loader image
IMG_6039-min-scaled-e1674671721217
המאמר נכתב על ידי:
יוליה וגדעון – נוודים דיגיטליים // יולי,2022

נוודות דיגיטלית : איך להיות נווד?

כאן בכתבה הזו אנחנו נציג את החוויה האישית שלנו בתור נוודים דיגיטליים, הצעדים הראשונים שאנחנו עשינו על מנת לחיות את אורח החיים הזה – בלי להשתחצן אורח חיים שהרבה חולמים עליו. הרי, מה רע בלעבוד מכל מקום בעולם? לחיות בהרגשה של חופש? להגיע ליעדים בלי להתרושש ולשלב Work & Pleasure ביחד. אז אם באלך גם […]

Subscribe

בתוך הקרוון עם מחשב וטלפון

להוסיף
 לרשימה

שיתוף

Pin it

כאן בכתבה הזו אנחנו נציג את החוויה האישית שלנו בתור נוודים דיגיטליים, הצעדים הראשונים שאנחנו עשינו על מנת לחיות את אורח החיים הזה – בלי להשתחצן אורח חיים שהרבה חולמים עליו.
הרי, מה רע בלעבוד מכל מקום בעולם? לחיות בהרגשה של חופש? להגיע ליעדים בלי להתרושש
ולשלב Work & Pleasure ביחד.

אז אם באלך גם להפוך לנווד דיגיטלי ולטייל ולעבוד מכל מקום בעולם שרק תרצה, תמשיך לקרוא.

מה זה נוודות דיגיטלית?

אולי שמעת גם על המונח “נוודות דיגיטלית” ולא ממש הבנת מה המשמעות האמיתית –
זה בדיוק מה שקרה לי (יוליה).
אי שם ב2017 – רציתי מאוד לטייל בעולם, ידעתי שזו התשוקה האמיתית שלי האמת הרגשתי את זה ממש בבטן.
באתי מתחום של עגלות וחשבתי אולי זו האופציה היחידה שלי לעבוד בעגלות ותוך כדי לטייל, ופתאום הידיים שלי פשוט התחילו להלקיד במקלדת “לעבוד במחשב” “עבודות מהבית” – רצף של מילים שכנראה גוגל הבין בדיוק מה אני מחפשת.

ואז.. נתקלתי במושג שנקרא “נוודות דיגיטלית” – המשכתי לקרוא..
ופתאום הבנתי שזה בדיוק מה שאני רוצה! בדיוק זה!
אז נוודות דיגיטלית משמע –  לעבוד מרחוק ולהשתמש בטכנולגיה = מחשב, טלפון ודרכה להתפרנס תוך נידודים.
על מנת להיות נווד דיגיטלי צריך חיבור לWIFI על מנת להציע שירותים שהם אונליין, על ידי שירות אונליין ניתן לעבוד מרחוק ולחיות בכל מקום בעולם שרק נרצה.

אנחנו רואים את נוודות כאורח חיים, אז כששואלים אותנו “מתי תפסיקו”? – אין לנו מושג מה לענות על זה.
זה כמו שנשאל מישהו “מתי תפסיק לאכול בריא”? אבל זה כבר לכתבה אחרת כל הדיון הזה:)

איזה עבודות מתאימות לנוודות דיגיטלית?

תשובה קצרה – כל עבודה שניתן לעשות במחשב/טלפון. ותשובה ארוכה (נזרוק כאן את מה שאנחנו מכירים): בניית אתרים, בניית אפליקציות, עיצוב גרפי, כתיבת תוכן, שיווק דיגיטלי, ניהול פרויקטים, מכירות, ניהול חנויות אינטרנטיות, והרשימה לא נגמרת.
הרבה עסקים לאט לאט עוברים לדיגיטל ומציעים את השירותים שלהם אונליין.

במה אנחנו עובדים?
אני עוסקת בבניית אתרים וגידי עוסק בבניית אפליקציות ומערכות, שנינו פרילנסרים מאז 2020.

מה הצעדים הראשונים שצריך כדי להיות נווד דיגיטלי?

כאן נספר את החוויה האישית שלנו ואת הצעדים שאנחנו עשינו, אין דרך נכונה או פחות נכונה – אבל זה מה שעבד לנו.

 • למצוא עבודה שניתן לעבוד בה מהבית
  אנשים נוטים לחשוב שעל מנת להיות נווד דיגיטלי חייב להיות מתכנת או חייב להיות עשיר או אפילו חייב לפתוח עוסק.
  אבל זה לא נכון, יש הרבה עבודות שניתן לעשות מהבית שלא דורשות ממך להיות מתכנת וזה בדיוק מה שאנחנו עשינו.
  מצאנו עבודה שניתן לעבוד בה מהבית – כדי בכלל להתרגל לרעיון של עבודה מהבית, גידי עבד במכירות וגם כמורה פרטי – העביר שיעורים בזום,  ואני עבדתי כמנהלת הזמנות ובהמשך עבדתי גם כמנהלת פרויקטים. עבודה מהבית דורשת ממך משמעת עצמית כי מאוד קל ליפול לנטפליקס, או הסחות דעת אחרות, זה הוא התרגול הכי טוב בשבילך – בהתחלה התלהבנו שאנחנו עובדים מהבית אבל לאט לאט התרגלנו לרעיון הזה ופחות התרכזנו בזה שאנחנו “עובדים מהבית ואיזה כייף” ויותר בעבודה עצמה. ניתן לחפש עבודות בקבוצות פייסבוק כמו “עבודות מהבית” או לחפש באתרים של -דרושים-, עבודות כמו “ניהול פרויקטים”, “מכירות”, “ניהול משרד” וכו’..
 • לנווד במדינה שלך
  ב2020 מכרנו את כל הציוד שלנו בדירה הקבועה ויצאנו לטיול בכל הארץ – רצינו להתרגל לרעיון שאנחנו מטיילים ועובדים תוך כדי ושאין לנו בית קבוע – זה היה לנו מאוד נוח כי עדיין היינו בארץ, בשעות של הלקוחות, וחס וחלילה אם משהו יקרה
  אז תמיד אפשר לקחת דירה קבועה – ההרגשה של “הכל תחת שליטה” זה נתן לנו ביטחון ותוך כדי התחלנו יותר להתמקצע בתחום שלנו. בזמן שעבדנו כשכירים פיתחנו את הכישורים שלנו ולמדנו תחומים חדשים. אנחנו מאוד מאמינים בלהשקיע בעצמך – זו תמיד ההשקעה הכי טובה.אני (יוליה) התחלתי להשקיע בקורסים בבניית אתרים וליצור אתרים אפילו בחינם על מנת ליצור תיק עבודות לעצמי. חשוב לומר כי אנחנו ממליצים להגיע לכל יעד לחודש, המעברים המהירים בין ערים יכולים להיות מתישים ואפילו לגרום לפגיעה בעבודה גם מבחינת עייפות וגם מבחינת זמינות ללקוחות. כשאנחנו מגיעים לחודש לכל מקום יש לנו איזה רוגע ונחת.
  יש לנו זמן לחקור את היעד בלי למהר לשום מקום, מזכירים לכם אנחנו “מטיילים לאט”.
 • לנווד בחו”ל = אירופה
  יכולנו לטוס לתיאלנד או מקסיקו אבל איפשהו פחדנו מהפרשי שעות ורצינו להתרגל לרעיון של לגור בחו”ל אבל עדיין להיות מספיק קרובים לישראל ולאזור הזמן של ישראל. ולכן בחרנו לנווד בפאפוס, וינה, בודפשט ופראג. בזמן הזה כבר פתחנו עסקים ובכל זאת אנחנו מכירים לא מעט נוודים שהם שכירים ועובדים מרחוק גם במקסיקו ובברזיל.אז לפתוח עסק זה לא באמת הכרחי אלא אם למדת תחום חדש ובאלך להציע את השירות שלך בזה.
  בנוסף אפשר להיות גם שכירים וגם בעלי עסק כדי להרגיש ביטחון  – לא חייב זה או זה!
  אם הלכתם על האופציה של לפתוח עסק ולהתפטר מעבודה כשכירים, תתכוננו נפשית שיכול להיות שיהיו כמה חודשים מעט קשים מבחינת ההכנסה, אבל עם התמדה ורצון הכל בסוף יסתדר! דווקא את השלב הזה של לפתוח עוסק היינו ממליצים לעשות כשאתם בארץ כדי להגיע לחו”ל עם לקוחות ושכל הניירת מאחוריכם.טיפ מתאינו לגיוס לקוחות – קבוצות פייסבוק, להשקיע בשיווק מפה לאוזן (תמיד לתת שירות טוב חבר מביא חבר), לפרסם הרבה בטיקטוק ואינסטגרם אבל לא פרסומות אלא ערך (אנשים אוהבים לקבל השראה וללמוד משהו חדש ולא אוהבים שמוכרים להם כל הזמן). 
 • זהו הצלחת! עכשיו אתה נווד דיגיטלי ממש כמונו.
  מפה אפשר לנווד איפה שרק תרצה! המגבלה היחידה שתהיה לך היא אזור זמן אבל גם עם זה אפשר להסתדר.
  הצעדים כאן הם מאוד כללים ואלו דברים שאנחנו עשינו לפני שהחלטנו לנווד במקסיקו, תמיד אפשר להיות אקסטרים ולהתפטר מעבודה ולנווד – אין נכון או לא נכון, הכל עניין של תחושת בטן 🙂

 

Travel Slow

עוד מידע חשוב לתהליך

 • ביטוח – בגלל המצב כרגע אין צורך להראות אישור על ביטוח בריאות חו”ל.

 • ילדים – אם יש ילדים צריך לצרף בשבילם עותק של כל מסמך שהכנתם עבורכם מהרשימה למעלה + צילום של הדרכון של הילד עם כניסות ויציאות של ההורה + תעודת לידה של הילד באנגלית וצילום של התעודה שמגישים (במשטרה רצו את התעודת לידה עם אפוסטיל אבל כמובן שהסברתי להם שלאור המצב משרד החוץ לא מתפקד כל כך ואין אפשרות כרגע להשיג אפוסטיל..). אם ההורה השני לא נמצא איתכם בחו”ל יכול להיות שיבקשו אישור ממנו שהוא מסכים להורה שביוון להישאר עם הילד איתו ביוון (במקרה שלנו בן הזוג שלי פה איתנו, הוא פשוט חתם גם כן על הבקשה של הבן שלנו והיה צריך לצרף גם צילום של הדרכון שלו לצורך הבקשה).
  במשטרה ממלאים את הבקשה עצמה וממלאים הצהרה שאתם נמצאים ביוון בכתובת הזו והזו ושאתם אחראים לכלכלה של הילדים (אם יש ילדים).

 • צריך לשלם 30 יורו על כל בקשה, משלמים את זה באתר הממשלתי או דרך חשבון הבנק היווני אם יש לכם או בסניף בנק יווני אם יש לך שם חשבון או בחנות צילום כלשהי (ספציפית בגליפדה יש חנות צילום מחוץ לתחנה שבה שאפשר לשלם, משלמים עוד 3 יורו עמלה).
  את ההארכה מנפיקים במקום, זו ויזה כמו הויזה של ארה”ב- מדבקה כזו בתוך הדרכון עם תאריכים ספציפיים.

 • צילמו אותנו במקום לצורך התמונה להארכה עצמה ולקחו טביעות אצבע שלי כי הויזה היא ביומטרית.

או להוסיף לפינטרסט

שיתוף

IMG_6039-min-scaled-e1674671721217

כותבי המאמר

יוליה וגדעון להב - נוודים דיגיטליים


ג'וליה וגדעון זוג נשוי עם תשוקה לחיי חופש של טיולים ועבודה מרחוק. אנחנו מטיילים במשרה מלאה מאז 2020 וחיים את אורח חיים של נוודים דיגיטליים. המטרה העיקרית שלנו היא לעורר בך את התשוקה לאורח חיים ללא גבולות, בהם ניתן לעבוד מכל מקום בעולם.

לאן לקחת אותך?

לטייל ולנווד לפי יעד : מזמינים אותך לחקור את היעד הבא שלך, את הכי טובים אספנו כאן 

כל טיול מוצלח מתחיל בתכנון נכון!

חפשו יעד או אטרקציה שבאלכם

אהבתם את הפוסט? שתפו לחברים

בתוך הקרוון עם מחשב וטלפון

נוודות דיגיטלית : איך להיות נווד?

העתק קישור

Facebook
WhatsApp

Facebook

LinkedIn

Whatsapp

Email
LinkedIn
Telegram

Email

LinkedIN

LinkedIn

Telegram

מצאת שגיאה במאמר?

המטרה שלנו להביא לך את התוכן הכי איכותי ככל הניתן! אם יש משהו בתוכן שלא תקין או שגיאה כלשהי נשמח לקבל את הפידבק שלך כדי לשפר את הבלוג (:

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדיי לפתח
קריירה משגשגת?

גם באלך לטייל בעולם
ותוך כדי לפתח
קריירה משגשגת?

את הספר הזה כתבנו אחרי שנתיים וחצי בהן
ניוודנו בעולם תוך כדי פיתוח קריירה מצליחה.
בעזרת ניסיון וידע שרכשנו במהלך הדרך,
אנחנו יכולים לעזור לך להשיג זאת גם.