loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אפריל,2023

נחל קינה – הטיול המרשים במדבר יהודה

את המסלול הזה לא נשכח, הוא היה המסלול הארוך ביותר שעשינו באזור ערד. המסלול היה מאתגר, מהנה ומלא בנקודות נוף מעלפות. היינו צריכים הכנה נפשית מכיוון שהמסלול הוא לא פחות מ 5 שעות הליכה כולל הפסקות שבשבילנו זה אתגר לא פשוט. את המסלול התחלנו מוקדם, יצאנו מערד בשעה 9 וחצי והתחלנו את המסלול עצמו בשעה […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על ישראל!
נחל קינה – הטיול המרשים במדבר יהודה

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

את המסלול הזה לא נשכח, הוא היה המסלול הארוך ביותר שעשינו באזור ערד. המסלול היה מאתגר, מהנה ומלא בנקודות נוף מעלפות. היינו צריכים הכנה נפשית מכיוון שהמסלול הוא לא פחות מ 5 שעות הליכה כולל הפסקות שבשבילנו זה אתגר לא פשוט.

את המסלול התחלנו מוקדם, יצאנו מערד בשעה 9 וחצי והתחלנו את המסלול עצמו בשעה 10. נקודת ההתחלה של המסלול נמצאת ליד מאהל בדואי וישנה חנייה בשפע. ממליצים להגיע בשבת כאשר יש הרבה רכבים חונים שם (בכל זאת לא סימפטי להשאיר את הרכב כאשר אין הרבה רכבים לא היינו ממליצים לעשות את המסלול באמצע שבוע) בכל ההמלצות שקראנו כולם אמרו שאיו חשש לפריצות ולכן גם אנחנו השארנו את הרכב ללא חשש. המסלול הינו מעגלי וזה אחד מהבונוסים שלו מכיוון שלא יהיה לכם משעמם, כל הזמן נוף חדש וגם לא צריך לחזור אחורה, 5 שעות מסלול זה לא קל אבל לגמרי שווה את זה.

מה שהדהים אותנו זה הצבעים של הנחל שמנקז בתוכו את מי גשמים והשיטפונות של בקעת ערד בתקופת החורף, הנחל מתמזג עם נחל חמר עד לשפת ים המלח.  הצבעים של הנחל (ירוק בוהק) יחד עם גבים בצבע לבן הופכים את המקום הזה למיוחד כל כך באזור ערד. המסלול לא מוצל ברובו ככה שזה מאתגר בחלקים מסוימים והיינו ממליצים לצאת מאוד מוקדם בבוקר אפילו 7:00 כבר להיות שם, לקחת אתכם מספיק מים שלא יחסר, לא היינו ממליצים על המסלול הזה בחודשי יוני, יולי, ואוגוסט גם מכיוון שלא בטוח תראו מים וגם לדעתנו סיכון מיותר.

אנחנו מאוד אהבנו את המסלול, במיוחד בעקבות נקודות הנוף הרבות שיש בדרך.
אם גם אתם אוהבים לטייל ולקבל מידע עבור חוויות ייחודיות אתם מוזמנים להרשם לניוזלטר שלנו בטופס מטה.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על ישראל!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

נחל קינה – הטיול המרשים במדבר יהודה

נחל קינה – הטיול המרשים במדבר יהודה

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.