loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // ספטמבר,2022

רשימת ציוד לנווד המתחיל

לא פעם נתקלנו בשאלה מאנשים שרוצים להיות נוודים ומאלו שלא- “מה אתם סוחבים את כל הבית אתכם?” הכלל הראשון בנוודות דיגיטלית הוא מינימליזם, אז אם באלכם להיות נוודים דיגיטליים זה משהו שאתם חייבים לאמץ כי אם לא תמצאו את עצמכם באמת סוחבים את כל הבית אחריכם 🙂 המיינדסט – לארוז כאילו אתם אורזים לשבוע! מניסיון […]

Subscribe

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

לא פעם נתקלנו בשאלה מאנשים שרוצים להיות נוודים ומאלו שלא-
“מה אתם סוחבים את כל הבית אתכם?”

הכלל הראשון בנוודות דיגיטלית הוא מינימליזם, אז אם באלכם להיות נוודים דיגיטליים זה משהו שאתם חייבים לאמץ כי אם לא תמצאו את עצמכם באמת סוחבים את כל הבית אחריכם 🙂

המיינדסט – לארוז כאילו אתם אורזים לשבוע!
מניסיון אישי, אנחנו התחלנו כפחות מינימליסטים וכל מקום שהיינו מגיעים אליו היינו מתייאשים מאוד מהר מאריזה ופירוק הדברים שלנו, עד שלאט לאט התחלנו להיפטר מדברים שאנחנו באמת לא צריכים.
אז באנו לעזור לך לעשות סדר ולהסביר לך מה היא רשימת ציוד שבלעדיה אסור לך לצאת!

מוכן? כי אנחנו מתרגשים לשתף 🙂

רגע לפני שנחשוף את הרשימה שלנו, חשוב לנו להדגיש כי באמת שכל אחד יכול להיות נווד דיגיטלי, אבל מניסיון אישי מומלץ רגע לפני שאתם יוצאים לנוודות דיגיטלית תשקלו כמה פרמטרים:

 • אם יש לכם עבודה קבועה שמאפשרת לכם לעבוד מהבית או אם אתם פרילנסרית
  שזה מאפשר לכם להתנייד.
 • חשוב שתהיה לכם פרנסה קבועה ולא תרגישו בלחץ
 • לקחת בחשבון שלפעמים בנוודות תוכלו למצוא את עצמכם לבד כי אתם רחוקים מחברים וממשפחה.

עכשיו אנחנו באמת מוכנים, קבלו את הרשימה:

התניידות
בארץ מומלץ שיהיה לכם רכב, כי זה נוח להתנייד ולא להיות תלוי בתחבורה ציבורית.
בחו”ל אין בעיה להיות עם תחבורה ציבורית ולפעמים פשוט להשכיר רכב אם נוסעים למרחקים ארוכים או אפילו לקחת טיסה.

בתוך המזוודה או תיק גב
קודם כל,  אם אתם מתניידים עם רכב לדעתנו אין סיבה שתקחו תיק גב גדול, מזוודה זה הכי נוח שיש. אבל כל אחד והנוחות שלו. אז הנה מה שחשוב שיהיה לכם במזוודה:

 • זוג מצעים: לפעמים אתם מגיעים למקומות שיש בהם מצעים לפעמים לא, זה מאוד תלוי אם אתם סוגרים דרך AIRBNB  או דרך פייסבוק ששם לרוב זה סאבלטים (לכו תדעו אם הם יכולים לתת לכם מצעים).
 • מגבת – אנחנו מאמינים שמגבת זה משהו סטרילי וזה תמיד טוב שיש מגבת גוף אחת ואולי עוד מגבת קטנה (לבחורות שבנינו).
 • שמפו, סבון, מברשת שיניים, משחת שיניים, וכל ההיגיינה שאתם צריכים.
 • בגדים: עדיף לא לסחוף אתכם את כל הארון אלה את הבגדים שאתם הכי אוהבים אל תשכחו זו לא חופשה אלא זו דרך חיים לתקופה מסוימת, מה שזה אומר תהיה לכם דרך לכבס בגדים. אם אתם טסים ליעדים קרים תארזו בהתאם, אם חמים גם כן. אל תשכחו -מ י נ י מ ל י ז ם-
 • אם אתם אוהבים להתאמן כמונו מזרון אימון יכול להיות מושלם – אל תסחפו אתכם משקולות תעשו טובה- יש אפליקציה שווה שמאחדת בתוכה את כל האימונים שהם מבוססים על משקל גוף.
  להורדת אפליקציה לחצו כאן
 • הנעלה:  נעלי טיול, נעלי ספורט וכפכפים.

 ציוד נוסף לפינוקים
תביאו משהו קטן שאתם מאוד אוהבים והוא חלק משגרת היום שלכם, נגיד אנחנו מכורים לקפה אז אנחנו לוקחים איתנו מקציף חלב לכל מקום 🙂 !

תיק גב קטן
שווה להשקיע בתיק גב ששם תוכלו לאחסן את הציוד שלכם – אל תחסכו על תיק גב טוב כי הוא שומר על הפרנסה שלכם, אתם צריכים להבין שהמחשב הוא הדרך שלכם להתפרנס. יש תיק ממש טוב והוא הושק במיוחד לנוודים דיגיטליים מודרניים, תראו אותו כאן >

וזה שווה במיוחד. אז כשאתם בוחרים תיק תשימו לב לפרמטרים האלו: תיק שהוא במיוחד למחשב, שהוא נגד מים – כלומר המים לא חודרים אליו, יש בו הרבה תאי אחסון לטאבלט, טלפון, מחברת, עטים – בקיצור שיעזור לכם לשמור על הסדר ועל הדברים שלכם.

סמארטפון
חשוב מאוד שיהיה לכם טלפון עם חבילת אינטרנט מעולה, תגדילו את החבילה שלכם על מנת שאם תגיעו למקום כלשהו שאין בו אינטרנט תוכלו להשתמש בטלפון שלכם ולהתחבר עם המחשב לאינטרנט של הטלפון.

מגביר וייפי
פעם אחת הגענו למקום שלא היה שם אינטרנט, ולמזלינו הייתה לנו חבילה טובה וזה אכן עזר לנו לעבוד.  תזכרו- NO INTERNET NO WORK כן, אנחנו עדיין מדברים על אינטרנט.  כי זה חלק בלתי נפרד מנוודות דיגיטלית.

לפעמים תגיעו למקום בו יש אינטרנט אבל הוא חלש מאוד, ואם אתם עובדים הרבה עם תוכנות ווביות כמו זום, זה יכול להיות סיוט לא נורמלי. הנה מגביר וייפי מעולה שאנחנו רכשנו ומרוצים ממנו מחברת TPLINK, תראו כאן >

מחשב\ טאבלט\סמאטרפון:
קודם כל תשאלו את עצמכם מה היא העבודה שלכם? מה היא דורשת ממכם?  ולפי זה תתאימו לעצמכם את הטכנולוגיה המתאימה, אם אתם מעצבים גרפיים הרי זה ברור שצריך מחשב שיוכל לסחוף את כל התוכנות הכבדות של אדובי – במקרה כזה אנחנו ממליצים על מקבוק. אם אתם עוסקים בתחום שאינו דרוש תוכנות כבדות אלא יותר משרדי, אז מחשב גם ב3500 יכול להספיק לכם.

תזכרו–  מחשב לפי הצרכים שלכם יכול להניב לכם תוצאות שתרצו בין אם זה מהירות העבודה, בין אם זה אופן בו אתם עובדים שלא מתעצבנים כל רגע שהמחשב נתקע.  חשוב באמת לא לחסוך על הפרט הזה כי זה מקור ההכנסה העיקרי.

אוזניות
זה משהו שהוא אכן שימושי, במיוחד אם אתם עובדים בבתי קפה ורוצים ליהנות גם מהמקום עצמו וגם להיות מרוכזים בעבודה, תוכלו להשקיע באוזניות הכי פשוטות. אם אתם מנהלים הרבה שיחות עדיף להשקיע באוזניות טובות עם מקרפון הכי מומלץ מדונה, כי לפעמים כשאנחנו עם אוזניות אנחנו לא שומעים את עצמינו- אז כדי שלא תמצאו את עצמכם צועקים באמצע מסעדה או בית קפה או כל WEWORK זה באמת שימושי.

 מפצל
מפצל של 3 שקעים שהם לטלפון, למחשב ולנווד אחר שתפגשו בדרך 🙂

מצלמה
מצלמת רשת שניתן לחבר למחשב מה שייתן לאדם שאתם נפגשים איתו באון-ליין לראות אתכם טוב יותר וזה ישאיר עליו רושם טוב, זה יותר רלוונטי לנוודים שמנהלים הרבה פגישות.

 מטען נייד
יכול להיות שימושי אם אתם מוצאים את עצמכם הרבה בחוץ, ללא גישה לחשמל.
בדרך כלל זה רלוונטי ליוצרי תוכן שמטיילים ומתעדים לוקיישנים מרוחקים.

 בארנק
יכול להיות שימושי אם אתם מוצאים את עצמכם הרבה בחוץ, ללא גישה לחשמל.
בדרך כלל זה רלוונטי ליוצרי תוכן שמטיילים. תעודת זהות, דרכון, רישיון נהיגה, רישיון בינלאומי, כרטיס אשראי בינאלומי, מזומן עד 200 ש”ח – שיהיה תמיד למקרה חירום.

זו היא רשימת הציוד שלנו, ייתכן כי כל נווד יצטרך להתאים את הציוד לפי הצרכים שלו או שלה, חשוב שתעשו הפרדה בין מוצרי חובה למוצרי מותרות – ותשאפו למינימליזם

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

 • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

 • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
  במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

 • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
  את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

 • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

נוודות דיגיטילית - Slowtravellers

רשימת ציוד לנווד המתחיל

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.