loader image

טיפים לבחירת יעד לנוודות

היופי בלהיות נווד דיגיטלי, הוא שאתה יכול לבחור כמעט כל מקום בעולם איפה באלך לגור ולעבוד תוך כדי. עם זאת, למרות שיש לך את היכולת לבחור איפה לגור – ובאמת שאתה יכול לבחור כל מקום עדיין יש מקומות שיהפכו את החוויה שלך בתור נווד לחוויה טובה וכייפית ויש מקומות שתרגיש שהם לא מתאימים לך.  מה שזה אומר, לא כל מקום שעולה לך לראש הוא באמת יכול להתאים לך ולסוג העבודה שלך.

מה הופך את היעד למקום מעולה בשביל נוודים דיגיטליים?

את הכתבה הזאת אנחנו כותבים בתור נוודים שעוסקים במקצוע שדורש אינטרנט טוב ויציב לכן הנקודת מבט שלנו היא מגיעה מהמקום הזה אבל יש עוד פרמטרים שאנחנו מכניסים לרשימה שהם עוזרים לנו בבחירת יעד ואת הטיפים והתובנות שלנו אנחנו נשתף אתכם כאן, אז מה צריך לעשות? להמשיך לקרוא 🙂

  • WiFi

הדבר הראשון שאנחנו עושים כאשר אנחנו רוצים להגיע ליעד מסוים ולגור בו לתקופה של חודש הוא לבדוק קודם כל אם בכלל הויי-פיי ביעד הזה הוא טוב, ואנחנו לא מדברים ברמת מדינה אלא ברמת העיר עצמה. כל העבודה שלנו היא בדיגיטל, ואם לא יהיה לנו אינטרנט טוב איך נוכל להתפרנס? זה הוא שיקול שחשוב עבורנו, יכול להיות שאם אתה עוסק במקצוע שלא דורש אינטרנט טוב זה לא יהיה שיקול מרכזי עבורך. לגביי ויי-פיי אנחנו בודקים באתר שנקרא Nomadlist, שם אנחנו יכולים לראות הדירוג עד כמה הוייפי טוב. אבל לא רק, אנחנו גם בודקים בקבוצות פייסבוק של נוודים ואפילו לפעמים מחפשים דירה ב-AIRBNB ומבקשים מכמה דירות לשלוח לנו צילום מסך של המהירות בעזרת אתר שנקרא fast.com שנותן אינדקציה על מהירות העלאה והורדה.
(אנחנו ממליצים מינימום 25 mps בשביל שיחות זום, שימוש באינטרנט ותוכנות שונות בו).

  • מזג האוויר

אנחנו מאוד אוהבים יעדים חמים ושמשיים, לרוב נגיע ליעדים שהם חורפיים בתקופת כריסמס אבל אם אין כריסמס אנחנו פחות נעדיף להגיע למקומות כאלו יש לזה כמה סיבות:

1. בתור נוודים אנחנו כל היום עובדים וכאשר מגיע סוף היום אנחנו נרצה לסיים אותו בים, ביעדים שהם קרים אנחנו מרגישים שאין לנו מה לעשות חוץ ממסעדות, ברים (= הוצאה כספית) או נטפליקס בבית כי קר.

2. יעדים חמים משפיעים עלינו בצורה חיובית, אנחנו הרבה יותר אנרגטיים – לרוב ביעדים חמים קל מאוד להתחבר לאנשים ולנוודים אחרים, להגיע לאירועים שונים, ליצור חיבור.

3. סוג הפעילויות שאנחנו אוהבים לעשות הם יותר מתאימים למקומות חמים מאשר מקומות קרים.

  • עלות מחייה

הפרמטר השני שהוא חשוב עבורנו הוא יעד זול. כמעט 90% מהיעדים שאנחנו מגיעים אליהם הם זולים ומאפשרים לחיות ברמת חיים גבוהה מאוד בלי הוצאות מוגזמות. למה זה כל כך חשוב לנו? מצד אחד אנחנו באים לחודש ואנחנו חיים כמו מקומיים, יש לנו כבר את הבית קפה הקבוע שלנו, שכנים שאנחנו מכירים, חלל עבודה – אבל מצד שני בסופו של הדבר גם אנחנו תיירים – ההבדל היחיד שאנחנו מטיילים לאט. אז, באופן טבעי אנחנו מרגישים כל הזמן בחופשה וכן באלנו להתפנק ולהגיע למסעדות טובות, אטרקציות ובכלל לחוות את היעד – אם נגיע ליעד יקר לא נוכל לעשות את זה באותה תדירות.
יעדים שהיו מאוד זולים שביקרנו בהם: פראג (צ’כיה), בודפשט (הונגריה), קוזומל (מקסיקו) , קיטו (אקוודור).

  • פנאי

לגביי פנאי זה מאוד אינדיווידואלי. אנחנו לא אוהבים להגיע ליעד שרק זול בו אבל אין מה לראות, אין מה לעשות או שמה שיש זה לא מספיק. מכיוון שאנחנו מגיעים לחודש חשוב לנו כל סופ”ש להגיע למקום אחר, לעשות אטרקציה שונה. אז מבחינתו יעד זול חייב שיהיה לו הרבה מה להציע. בסופו של הדבר לא הגענו ליעד בשביל להיות תקועים כל היום מול המסך. אז אלו הפרמטרים שחשובים לנו : אטרקציות : חופים, מוזיאונים, פארקים, סיורים. מסעדות: אוכל טוב הוא בונוס עצום עבורנו, אבל לא נפסול אם האוכל לא יהיה טוב ביעד שנגיע אליו.

  • בטיחות 

לרוב לא נגיע ליעדים שהם לא בטוחים, ואם הגענו לכאלו נשתדל לישון בשכונות שנחשבות לבטוחות. הייתה לנו חוויה בברזיל שלימדה אותנו המון. ברזיל היא היעד הראשון שהגענו אחרי תקופה ארוכה שגרנו בפראג. היה לנו הלם מכל מיני סיבות: קודם כל, מזג האוויר היה חם מאוד והגענו עם מעילים מפראג, השכונה שבחרנו היא לא בטוחה בריו דה ז’ניירו, הדירה עצמה הייתה ממקומת ליד תחנת משטרה ומצד אחד זה אמור לתת הרגשת ביטחון אבל ההפך הוא הנכון, זה רק הדגיש לנו כמה מסוכן שם.
אז טיפ שלנו שאם נקלעת למצב שבחרת יעד שהוא מהמם כמו ברזיל אבל הוא לא בטוח, תבחר שכונות שהן טובות שיתנו לך הרגשת ביטחון, כי לגור תקופה של חודש במקום שאתה מרגיש לא בטוח זו היא לא הרגשה כייפית מניסיון.

 

לסיכום, 
אלו הדברים שהם חשובים לנו, וזה יכול להשתנות על פי הצרכים שלך ותחומי עניין. יש עוד הרבה פרמטרים שאפשר להכניס כמו: אזור זמן – אם אתה עובד במשרה מלאה עם משרד שעובד בארץ כנראה שתרצה לבחור יעד שאין בו הפרשי שעות גדולים. 
*רק נגיד*  אנחנו עובדים עם לקוחות מהארץ וגרנו גם בברזיל וגם במקסיקו ולנו לא הייתה בעיה עם השעות, אבל אנחנו יודעים שכל אחד זה משהו אחר. 
קהילה– יש נוודים שקהילה היא חלק בלתי נפרד מההחלטה שלהם אם להגיע ליעד מסוים, האמת שאנחנו גם אוהבים להגיע ליעדים שיש שם קהילה מאוד חזקה של נוודים, אבל זה הוא לא פרמטר החשוב ביותר עבורנו – אם נרצה להגיע ליעד שהוא נחשב טוב אבל אין שם נוודים, לא נפסול את היעד. 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

בחירת-יעד-לנוודות

טיפים לבחירת יעד לנוודות

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.