loader image

אתר התיירות ראש הנקרה – שמורת טבע

אתר התיירות ראש הנקרה מוגדר כשמורת טבע היסטורי והוא אטרקציה שתוכלו לעשות בכל ימות השנה גם בחמסין וגם בשלג. וזה בדיוק מה שהופך את האתר לבחירה מעולה בכל עונה שבה תבחרו להגיע! תוכלו למצוא בתוך האתר את האטרקציות הכי פופולריות כגון: הרכבל שיעזור לכם להגיע אל הנקרות עצמן (הנקרות הן האטרקציה המרכזית שלכבודה מגיעים) ,אופניים ורכבים חשמליים שאיתם תוכלו לטייל לאורך הטיילת ומסעדת הצוק שהיא מסעדת שף מטורפת עם נוף משגע!

שמורת ראש הנקרה היא שמורת טבע הנמצאת בקצהו הצפוני של חוף הים התיכון, והיא מפורסמת בזכות המצוק הלבן התלול היורד לתוך הים. מצוק הנקרות הוא קצהו המערבי של "רכס הסולם", הר התוחם את הגליל המערבי מצפון, בגובה של 300 מטרים מעל פני הים. מדרום למצוק מצויים שלושה איים קטנים: תכלת, שחף ונחליאלי.

אל ראש הנקרה הגענו שהיינו נוודים ביישוב קרוב בשם חניתה שהוא יישוב על ההר עם גבול לבנון ממנו יש נוף מדהים, תוכלו למצוא מידע על חניתה במאמר כאן. כאשר חיפשנו אטרקציות בסביבה הקרובה לנו, ראש הנקרה ישר נכנס לרשימה. עכשיו שטיילנו בו כזוג אנחנו יכולים לומר כמה שהמקום רומנטי ויפייפיה – מתאים למשפחות ולזוגות.

מאוד אהבנו את הרכבל שמוריד אתכם מהחנייה מטה, את המערות הרבות עם המים בצבע כחול, טוריז ועוד הרבה צבעים אחרים. ההליכה במערות מאוד קלילה ולא דורשת מאמץ. יש הרבה נקודות לתמונות יפות ורומנטיות בדרך ואם תגיעו באמצע השבוע אז פחות תרגישו עומס ותהנו הרבה יותר. ממש קרוב לאתר התיירות הזה יש גם לא מעט חופים ככה שאם תגיעו בקיץ תוכלו לבקר שם ולשחות באזור בין היפים בישראל.

ואם מעניין אתכם להכיר את האתר יותר לעומק, נספר לכם כאן קצת היסטוריה של המקום.

בצוק עובר הגבול בין ישראל ולבנון, ובתחומי הגן הלאומי נמצא מעבר גבול. בשנת 1942 נסללה כאן במבצע הנדסי מרשים מסילת רכבת מחיפה לעבר ביירות. המסילה מתגברת על המכשול בשתי מנהרות וגשר מעל לנקרה הגדולה. הרכבת שימשה לצרכים צבאיים בלבד. במרץ 1948 פוצץ הגשר מעל הנקרה בידי כוחות חטיבת "כרמלי" למניעת חדירת כוחות אוייב מכיוון לבנון. כיום, המנהרה לכיוון לבנון חסומה. מאז שנות ה- 60 המקום פועל כאתר תיירות על ידי קיבוץ ראש הנקרה.

מידע מאתר הבית של ראש הנקרה

הנקרות הן תוצאה גיאולוגית של תהליך הנמשך מאות ואלפי שנים. תחילתו בשרשרת זעזועים תת קרקעיים שפערה סדקים בסלע. מי הגשמים חדרו מבעד לסדקים שנפערו, המיסו אותם ויצרו בתוכם מחילות ומערות ימיות (נקרות) שהלכו והתרחבו בשל גלי הים הפורצים בשצף קצף לתוך הסדקים וממשיכים את מלאכת ההרחבה, מלחכים את הסלע וחורטים בו צורות.

שעות פעילות:

ימים א’-ה’ ושבת 9:00 -18:00 כניסה אחרונה וירידה ברכבל, ב- 19:00 האתר נסגר.

יום שישי – 9:00 – 19:30 כניסה אחרונה וירידה ברכבל, ב-20:00 האתר נסגר.

כיצד מגיעים?
בקצה הצפוני של כביש 4, 10 דקות צפונית לנהריה.
הגעה לאתר תיירות ראש הנקרה בתחבורה ציבורית – קו 31 נתיב אקספרס, מתחנה מרכזית נהריה.

מידע נוסף:

  • מאפיינים עיקריים: גיאולוגיה
  • רמת קושי: לכל המשפחה
  • נגישות לנכים: חלקית

Travel Slow

חפשו טיסות זולות

באמצעות Skyscanner

רכישת סים לחו"ל

באמצעות Simtex

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

ראש-הנקרה-scaled-pvosyela759ysc40istpi9e9qe49qw3o7dfhl7iwds

אתר התיירות ראש הנקרה – שמורת טבע

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.