loader image

נחל קינה – דרום ים המלח ומדבר יהודה

כמו שכבר בטח הבנתם מהלוג הזה, אנחנו אוהבים לצאת ולטייל ולהכיר את הסביבה שלנו לעומק בכך שאנחנו מטיילים לאט. לטייל לאט בשבילנו זה אומר להשאר באותו היעד הרבה זמן על מנת שתהיה לנו האפשרות לצאת ולטייל הכל האטרקציות מסביב ובערד זה אומר לעשות את כל המסלולים שיש באזור. כשהיינו בערד, חיפשנו מסלולים שכוללים בהם מקור מים קר שנוכל להכנס אליו במהלך הטיול שלנו. ולכן נחל וגב קינה נכנסו לרשימה.

באופן עקרוני תוכלו לעשות שני מסלולים, הראשון הוא קווי הלוך חזור אל הגב (בריכה טבעית) או מסלול מעגלי ארוך שבו תלכו בהתחלה במורד הנחל עד שתגיעו לפיצול דרכים שהאחד יורד עד ים המלח והשני במעלה הנחל חזרה אל החנייה שממנה יצאתם.

גב קינה

אנחנו בחרנו במסלול הארוך ועליו נדבר במאמר זה. אל המסלול של נחל קינה אפשר לנווט בעזרת וויז בקלות, נקודת ההתחלה נמצאת ליד מאהל בדאוי ואין חשש לפריצות במהלך היום. המסלול עצמו לקח לנו 5 שעות ואורכו כ-8.5 ק"מ. בדרך תגיעו לגב גדול, גב קינה שאליו ניתן לקפוץ והמים היו קפואים (היינו בחודש אפריל).

הטיול בנחל קינה הוא הליכה בעקבות דרכם המקראית של מלכי יהודה מלפני כ – 3000 שנה (נכון לזמן כתיבת מאמר זה). דרכם הייתה מתל ערד לעבר הישוב צוער ודרום ים המלח, שמכונה דרך אדום. המסלול עצמו מאוד יפה, כמעט בהתחלה  אתם תרדו מטה לכיוון הנחל והנוף מהמם!. תופעות גיאולוגיות רבות ויפות יחכו לכם במהלך המסלול בעקבות עיצוב הנוף על ידי הנחל והרוחות שפוגעות בסלעים החשופים.

זהו המסלול הארוך ביותר שעשינו באזור ערד ועל כן אנחנו ממליצים בחום לקחת ציוד מתאים והרבה מים. אנחנו קנינו כבר לפני הרבה זמן שלוקרים של 3 ליטר כל אחד שניתן להכניס לתיק טיולים ובו לשים גם את שאר הציוד שלנו למסלול. למרות שאולי זה מיותר לציין זאת אך נגיד בכל זאת חייב להביא אתכם כובע, מומלץ להביא חטיפי אנרגיה ופירות לדרך.

נחל קינה

בדרך חזרה, כלומר שתסיימו את הירידה עם הנחל ותתחילו לעלות למעלה אתם תגלו שמודבר בעלייה כמעט אנכית לאורך שעה לפחות והיא לא קלה. טיפסנו וטיפסנו עד שהגענו למסלול העילי שממנו מסתכלים מטה אל הנחל. ושוב תפס אותנו הנוף המדהים שיש במדבר יהודה. אנחנו זוכרים כמה דיברנו על כך שהנוף שראינו בדרך כל השתנה שכמעט לא האמנו שאנחנו באותו אזור. הרגיש לנו שעברנו בין כל כך הרבה נופים שונים והתאהנו בנוף המדברי שהוא יפייפה.

נחל קינה
נחל קינה

איך מגיעים?
waze: לכתוב בחיפוש "נחל קינה" והניווט יוביל אתכם לנקודת ההתחלה.

מפה טופוגרפית של אזור המסלול באתר עמוד ענן.
פרטים נוספים:
נקודת התחלה: חניון מאולתר
אורך המסלול: 8.5 ק"מ
צבע מסלול: כחול וירוק (כחול 11360, כחול 11361, ירוק 11362)
עונות ביקור: חורף ואביב
שמורת טבע: לא
סוג מסלול: מעגלי
כניסה: חינם
אפשרי ללכת מהסוף להתחלה
כן

Travel Slow

חפשו טיסות זולות

באמצעות Skyscanner

רכישת סים לחו"ל

באמצעות Simtex

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

נחל קינה

נחל קינה – דרום ים המלח ומדבר יהודה

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.