולשדוד את תושבי בקאלר.

נקודה מעניינת – מדי שנה, מקסיקו מעניקה לעיירות יעד ומקומות שונים את התואר שלהם פואבלו מג’יקו (“עיירת קסם” בספרדית). העיירה בקאלאר הצליחה להיכנס לרשימה היוקרתית הזו.

עלות לאדם

כשאנחנו היינו שם מצאנו סיור בעלות 300 פזו לאדם וזה כלל שתייה וחצי יום סיור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

זוג מתחבקים במים רדודים ביישוב בקאלר מקסיקו עם נוף של עצי קוקוס ברקע.

סיור בלגונה באקלר – 7 הצבעים

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram