loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // אפריל,2023

נאות סמדר – טיולים מסביב לאילת

את נאות סמדר פגשנו לראשונה דרך הפונדק שלהם בדרך ממצפה רמון לאילת, אך עדיין לא הבנו במה נתקלנו. רק לאחר שבועיים באילת חזרנו לנאות סמדר לביקור והבנו איזו נווה מדבר מצאנו, קיבוץ פועל במשק סגור רחוק מכל עיר גדולה במרחק של שעה לפחות בנסיעה מדברית. מקום מהאגדות. נאות סמדר הינו קיבוץ שמייצר הכל בעצמו, ירקות, פירות, יין, […]

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על ישראל!
נאות סמדר

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

את נאות סמדר פגשנו לראשונה דרך הפונדק שלהם בדרך ממצפה רמון לאילת, אך עדיין לא הבנו במה נתקלנו. רק לאחר שבועיים באילת חזרנו לנאות סמדר לביקור והבנו איזו נווה מדבר מצאנו, קיבוץ פועל במשק סגור רחוק מכל עיר גדולה במרחק של שעה לפחות בנסיעה מדברית. מקום מהאגדות.

נאות סמדר הינו קיבוץ שמייצר הכל בעצמו, ירקות, פירות, יין, בירה, סיידר אלכוהולי, מיצים, גבינות ועוד! הדבר היחיד שהחברים בקיבוץ רוכשים הוא דגים שמגיעים אליהם אחת לשבוע לחדר האוכל. מדובר בקיבוץ של פעם, אין מקררים בבתים ואין מכולת אלא כולם חיים יחד בהרמוניה.

והדבר שהכי הפתיע אותנו הוא האמנים הרבים שגרים בקיבוץ ואת היוזמה המופלאה שלהם שבנו במשך 15 שנה בידהם החרוצות.

בית האומנויות

האמת שהגענו לנאות סמדר במיוחד בשביל זה, טירה וורודה שצופה על נוף מדברי. לרגע חשבנו שטעינו בדרך והגענו לאגדת ילדים לסיפור של נסיך ונסיכה.

המקום הזה נבנה על ידי תושבי הקיבוץ במשך 15 שנה והוא משמש כסדנאות יצירה עבור האמנים הרבים שחיים בקיבוץ. הסיור במקום עולה 30 ש״ח ומלווה עם סיור ביקב סמדר שכולל טעימות (אנחנו קצת התאכזבנו מהסיור שכלל 2 טעימות יין קינוח ושם זה נגמר).

בקיבוץ יש עוד פינות חמד כמו דיר עזים ואגם מלאכותי עם מזח קטן. בהחלט מקופ קשום ששווה לבקר בו ולצלם תמונות רומנטיות על המזח הקטן.

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

  • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

  • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
    במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

  • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
    את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

  • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

Travel Slow

Subscribe

מזמינים אותך להירשם לניוזלייטר של מטיילים לאט ולקבל מידע חדש ועדכני על ישראל!

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

נאות סמדר

נאות סמדר – טיולים מסביב לאילת

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.