loader image

עין שוירח (עין שריר) המעיין במורדות מצוקי האון

מעיין עין שוירח בהחלט מקום נסתר שלא הרבה מכירים אותו. עובדה, גרנו באזור כנרת 3 שנים ורק לקראת סוף התקופה שלנו שם גילינו את המקום שהיה ממש מתחת לאף כל הזמן. המעיין הזה לא כל כך מוכר וזה הופך אותו לאופציה מעולה להגיע אליו בכל זמן ולהינות מהטבע, רוגע ומים קרים!

אם באלכם חוויה מרעננת, אז הטבילה במעיין עין שוירח תעזור לכם! בואו רק נקווה שהוא ישאר סודי, אבל זה לא כל כך אפשרי. אז אם אתם אי פעם מגיעים לאזור של דרום רמת הגולן, תקפצו לעין שוירח, מעיין בעל בריכה גדולה ומוצלת.

עין שוירח (לשעבר "עין שריר") הוא מעיין הנמצא במצוקי האון, על המורדות הדרומיים של רמת הגולן, בסמוך לדרך (סימון שבילים ירוק) העולה מקיבוץ האון. שביל הליכה הרגלי מוביל אל המעיין מדרך הרכבים. ההגעה למעיין אפשרית רגלית (רצוי בירידה מכיוון חניון עין עקוב) או, חלקית, עד לשער סמוך למעיין, ברכב רק עם הנעה ארבע על ארבע. אנחנו הלכנו ברגל מכיוון שלא היה לנו רכב כזה. עם זאת כאשר הגענו ראינו שהגיעו אליו מטיילים עם טרקטרונים שהיו חלק ממסלול. הם לא נשארו הרבה ולכן יצא לנו להינות מהמעיין בעצמנו (מושלם).

קצת פרטים טכניים:

עומק המים בבריכה כשמונים ס"מ, ומסביבה עצי אקליפטוס היוצרים צל.

צינור מים קטן מזרים מים מנביעת עין שריר לתוך בריכת בטון שאורכה כ- 13 מטרים ורוחבה כ -3 מטרים.

מי המעיין נאגרים בבריכת בטון ארוכה שנבנתה בשנת 1944 על ידי פרסים בהאים מהכפר סמרה (במיקום קיבוץ האון כיום) כדי לשמש להשקיה. הבריכה שופצה על ידי ירח פארן, מתושבי קיבוץ האון, שעל שמו נקרא כיום המעיין (שילוב השמות "שריר" ו "ירח").

קושי המסלול:

המסלול קל, במידה ומגיעים אליו ברכב מומלץ להגיע עם רכב 4X4.

מה המחיר?

חינם, שמירה על הנקיון היא על מי שמגיע אליו.

שעות פתיחה

פתוח 24/7

איך מגיעים לעין שוירח?

בוויז "עין שוירח" (נוסעים עד שאי אפשר יותר עם פרייבט ואז מחנים בצד) והולכים בירידה עד למעיין. אנחנו עשינו את זה ולא קרה שום דבר לרכב. רק חשוב לכסות בסדין אחרת תחזרו לתנור.

אם הגעתם מבקעת הירדן פנו בכביש 90 ימינה אחרי היישוב אפיקים לכביש מס' 7589 עד שתגיעו לכביש 98 שם פנו ימינה.

אם הגעתם מהכנרת מכביש 92 (מצומת צמח) התמזגו עם כביש 98 (אחרי מעגן המשיכו ישר לכיוון חמת גדר). מכאן עליכם לנסוע כל הזמן על כביש 98 (לא לרדת לחמת גדר). לעלות בפיתולים החדים לדרום רמת הגולן ולהמשיך כל הזמן עד שתגיעו לפנייה ליער מבוא חמה ולעין תאופיק. שם פנו שמאלה. חילפו על פני עין תאופיק משמאלכם ויער מבוא חמה מימינכם. רדו ברגל עד שתגיעו לעיקול עם שער (זה השער והמחסום שבנה ירח פארן למנוע את מעבר הבקר לעין שוירח). עיברו אותו והמשיכו ללכת עד שתגיעו למעיין.

דרך נוספת קשה וארוכה יותר ברגל אך קצרה יותר עם הרכב היא להגיע לתל קציר ומשם ללכת כ – 25 דקות הליכה במסלול חשוף לשמש (כקילומטר וקצת).

עוד כמה טיפים חשובים:

חשוב לא לסטות מהדרך – כולנו מכירים את שדות המוקשים של הגולן, הישארו על הדרכים המסומנות בלבד ושימו לב לשילוט וגדרות. בנוסף, אם אתם עם רכב רגיל (ולא רכב שטח), חצו בזהירות (ובאיטיות) את מעברי הבקר שנמצאים באיזור.

ציוד: 

נעליים נוחות להליכה, סנדלים / כפכפים למים, מים, כובע, פקל קפה, מחצלת מומלץ.

Travel Slow

חפשו טיסות זולות

באמצעות Skyscanner

רכישת סים לחו"ל

באמצעות Simtex

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

עין שוירח עין שריר

עין שוירח (עין שריר) המעיין במורדות מצוקי האון

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.